/
/
MINI vyvíja koncepty pre elektrické modely John Cooper Works.

MINI vyvíja koncepty pre elektrické modely John Cooper Works.

Reklama

Rozvoj modelového radu značky MINI sa zameriava na ďalšiu expanziu elektrickej mobility a ponúka nové možnosti, ako zažiť pre automobilku typickú zábavu z jazdy. Tá otvára nové možnosti aj pre modely  John Cooper Works. Budúca konštrukcia vozidiel MINI bude vytvorená tak, aby extrémny výkon a nefalšovanú zábavu z jazdy dokázali poskytnúť vozidlá so spaľovacími, ale aj s elektrickými motormi.

MINI už v oblasti elektrickej mobility spravilo veľký pokrok. Plug-in hybridný model MINI Cooper SE Countryman ALL4 (kombinovaná spotreba paliva: 2,0 – 1,7 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 14,0 – 13,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 45 – 40 g/km) spôsobil, že päť percent všetkých predaných vozidiel využíva elektrifikovaný pohon. Po mimoriadne úspešnom spustení predaja plne elektrického modelu MINI Cooper SE (kombinovaná spotreba paliva: 0.0 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 16,8 – 14,8 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km) sa tento pomer v priebehu pár mesiacov zdvojnásobil. Na základe týchto skúseností a v záujme čo najlepšie sa pripraviť na výzvy budúcnosti, začína automobilka MINI s vývojom elektrických modelov John Cooper Works.

„Na modeli MINI Electric sme ukázali, ako dobre možno spojiť pre značku typickú zábavu z jazdy a elektrickú mobilitu,” vraví Bernd Körber, riaditeľ značky MINI. „Teraz nadišiel čas, aby sme vášeň pre výkon značky John Cooper Works previedli aj do elektrického sveta. Práve preto vyvíjame koncepty pre elektrické modely John Cooper Works.”

Aktuálne zameranie na vývoj MINI John Cooper Works Electric ukazuje, aká dôležitá je elektrická mobilita z pohľadu nasmerovania budúcnosti značky. Zámerom je namiešať výnimočné spojenie trvalej udržateľnosti, výkonu a vášne. „Modely John Cooper Works s konvenčnými spaľovacími motormi budú aj naďalej zohrávať dôležitú úlohu. Vďaka nim dokážeme spĺňať požiadavky a potreby zamerané na výkon od všetkých nadšencov z celého sveta,” dodáva Bernd Körber. „S novým zameraním na elektrický výkon vytvárame nové možnosti, ako ešte viac než doteraz priostriť výrazný charakter značky John Cooper Works.”

Zdroj: Mini, BMW

Prečítať celý text

Reklama