6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

NOVÝ CITROËN C5 AIRCROSS

Odporúčame

NOVÝ SUV CITROËN C5 AIRCROSS ABSOLÚTNY KOMFORT S VÝRAZNEJŠÍM A REPREZENTATÍVNEJŠÍM DIZAJNOM

 • Nový model Citroën SUV C5 Aircross, ktorý ponúka jedinečný zážitok z pokoja na palube, získal nový vzhľad a srší z neho väčšia sila a výnimočnosť. Model SUV C5 Aircross, ktorý je meradlom dokonalosti
  z hľadiska komfortu a variability a je k dispozícii aj v plug-in hybridnej verzii, prešiel faceliftom a pôsobí teraz dospelejšie.
 • Pri pohľade spredu predstavuje Citroën SUV C5 Aircross nový štýl dizajnu, v ktorom krivky nahradili štruktúrovanejšie línie. Predná časť má nový, vertikálnejší a modernejší vzhľad, ktorý posilňuje dojem šírky a charakter impozantného a bezpečného vozidla.
 • Luxusný dojem dovedený do najmenšieho detailu podporuje aj trojrozmerný svetelný podpis na zadnej časti, nové 18-palcové disky kolies s diamantovým výbrusom a nová elegantnejšia a výraznejšia ponuka možností individualizácie. V interiéri umocňuje reprezentatívny charakter kabíny nový dizajn 10-palcového dotykového displeja na stredovej konzole.
 • Citroën SUV C5 Aircross, ktorý je od svojho príchodu na trh meradlom komfortu na palube, ponúka odpruženie Citroën Advanced Comfort®, nové sedadlá Citroën Advanced Comfort®, bezkonkurenčný priestor a variabilitu, ako aj moderné technológie asistenčných systémov, ako je Highway Driver Assist, ktoré každú jazdu premenia na pokojný a pozitívny zážitok.

PRIESTOR, VARIABILITA A KOMFORT VO SVOJOM SEGMENTE NEMÁ KONKURENCIU

Nový model Citroën SUV C5 Aircross si od svojho uvedenia na trh v roku 2018 pripísal viac ako 260 000 predaných kusov a vo vysoko konkurenčnom segmente kompaktných SUV sa presadil vďaka svojmu priestoru na palube, variabilite a predovšetkým komfortu, ktorý nemá v tomto segmente konkurenciu. Príjemný charakter kabíny, ktorý sa opiera o naše know-how a skúsenosti s vozidlami MPV, je typickým znakom vozidiel značky Citroën, ktorým sa značka odlišuje od konkurencie. Aj model SUV Citroën C5 Aircross je vzorom z hľadiska praktického využitia a ponúka pokojnejší zážitok na palube. Tento pocit umocňuje aj plug-in hybridná verzia, ktorá už v Európe tvorí viac ako 30 % predaných vozidiel. 

Pre nový model Citroën SUV C5 Aircross je typická zmena výrazu a snaha o zlepšenie vnímanej kvality a elegancie. Nadobúda na zrelosti a obracia sa na klientelu, ktorá očakáva výraznejší a prestížnejší charakter. 

Už pôvodná verzia modelu Citroën SUV C5 Aircross sa vyznačovala jedinečným sebavedomým vzhľadom. Zmeny sa sústredia predovšetkým na prednú časť vozidla, ktorá získala výraznejší a dynamickejší štýl. Automobil sa mení a na ceste vyžaruje viac atraktivity a elegancie.

IMPOZANTNEJŠÍ , MODERNEJŠÍ A REPREZENTATÍVNEJŠÍ VZHĽAD SUV

MODERNEJŠIA A TECHNOLOGICKY VYSPELÁ PREDNÁ ČASŤ JE ŠTRUKTÚROVANEJŠIA A UŽŠIA.

Nový model Citroën SUV C5 Aircross, ktorý je na pohľad väčší a pôsobivejší, predstavuje nový dizajnový jazyk, v ktorom krivky ustupujú štruktúrovanejším líniám. Predná časť vozidla získala novú, vertikálnejšiu tvár, ktorá umocňuje jeho charakter. Priehľadné línie a vertikálna stupňovitá konštrukcia prispievajú k vizuálnemu rozšíreniu prednej časti nového vozidla Citroën SUV C5 Aircross. Na ceste pôsobí širším a impozantnejším dojmom a ponúka veľmi sebavedomý postoj. 

