6.9 C
Bratislava
pondelok, 20 marca, 2023
Reklama

Volvo C40 Recharge vyráža do ulíc

Odporúčame

Dnes sa začína napĺňať potenciál nášho úplne nového modelu C40 Recharge, pretože začíname vybavovať jeho objednávky a navyše sme spustili výrobu tohto druhého plne elektrického modelu Volvo. K tejto významnej udalosti dochádza v našom závode v Gente, ktorý je jednou z našich najväčších výrobných prevádzok a súčasne aj priekopníkom na ceste k úplnej elektrifikácii. Naši kolegovia tu vyrábajú aj model XC40 Recharge – prvý plne elektrický automobil značky Volvo.⏎⏎To je však len začiatok, pretože závod v Gente svoju kapacitu výroby elektrických vozidiel výrazne rozširuje. Do jedného roka tu budeme vyrábať 135 000 čisto elektrických modelov Volvo ročne, čo predstavuje vyše polovicu súčasného objemu výroby. „Volvo C40 Recharge je symbolom našej budúcnosti,“ hovorí Javier Varela, riaditeľ konštrukčného a prevádzkového oddelenia. „Naše výrobné prevádzky a úzka spolupráca s dodávateľmi sú kľúčom k dosiahnutiu budúcich ambícií v oblasti elektrifikácie a klimatickej neutrality. Naša továreň v Gente je pripravená na plne elektrickú budúcnosť a v nadchádzajúcich rokoch bude významnou súčasťou našej globálnej siete.“

„Volvo C40 Recharge je zatiaľ naším posledným modelom z radu nových čisto elektrických vozidiel, po ktorom budú v najbližších rokoch nasledovať ďalšie modely.”

Náš výrobný závod v Gente v rámci dnešných osláv privítal exkluzívnu návštevu: na slávnostnom spustení výroby nového modelu sa zúčastnil predseda belgickej vlády Alexander de Croo, ktorý pred mnohými zástupcami miestnych médií vyviezol prvé vozidlo Volvo C40 Recharge z výrobnej linky. „Elektrické vozidlá predstavujú budúcnosť,“ uviedol De Croo. „Výroba tohto nového modelu a montáž akumulátorov v závode Volvo Cars v Gente predstavujú dobrú správu pre klímu a ukazujú, že Belgicko stojí na čele vývoja nových technológií. Je to zároveň dobrá správa z hľadiska zamestnanosti. Výroba nového modelu vytvára množstvo nových pracovných miest a ukazuje, že prechod na ekologické a udržateľné hospodárstvo môže mať celý rad prínosov.“ Volvo C40 Recharge je zatiaľ naším posledným modelom z radu nových čisto elektrických vozidiel, po ktorom budú v najbližších rokoch nasledovať ďalšie modely. Do roku 2030 chceme predávať výhradne plne elektrické vozidlá. Je to jedna z najambicióznejších stratégií elektrifikácie v automobilovom priemysle. Do roku 2040 chceme okrem toho v rámci celej spoločnosti dosiahnuť klimatickú neutralitu.

Zdroj: Volvo Cars

Reklama