6.9 C
Bratislava
štvrtok, 18 apríla, 2024
Reklama

NOVÝ CITROËN C4 PICASSO ZÍSKAL 5 HVIEZDIČIEK V HODNOTENÍ EURONCAP

Odporúčame

Nový CITROËN C4 Picasso získal podľa hodnotenia EuroNCAP 5 hviezdičiek a potvrdil tak prínos v oblasti bezpečnosti, ktorý má na svedomí použitie novej platformy EMP2. Automobilka Citroën ju v rámci Skupiny PSA použila ako prvá. Výsledok je ocenením práce na vývoji automobilu ale aj bohatej a komfortnej výbavy, ktorá sa dostala na palubu nového modelu.

Vozidlo získalo podľa hodnotiacich kritérií platných v roku 2013 celkové skóre 82 %. V kategóriách Ochrana dospelých, Ochrana detí, Ochrana chodcov a Asistenčné systémy získalo vozidlo hodnotenie na úrovni piatich hviezdičiek. CITROËN C4 Picasso je jedinečné rodinné vozidlo, ktoré sa vyznačuje vynikajúcou ochranou detí a mimoriadne jednoduchou montážou najrôznejších druhov detských sedačiek do vozidla.

  • Nový CITROËN C4 Picasso sa dodáva s viacerými asistenčnými systémami, ktoré pomáhajú zvyšovať bezpečnosť jazdy ako napríklad:
  • Adaptívny tempomat, ktorý prispôsobuje rýchlosť vozidla okolitej premávke,
  • Výstraha pred nehodou s tromi rôznymi druhmi varovania: vizuálnym, zvukovým a fyzickým, ktoré využíva bezpečnostný pás,
  • Inteligentná kontrola trakcie pre zjednodušenie rozbiehania sa vozidla na šmykľavom povrchu,
  • Aktívne bezpečnostné pásy na predných sedadlách, ktoré sa v prípade hroziaceho nebezpečia pritiahnu,

Nový CITROËN C4 Picasso získal podľa nárazových testov agentúry EuroNCAP 5 hviezdičiek. Tento výsledok je najlepším ohodnotením úsilia, ktoré značka Citroën venovala vývoju nového jednopriestorového vozidla, a to najmä v oblasti bezpečnosti. Výrazne sa prejavil vplyv novej platformy EMP2, keďže ide o prvý model, ktorý ju využíva.

  • Systém vizuálnej kontroly pred nechceným opustením jazdného pruhu (AFIL), ktorý rozvibruje
  • bezpečnostný pás vodiča,
  • Automatické prepínanie medzi stretávacími a diaľkovými svetlami,
  • Systém na monitorovanie mŕtveho uhla,

CITROËN eTouch, balíček nepretržite dostupných bezplatných služieb, ktorý je funkčný už aj na Slovensku, spúšťa sa manuálne alebo v prípade nehody automaticky, aby systém na základe vyslania súradních pomohol záchranným zložkám pri lokalizácii vozidla.

Zdroj: Citroen

Reklama
Predchádzajúci článok
Ďalší článok