Citroën SUV C5 Aircross získal nové poňatie loga v tvare dvojitých šípov, ktoré sa postupne osamostatňujú a oddeľujú od svetiel pre denné svietenie, čo predstavuje zmenu oproti ostatným modelom radu, kde k týmto svetlám pokračovali vo forme chrómovaných prvkov. Dvojité šípy sú teraz čierno lakované a zvýraznené chrómom. Vizuálne ich preťahuje rad chrómovaných a čiernych prvkov, ktoré sa postupne zužujú a splývajú s LED svetlami pre denné svietenie. Logo má vďaka tomu uprostred masky chladiča väčší priestor.

Charakteristickým rysom novej identity značky Citroën je štíhly svetelný podpis LED v tvare písmena V, ktorý vytvára vďaka klavírnym klávesom 3D efekt. Tieto svetlá pre denné svietenie dodávajú vozidlu hlboký, technologický vzhľad. Okrem toho pôsobia svetlomety LED Vision decentnejšie a majú tmavú úpravu, ktorá umocňuje vizuálnu náväznosť na lesklo čiernu masku chladiča a posilňuje tak dojem robustnosti vozidla. 

Logo a svetelný podpis v tvare písmena V v spodnej časti mriežky zvýrazňuje čierno lakovaná lišta, ktorá je starostlivo prepracovaná do posledného detailu: dvojitá lišta, ktorá sa začína pod logom, prechádza do zvislej polohy a prebieha rovnobežne s klavírnymi klávesmi vytvárajúcimi podpis denného svietenia.

Pod mriežkou chladiča sa predná maska vozidla Citroën SUV C5 Aircross vďaka novému štýlu časti pre prívod vzduchu opticky rozširuje a na ceste pôsobí impozantnejším dojmom. Otvorené a funkčné bočné mriežky nasávania vzduchu pôsobia, akoby boli tvarované vzduchom a pomáhajú zlepšovať aerodynamiku. Farba vnútorných častí bočných mriežok prispieva k luxusnému vzhľadu vozidla, a to vďaka lesklým alebo perleťovým odtieňom, ako sú lesklo čierna alebo tmavo chrómovaná. Aj hlavný vstup vzduchu uprostred je dynamickejší a elegantnejší a to vďaka ostrým líniám v súlade so štýlom stredových prívodov vzduchu modelov C4 a C5 X. 

Nový stredový ochranný kryt v spodnej časti predného nárazníka zvyšuje dynamiku prednej časti vozidla a dodáva jej kvalitnejší a prestížnejší vzhľad. V závislosti od stupňa výbavy je k dispozícii vo dvoch veľmi atraktívnych materiáloch: vo výbave Live, Live Pack a Feel je lesklo čierny a vo výbavách Feel Pack, C-Series, Shine a Shine Pack lesklo hliníkový.

DYNAMICKÝ PROFIL, NOVÝ VIZUÁLNY PODPIS NA ZADNEJ ČASTI

NOVÝ VERTIKÁLNY A ŠTRUKTÚROVANÝ PROFIL PREDNEJ ČASTI

Nový vertikálny a štruktúrovaný profil prednej časti na prvý pohľad posilňuje dojem sily a robustnosti. Toto vylepšenie sa prejavilo aj na zadnej časti a to v nových štruktúrovaných šošovkách svetlometov. Nový model Citroën SUV C5 Aircross pôsobí rozhodne, má veľkorysé plné tvary, vysokú horizontálnu kapotu a 360° presklenú plochu s typickou chrómovanou lištou v tvare písmena C, ktorá opticky ohraničuje priestor interiéru a zároveň umožňuje vyniknúť streche zdanlivo plávajúcej v priestore. Všetky tieto prvky dodávajú vozidlu jedinečnú rovnováhu a osobitosť. Atribúty výkonného a sebavedomého SUV sa prejavujú aj v prepracovaných blatníkoch. Patrí medzi ne svetlá výška s hodnotou 230 mm, veľké kolesá s priemerom 720 mm, 360° ochrana vrátane prvkov Airbump® a podbehov kolies, výrazné a funkčné strešné lišty a dominantná pozícia vodiča. 

