6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Citroën C4 Picasso získal „Zlatý volant“ 2013

Odporúčame

CITROËN C4 Picasso získal cenu „Das Goldene Lenkrad (Zlatý volant)“ v kategórii MPV. Túto cenu udeľujú každoročne nemecké magazíny „Bild am Sonntag“ a „Auto Bild“ v spolupráci s európskymi mutáciami časopisu „Auto Bild“. Cena je určená pre obe verzie MPV CITROËN (päť a sedem miestnu), ktoré od svojho uvedenia na trh registrujú už takmer 43 000 objednávok.

CITROËN C4 Picasso Technospace, ktorý už v septembri získal ocenenie “ Autonis “ časopisu “ Auto Motor und Sport „, získal teraz v Nemecku novú cenu. Generálny riaditeľ značky CITROËN Frédéric Banzet totiž včera večer prevzal v Berlíne Zlatý volant.

Viac ako 1 milión čitateľov z 25 európskych krajín vyberal zo 49 uchádzačov svoje najobľúbenejšie modely roku 2013 ( 6 kategórií: “ Mestské/Kompaktné vozidlá „, “ Rodinné vozidlá „, “ MPV „, “ SUV „, “ Limuzíny „, “ Kupé/Kabriolety “ ). Odborníci z automobilového priemyslu potom vybrali víťaza v každej kategórii a zvolili tak na prvé miesto v kategórii MPV nový model rady Picasso.

CITROËN C4 Picasso má dôležité prednosti, vďaka ktorým sa presadil na trhu MPV: výrazný a expresívny štýl, interiér spracovaný v duchu loftu, technológie v službách pohody a stále účinnejšie motory vrátane verzie best in class s emisiami iba 98 g CO2/km. Prvýkrát sa tu objavuje nová platforma skupiny PSA Peugeot Citroën EMP2 ( Efficient Modular Platform 2 ), vďaka ktorej sa znížila hmotnosť vozidla o 140 kg. Ide tiež o prvý automobil opatrený motorom BlueHDi, ktorý spĺňa normu Euro 6 vďaka modulu SCR ( Selective Catalytic Reduction ), jediné technológii schopné výrazne znižovať emisie NOx ( -90 % ) a zároveň znížiť emisie CO2.

13027008-web

Zdroj: CITROËN

Reklama