/
/
/
Citroën predstavuje nový C3 AIRCROSS

Citroën predstavuje nový C3 AIRCROSS

Reklama

  • Citroën odhaľuje prvé snímky nového modelu C3 Aircross, ktorý bude čoskoro uvedený na trh v Európe.
  • C3 Aircross narástol do dĺžky až na 4,39 m, aby ponúkol viac miesta na palube  a ako prvý v tomto v tomto segmente ponúka aj 7-miestnu verziu, pričom zostáva zároveň kompaktný, praktický a agilný.
  • Okrem spaľovacích motorov bude mať C3 Aircross v ponuke aj hybridný pohon, ktorý je k tomuto typu vozidiel obzvlášť vhodný, ako aj 100 % elektrický pohon.
  • C3 Aircross je pokračovaním ofenzívy Citroënu v segmente B a s C3 zdieľa rovnaký štýl a filozofiu, ktorej cieľom je ponúknuť jedinečný komfort na palube a všetku výbavu, ktorú zákazníci očakávajú.
 

Poissy 18. apríla 2024 – Citroën dnes odhaľuje prvé snímky nového modelu C3 Aircross, ktorý zdieľa s hatchbackem C3 rovnakú štýlovú identitu s prísľubom priestoru a pohodlia na palube, ako aj ambíciu otriasť trhom s veľmi konkurenčnou cenou. Oba modely – C3 aj C3 Aircross – sú postavené na rovnakej platforme Smart Car, ktorá umožňuje využiť širokú škálu motorov bez vysokých nákladov.

Model C3 Aircross sa radikálne mení a vstupuje do novej éry s výraznejším charakterom, s väčším priestorom na palube (k dispozícii až 7 miest), s rozšířenou ponukou motorov a stále veľkým komfortom na palube. V spojení s veľmi konkurenčnou cenou je táto zrelšia a „svalnatejšia“ verzia úplne v súlade s očakávaniami trhu. 

Moderný a konzistentný štýl. Nový C3 Aircross integruje nové štýlové prvky značky Citroën, ktoré boli predstavené na koncepte Citroën Oli a po prvý krát boli už použité na vozidle C3. Dizajn vozidla C3 Aircross tak prichádza s novým podpisom značky spolu s ďaľšími formálnými prvkami v tomto štýle. Jeho výrazne vertikalizovaná predná časť hrdo prezentuje nové logo Citroën a preberá charakteristický sveteľný podpis, tvorený 3 segmentami. Veľmi moderný štýl tiež zvýrazňuje kvalitu a zmysel pre detail, keď na niektorých prvkoch využíva motív štylizovaných šípov.

Okrem týchto grafických prvkov sa Citroën pohráva s vnímaním siluety a s možnosťami individualizácie. Narušením vertikálneho pohľadu na vozidlo pomocou farebne odlíšenej strechy a C3 Aircross oživuje farebnými prvkami na nárazníku a na zadných stĺĺpikoch karosérie, ktoré si zákazníci môžu ľubovoľne meniť.

SUV, ktoré posilňuje svoj charakter. Nový C3 Aircross prešiel radikálnou zmenou a z modelu s oblým, vľúdnym vzhľadom sa stal modelom, z ktorého vyžaruje hranatejší, svalnatejší a výraznejší štýl bez toho, aby bol agresívny. Silný a robustný C3 Aircross preberá charakter SUV s vysokou horizontálnou kapotou, širokými blatníkmi, väčším rozchodom kolies a s pevnými ochrannými ramenami pneumatík veľkých kolies s priemerom 690 mm. Každý štýlový prvok dodáva vozidlu napätie a energiu a tak z neho teraz srší veľká sebaistota. Silueta vozidla je dobre vyvážená a vyžaruje veľkú silu.