Eleganciu a modernosť vozidla okrem toho umocňuje niekoľko nových štýlových prvkov na bokoch, ako sú napríklad nové 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin PULSAR s diamantovým výbrusom, ktoré vďaka svojmu aerodynamickému dizajnu a jemnej hre farieb a materiálov medzi hliníkom a lesklou čiernou pôsobí veľmi graficky, nový je aj lesklo čierny odtieň krytov spätných zrkadiel, ktorý je štandardom pre celý modelový rad, pričom je zladený s odtieňom stĺpikov čelného skla, čo zvyšuje eleganciu a ladnosť celku. K tomu sa pridávajú aj lesklé čierne funkčné strešné lišty s novou matnou čiernou vložkou v spodnej časti a nový dizajn farebných prvkov Airbump®, ktorý kopíruje odtieň farby prvkov zabudovaných do prednej masky. 

V zadnej časti vozidla Citroën SUV C5 Aircross sa objavuje nový trojrozmerný svetelný podpis LED, ktorý ladí s prednou časťou. Bez toho, aby optická jednotka zmenila veľkosť, je vybavená štruktúrovaným tmavým sklom v tvare troch modulov LED, ktoré vytvárajú trvalý svetelný podpis. Tento nový moderný dizajn podčiarkuje eleganciu a súlad so svetelným podpisom vpredu. Podobne ako na prednej strane, jemný dizajn klavírnych klávesov umocňuje hlboký 3D efekt celého svetelného podpisu.

ELEGANTNEJŠIE A DYNAMICKEJŠIE MOŽNOSTI INDIVIDUALIZÁCIE

SPLNÍ VAŠE OČAKÁVANIA

Aby nový model Citroën SUV C5 Aircross lepšie splnil očakávania zákazníkov v segmente C-SUV, stavia na elegantné prvky individualizácie, ktoré výrazne zvyšujú atraktivitu vozidla. 

Citroën SUV C5 Aircross používa nový, veľmi sýty a elegantný modrý odtieň Eclipse Blue, ktorý sa v závislosti od vonkajšieho svetla mení od tmavomodrého po čierny. Ponuka sa zúžila na prestížne odtiene, ktoré sú medzi zákazníkmi obľúbené: biela Blanc Banquise, biela Blanc Noir Nacré, čierna Perla Nera, šedá Gris Platinium, šedá Gris Artense a nová modrá Bleu Eclipse. 

Na vstupoch vzduchu v prednej časti a na prvkoch Airbump® sa objavujú nové odtiene farebných balíkov Pack Color. Vďaka štyrom novým balíkom Pack Color potvrdzuje model Citroën SUV C5 Aircross svoj charakter a eleganciu SUV – ide o odtiene čierna Glossy Black, chrómová Dark Chrome, bronzová Anodized Bronze a modrá Energetic Blue. Vozidlo je od úrovne výbavy Shine k dispozícii v dvojfarebnej kombinácii s čiernou strechou Noir, ktorá sa spája aj s novým balíkom čiernych doplnkov Pack Color Noir, ktorý zahŕňa čierne 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin ART a s balíkom Gloss Black Color Pack, čo vozidlo posúva na ešte reprezentatívnejšiu úroveň.

INTERIÉR, KTORÝ SA POSÚVA SMEROM K VYŠŠIEMU KOMFORTU A ELEGANCII

NOVÝ DOTYKOVÝ 10-PALCOVÝ DISPLEJ

Interiér nového vozidla Citroën SUV C5 Aircross získal v nadväznosti na zmenu vzhľadu exteriéru dynamickejší a elegantnejší vzhľad, pričom väčšia kvalita a komfort kabíny sú zrejmé už na prvý pohľad. Vysoká pozícia za volantom, vnímaná kvalita materiálov, ergonómia a praktickosť rozhrania z neho robia moderné a výnimočné SUV.

Nový model Citroën SUV C5 Aircross je vybavený novým 10-palcovým dotykovým displejom, ktorý pôsobí, akoby sa vznášal na palubnej doske a vodiča i cestujúcich okamžite vtiahne do modernejšieho priestoru. Nový, väčší displej zlepšuje ergonómiu, pretože ponúka priamy prístup k ovládacím prvkom klimatizácie a je umiestnený vo vyššej polohe, takže vodič nemusí spúšťať oči z vozovky. Výduchy ventilácie sa teraz nachádzajú pod displejom a majú modernejší vzhľad s novým ostrým horizontálnym dizajnom. Nový 10-palcový dotykový displej bude v prípade spaľovacích motorov montovaný do verzií s navigáciou a v prípade hybridov od verzie výbavy Feel. 

