6.9 C
Bratislava
utorok, 5 marca, 2024
Reklama

Video: Súboj v uliciach – MINI proti rímskemu metru. Kto preťal cieľovú pásku ako prvý?

Odporúčame

Počas druhého kola šampionátu Formula E, ktoré sa konalo  v Ríme, predstavila automobilka MINI nového účastníka majstrovstiev sveta, ktorým sa stalo vozidlo MINI Electric Pacesetter. Model inšpirovaný verziou John Cooper Works na týchto pretekoch oficiálne vstúpil na trať v úlohe Safety Car, ktorú bude plniť počas celej sezóny 2021.

Elektrický pohon, matná strieborná farba, schopnosť zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. To sú vlastnosti vozidla pripraveného zasiahnuť do pretekov vždy, keď to bude potrebné. Za jeho volantom bude Bruno Correia (1974), ktorý zastáva funkciu oficiálneho jazdca FIA Formula E Safety Car už od roku 2014.

Vozidlo MINI Electric Pacesetter debutovalo na okruhu pár dní po tom, ako sa najprv zabávalo na rímskych cestách. Nové Safety Car šampionátu Formula E prišlo do ulíc, aby podstúpilo netradičnú a jedinečnú výzvu: pretekať proti inému mimoriadne výkonnému elektrickému dopravnému prostriedku, ktorý jazdí v meste — metru. Vzrušujúce porovnanie medzi dvoma nanajvýš rozdielnymi vozidlami, ktoré však majú jednu veľmi dôležitú vec spoločnú: poháňa ich elektrická energia, zachytil adrenalínový klip. Kto preťal cieľovú pásku ako prvý?

Pretekov sa zúčastnil aj Charlie Cooper, člen rodiny, ktorá založila spoločnosť John Cooper Works a potomok Johna Coopera a Bruno Correia, ktorý sa v tomto prípade zhostil svojej úlohy vo vlaku. Okamih pokoja pred búrkou, čakanie na moment, keď obaja vyrazia na cestu do cieľa a zažijú spojenie adrenalínu a zábavy naprieč magickou atmosférou nočného večného mesta. Na jednej strane vlak metra, ktorý sa po koľajniciach pohybuje s typickým hrmotom a v ňom Bruno Correia, ktorý naberal odvahu a povzbudzoval sa v úlohe strojvodcu metra. Vedľa neho, na vozovke, ktorá bola pre tieto potreby uzavretá pre všetku dopravu a stala sa závodným okruhom, Charlie Cooper za volantom vozidla, ktoré sa pohybuje úplne potichu. Očarujúce preteky rímskou nocou, ktoré si možno pozrieť na sociálnych sieťach nielen  MINI Italia.

Vozidlo MINI Electric Pacesetter sa počas víkendu 10. a 11. apríla prvý raz predstavilo na okruhu šampionátu Formula E v úlohe a v drese Safety Car. MINI sa k tomuto automobilovému šampionátu, synonymu veľkolepej energie, veľkých emócií a vynikajúcej zábavy, naozaj hodí. Veď vozidlo MINI Electric Pacesetter čerpá svoj výnimočný vzhľad a výkonové vlastnosti zo značky John Cooper Works a zároveň poskytuje ideálny základ, aby sa stalo súčasťou pretekov Formula E.

Video vzniklo s použitím pretekárskeho vozidla a natáčalo sa s profesionálnymi jazdcami na mestskom okruhu, ktorý bol pre verejnosť aj dopravu uzatvorený. Všetky scény sa natáčali v súlade s platnými nariadeniami na zabránenie šírenia nákazy Covid-19.

Zdroj: BMW Group

Reklama