Kompaktné SUV s kapacitou až 7 miest.  Dĺžka nového C3 Aircross je teraz 439 cm, takže ponúka väčší priestor na palube. Vyvážené proporcie jeho siluety ukazujú na veľmi dlhý rázvor, ktorý je najväčší vo svojej triede. To poskytuje viac miesta pre nohy cestujúcich na zadných sedadlách. Ďalším prvkom, ktorý umožnili rozmery modelu C3 Aircross a ktorý je viditeľný z jeho dizajnu, je dizajn zadného stĺpika, ktorý vytvára dynamický vertikálny zadnú časť a poskytuje dobrý priestor pre cestujúcich v treťom rade sedadiel. V tomto segmente sa jedná o významnú novinku, keď je možné vďaka dvom sedadlám, ktoré sa sklápajú do batožinového priestoru, pohodlne prevážať až 7 osôb. C3 Aircross ponúka celý rad dômyselných prvkov, ktoré rodinám uľahčujú každodenný život a ponúkajú veľkú flexibilitu využitia. Aj napriek tomu zostáva C3 Aircross veľmi kompaktný, takže sa kamkoľvek ľahko zmestí a bez problémov ho možno zaparkovať. Racionálny, všestranný a upokojujúci C3 Aircross je SUV, ktoré sa veľmi ľahko ovláda.

Cenovo dostupná ponuka viacerých typov pohonu. Toto nové SUV B zdieľa s hatchbackom C3 platformu Smart Car, ktorú Citroën predstavil ako prvý a ktorá bola od začiatku navrhnutá tak, aby optimálne vyhovovala elektrickému pohonu. To znamená, že C3 Aircross dokonale napĺňa potreby energetickej transformácie a po prvýkrát ponúka okrem tradičného spaľovacieho motora aj ponuku hybridizácie, ktorá uľahčuje prístup k elektrifikácii a ktorej všestrannosť je pre tento typ vozidla veľmi vhodná. A pri pohľade do budúcnosti je nutné pripomenúť, že bude k dispozícii aj ako cenovo dostupný 100% elektromobil vyrábaný v Európe.

Pohoda na palube. Silueta SUV C3 Aircross sľubuje vyššiu svetlú výšku, vďaka ktorej je jazda bezpečnejšia, do vozidla sa ľahšie nastupuje a vodič získal vyššiu pozíciu pri riadení pre lepší výhľad. To všetko prispieva k pocitu pohody na palube, čo je ďalší charakteristický znak modelu C3 Aircross. Rovnako ako hatchback C3 bude aj nový C3 Aircross klásť dôraz na komfort a bude ponúkať všetku výbavu a technológie, ktoré zákazníci na tomto trhu očakávajú.

Zmena rozmerov. Citroën s úplne novým modelom C3 Aircross ponúka na významnom trhu novú víziu európskeho kompaktného SUV. Predaje vozidiel segmentu B-SUV sú od roku 2020 v Európe vyššie ako predaje hatchbackov v segmente B. Na trhu, ktorý sa stal veľmi konkurenčným, presahujú predaje každoročne 2 milióny nových vozidiel. Citroën vstúpil do tohto segmentu trhu v roku 2008 s vozidlom Citroën C3 Picasso. SUV kategórie B v tom čase ešte neexistovalo, ale Citroën už ponúkal vozidlo s vyššou pozíciou vodiča a s dostatkom priestoru na palube, výsledkom bolo funkčné vozidlo s jedinečným charakterom „magic boxu“. Označenie Aircross sa objavilo v roku 2017 s modelom C3 Aircross, ktorý si zachoval svoju príkladnú praktickosť, ku ktorej pribudla dobrodružná stránku. Citroën teraz predstavuje nový model C3 Aircross, ktorý bol úplne prepracovaný, aby vyhovel očakávaniam rodín. Má úplne nový rozmer s mohutným a výrazným dizajnom, ponúka väčší priestor na palube a vďaka modularite možnosť prevážať až 7 osôb, elektrifikovanú ponuku od hybridného až po 100% elektrický pohon a taktiež vynikajúci komfort a konektivitu na palube.

Ďalšie informácie o novom C3 Aircross budú zverejnené s blížiacim sa uvedením na trh na jeseň roku 2024.

Zdroj: Citroën

Prečítať celý text

Reklama