Vodič má ďalej k dispozícii prístrojovú dosku s nastaviteľným digitálnym displejom s uhlopriečkou 12,3 palca, na ktorom sa mu priamo v zornom poli zobrazujú všetky dôležité informácie, ktoré potrebuje, a to podľa vlastného výberu: navigácia, informácie o aktívnych asistenčných systémoch, informácie o aktuálnom toku energie hybridného pohonu a mnohé ďalšie, takže vodič nemusí spustiť oči z vozovky a môže riadiť úplne bezpečne.

NOVÉ SEDADLÁ CITROËN ADVANCED COMFORT®

Nový model Citroën SUV C5 Aircross je vybavený novou generáciou sedadiel Citroën Advanced Comfort®, ktoré sú už súčasťou modelov C4 a C5 X. Sedadlá Citroën Advanced Comfort® kombinujú penu s vysokou hustotou uprostred sedadiel so silnou penou s hrúbkou 15 mm na povrchu. Sedadlá Citroën Advanced Comfort® ponúkajú jedinečný vizuálny komfort vďaka špecifickému čalúneniu, komfort pri dosadnutí a stály dynamický komfort vďaka typu použitých materiálov, pri ktorých nedochádza k ich postupnému presedeniu. Pre ešte väčší komfort vodiča a spolujazdca sú predné sedadlá vyhrievané a vybavené masážnou funkciou.

Práca špecialistov na farby a materiály navyše priniesla ďalšie zvýšenie prémiového charakteru vozidla vďaka výberu materiálov, ktoré podčiarkujú pohodlie a vyššiu kvalitu. V základnej výbave sú sedadlá potiahnuté novou modernou štruktúrovanou látkou, vo verzii výbavy Shine ponúkajú nový materiál Alcantara s mäkkým povrchom a v najvyššej výbave perforovanú kožu. Lakťové opierky a stredová konzola sú potiahnuté novou čiernou látkou s efektom kože a rovnaká štruktúrovaná látka sa objavuje aj na palubnej doske, ktorá je príjemná na pohľad aj na dotyk. 

Modernizované základné vyhotovenie interiéru a štyri nové verzie Advanced Comfort vytvárajú elegantnejšie, dynamickejšie a kvalitnejšie prostredie. V základnej úrovni výbavy sa zmenilo prešívanie na modrú farbu, ktorá sa objavuje vo všetkých vyhotoveniach, aby ladilo s ostatným prešívaním v kabíne (lakťové opierky vo dverách a ozdobný popruh na palubnej doske). Čierny interiér Wild Black, ktorý nahrádza sivé vyhotovenie Wild Grey, ponúka novú štruktúrovanú čiernu látku Flamine kombinovanú s novou látkou s efektom šedej kože a s modrým prešívaním. Vyhotovenie Urban Black kombinuje novú čiernu Alcantaru a čiernu látku s efektom kože. Verzia Metropolitan Black nahrádza súčasný Metropolitan Grey a používa novú čiernu zrnitú kožu a sivú látku s efektom kože. A nakoniec došlo aj k vylepšeniu interiéru Hype Black v luxusnej verzii výbavy, ktorý tvorí decentná kombinácia novej perforovanej kože Paloma a modrej kože Nappa Bleu. 

NOVÁ STREDOVÁ KONZOLA

Vysoká a široká stredová konzola získala modernejší vzhľad. Jej ozdobné prvky sú potiahnuté látkou s efektom čiernej kože a s chrómovaný lemovaním. V prípade automatických prevodoviek ponúka ergonomickejšie usporiadanie ovládacích prvkov: volič prevodovky e-Toggle s chrómovaným povrchom, ktorý je ideálne umiestnený pod rukou vodiča, volič jazdných režimov, ktorý môže pri spaľovacích motoroch zahŕňať funkciu Grip Control a pri plug-in hybridných motoroch intuitívnu voľbu jazdného režimu (Electric, Hybrid alebo Sport). Stredová konzola ponúka aj veľkú úložnú priehradku, v ktorej sa nachádzajú dva USB konektory a systém bezdrôtového indukčného nabíjania telefónu.

