/
/
/
Alpine Vision Gran Turismo: čoskoro na vašich monitoroch!

Alpine Vision Gran Turismo: čoskoro na vašich monitoroch!

Reklama

 • Alpine Vision Gran Turismo – spoločný projekt dizajnérov a inžinierov, ktorí pracujú na modeli Alpine pre 21. storočie, už bude čoskoro predstavený v obľúbenej hre Gran Turismo®6.
 • Alpine Vision Gran Turismo umožní hráčom sa dostať za virtuálny volant exkluzívneho vozidla, ktoré v sebe nosí unikátnu DNA.
 • Sny sa stávajú realitou a Alpine prezentuje dych berúci model auta v životnej veľkosti na Medzinárodnom automobilovom festivale (Festival Automobile International) v Paríži 27. januára 2015.

Predstavenie modelu Alpine pre 21. storočie sa blíži. Pre mnohých nedočkavých fanúšikov to znamená dlhé čakanie, ale okolo značky Alpine sa dejú veci stále. Dôkazom je aj prototyp Alpine A450, ktorý získal titul Európskych vytrvalostných pretekov v roku 2013 aj 2014, ako aj pódiové umiestnenie v triede LM P2 v júni minulého roka počas Le Mans 24 Hours.

Teraz, keď sa blíži 60. výročie značky, Alpine Vision Gran Turismo znamená ďalší medzník vo vzkriesení značky. Polyphony Digital Inc. – vývojári hry PlayStation® Grand Turismo – v júli 2013 oslovili Renault s výzvou vytvoriť nové „virtuálne“ auto a tímy v Alpine sa zamerali na tento projekt s rovnakým entuziazmom ako pri vytváraní budúceho nového modelu.

Dizajnéri navrhli vozidlo pre virtuálnu realitu, ktoré vystihuje dušu našej značky. Gény Alpine je vidieť už na prvý pohľad vo vyladenom športovom dizajne, ktorý sa inšpiruje pôvodným modelom Alpine. Hráčov určite nesklame ani výkon a jazdné vlastnosti vozidla. Model Alpine Vision Gran Turismo je na križovatke minulosti, súčasnosti a budúcnosti, a na hranici medzi závodným špeciálom a cestným vozidlom. Výsledok je tak dobrý, že sme museli vytvoriť aj reálny model.

Bernard Ollivier, CEO, Société des Automobiles Alpine.

Vášeň, hybná sila

Pred 15 rokmi Sony naverbovalo japonského študenta ekonómie Kazunoriho Yamauchiho. „Kaz“ bol ambiciózny a vizionársky mladý muž, ktorého schopnosti produkovať video hry presvedčili Sony, aby mu umožnili realizovať jeho sen – simulátor jazdy. S využitím technologických noviniek, menovite konzoly PlayStation, spoločnosť Polyphony Digital 11. decembra 1999 predstavila svetu okamžitý hit medzi video hrami – Gran Turismo. Táto hra znamenala revolúciu vo svete video hier a prvá séria hry sa predala vo viac ako 11 miliónoch kópiách.

15 rokov uplynulo a Gran Turismo zvýšilo predaje na viac ako 72 miliónov kusov – toto všetko až do uvedenia GranTurismo®6 pre PlayStation®3, ktoré bolo uvedené v decembri 2014. GranTurismo®6 je novým benchmarkom a hráč si môže vybrať z viac ako 1 200 najlepších automobilov na svete a virtuálne jazdiť na 39 okruhoch.

Prvé stretnutie zamestnancov Alpine a Polyphony Digital Inc. prebehlo v júli 2015. Samotný „Kaz“ bol fascinovaný značkou Alpine už dlhšiu dobu a preto myšlienka mať vo virtuálnom showroome túto značku preňho znamenala značné potešenie. Krátko na to myšlienka ľahkého, agilného vozidla typu barquette, ktoré malo blízko k závodnému programu A450, nabrala formu. Postupne boli vytvorené nákresy vozidla a následne aj jeho digitálna podoba. Čerešničkou na torte bola ďalšia výzva – vytvoriť reálnu verziu tohto neskutočného výtvoru.

Ako dieťa som miloval koncepčné automobily. Akoby to boli darčeky, ktoré ukazovali svetlú budúcnosť. Stále ich tak vidím. Technológie, ktoré používajú výrobcovia automobilov, im pomáhajú prekonávať moje predstavy. Pevne verím, že tento výskum nám pomôže meniť naše životy. Som hrdý na to, že máme Alpine „na palube“ Vision Gran Turismo projektu. Je to značka, ku ktorej som prechovával city a oceňujem kvalitu úzkych kontaktov medzi našimi tímami. Spoluprácu nám uľahčuje vášeň, ktorú zdieľame. Alpine je teraz k dispozícii hráčom Gran Turismo a je plodom pôsobivého nadšenia, ktoré sme spoločne zdieľali.

Kazunori Yamauchi, Prezident, Polyphony Digital Inc.,

Senior Viceprezident, Sony Computer Entertainment Inc.

Hráči Gran Turismo si budú môcť zvoliť tri rôzne farebné prevedenia nového modelu Alpine Vision a to:

 • Bielo-modrá: elegantná kombinácia, ktorá podčiarkuje jedinečnosť modelu je tak isto farbou reálneho modelu vystaveného v Paríži.
 • Oražovo-modrá: inšpirované Alpine A450, dvojnásobným Európskym majstrom vo vytrvalostných závodoch.
 • Matná čierna: pravý hráčsky štýl.

Ako získať Alpine Vision Gran Turismo?

Vozidlo bude voľne stiahnuteľné ako update už v marci 2015 priamo v hre Gran Turismo®6, ktorá je dostupná výlučne pre PlayStation®3. Vozidlo si zvolíte prihlásením sa do PlayStation®Network. Keď sa hra načíta jednoducho zvoľte „Vision GT“ v domácom menu a stiahnite si Alpine Vision Gran Turismo do svojej hry. Po zvolení farby vozidla a pred prvou „jazdou“ si môžete prejsť detailný popis prípadne si pozrieť obrázky a videá Alpine Vision Gran Turismo.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

Podvozok

 • Typ: karbónový monokok
 • Náprava: dvojité závesy, vzpera (zdvíhatko), nastaviteľné pružiny/tlmiče

Motor

 • Umiestnenie: stredno-zadná pozícia motora
 • Typ: V8
 • Objem motora: 4 494 cm3
 • Maximálny výkon: 450 k/ 338 kW pri 6 500 ot./min.
 • Maximálny krútiaci moment : 580 Nm pri 2 000 ot./min.
 • Maximálne otáčky: 7 500 ot./min.
 • Maximálna rýchlosť : 320 km/h

Prevodovka

 • Sedem stupňová sekvenčná prevodovka
 • Zadný náhon

Brzdy

 • Predné: 390 mm x 32 mm chladené disky so šesťpiestovými strmeňmi
 • Zadné: 355 mm x 32 mm chladené disky so štvorpiestovými strmeňmi

Váha a nádrž

 • Váha: 900 kg
 • Prerozdelenie váhy: 47 / 53
 • Palivová nádrž: 75 litrov

Zdroj: Renault

Prečítať celý text

Reklama