DLHODOBÝ VZOR Z HĽADISKA POKOJA NA PALUBE

CHARAKTERISTICKÉ PRVKY KOMFORTU NA PALUBE

Nový model Citroën SUV C5 Aircross je dôstojným predstaviteľom komfortu, ktorý je súčasťou samotnej DNA značky Citroën a zachováva si charakteristické prvky svojho segmentu, ktoré prispievajú k celkovému zážitku zameranému na pohodu a ľahšie používanie.

Odpruženie s Tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi®, čo je exkluzívny prvok značky Citroën, zlepšuje kvalitu filtrovania nerovností vozovky a ponúka cestujúcim absolútne pohodlie navodzujúce pocit z jazdy ako na lietajúcom koberci.

Citroën C5 Aircross, ktorý ponúka ako jediné SUV v segmente tri samostatné zadné sedadlá, ktoré sú sklopné a pozdĺžne posuvné s nastavením sklonu operadla, poskytuje variabilitu na úrovni segmentu MPV. Objem batožinového priestoru je rekordný v tomto segmente: 580 – 720 l vo verzii so spaľovacím motorom a 460 – 600 l v plug-in hybridnej verzii.

Osobitná pozornosť sa venovala aj akustickej úprave s možnosťou využiť akustické vrstvené predné okná, vďaka ktorým sa posádka vo vozidle cíti ako v bavlnke.

PLUG-IN HYBRID: MAXIMÁLNY ZÁŽITOK Z KOMFORTU

PONUKA PLUG-IN HYBRIDNÉHO POHONU

 

Ponuka plug-in hybridného pohonu umocňuje pohodu na palube vďaka výhodám jazdy v elektrickom režime pri každodenných cestách do 55 km a neobmedzenom dojazde pri dlhých cestách vďaka benzínovému motoru. 

Vozidlo dokáže jazdiť v elektrickom režime ticho a bez vibrácií až do rýchlosti 135 km/h, ponúka okamžitú dostupnosť krútiaceho momentu 320 Nm, ktorý zaisťuje pohodlnú jazdu za všetkých okolností a v každom okamihu zaručuje dynamickú akceleráciu. S nulovými emisiami CO2 v elektrickom režime ponúka voľný prístup do častí miest, kam je vjazd vozidiel so spaľovacími motormi zakázaný. 

Zákazníci plug-in hybridného vozidla Citroën SUV C5 Aircross môžu taktiež využívať rad služieb, ktoré im uľahčia dobíjanie, s ovládaním buď priamo vo vozidle, alebo prostredníctvom mobilného telefónu, ako aj možnosť naprogramovania doby dobíjania. Rýchle dobíjanie prostredníctvom Wall boxu trvá menej ako 2 hodiny.

BEZSTAROSTNÁ JAZDA VĎAKA TECHNOLÓGIAM NA PALUBE

Citroën SUV C5 Aircross ponúka širokú škálu technológií najnovšej generácie, ktoré majú zlepšiť každodenné pohodlie a bezpečnosť cestujúcich. Vodič modelu Citroën SUV C5 Aircross môže využívať 20 asistenčných systémov, ktoré sú
v segmente kompaktných SUV úplne ukážkové. Patrí medzi ne napríklad aj Highway Driver Assist, systém autonómnej jazdy 2. stupňa, ktorý spája systémy adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go a aktívneho systému varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu a vďaka trvalo zvýšenej pozornosti vodiča, ktorý môže riadenie kedykoľvek prevziať, poskytuje väčší pocit bezpečia.

TECHNICKÉ ÚDAJE

 • Dĺžka: 4 500 mm
 • Šírka: 1 840 mm
 • Výška: 1 670 mm (so strešnými lištami)
 • Rázvor: 2 730 mm
 • Svetlá výška: 230 mm
 • Priemer kolies: 720 mm
 • Objem batožinového priestoru (spaľovací motor): 580 – 720 l, so sklopenými sedadlami až 1 630 l
 • Objem batožinového priestoru (hybridný motor): 460 – 600 l

 

Zdroj: Citroën

Reklama