/
/
/
Štyri nové koncepty Subaru na Tokijskom autosalóne

Štyri nové koncepty Subaru na Tokijskom autosalóne

Reklama

Subaru na autosalóne v japonskom Tokiu predstaví nezvyčajne vysoký počet svetových premiér. Svoj debut absolvujú až štyri koncepty: športové kombi LEVORG, mestské SUV CROSS SPORT, veľké sedemmiestne vozidlo CROSSOVER 7 a evolúcia unikátneho konceptu VIZIV.
Koncepty ukážu budúce dizajnové a technologické smerovanie Subaru. Kým prototyp športového kombi LEVORG obsahuje najnovšie technológie značky, posúvajúce jazdné vlastnosti, bezpečnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu na výnimočnú úroveň, VIZIV EVOLUTION CONCEPT je nositeľom technologickej budúcnosti Subaru. CROSS SPORT DESIGN CONCEPT zasa ukáže trendy, ktorými pôjde nové mestské SUV. Viac o novinkách povie prezident výrobcu automobilov Subaru, koncernu Fuji Heavy Industries Yasuyuki Yoshinaga na tlačovej konferencii 20. novembra, v deň otvorenia 43. autosalónu v japonskom hlavnom meste Tokio.

SUBARU LEVORG
Prototyp LEVORG, zabalený v karosérii s výrazným štýlovým dizajnom, poskytne tie najlepšie jazdné vlastnosti, bezpečnosť a nízke emisie, spojené s praktickosťou cestovného automobilu. Športové kombi je však aj nositeľom technických noviniek: pod kapotou bude mať úplne nový, turbom prepĺňaný boxer motor DIT s objemom 1,6 litra s priamym vstrekovaním paliva. Jeho výkonové charakteristiky budú zárukou výnimočných jazdných vlastností, no zároveň bude veľmi úsporný. Bezpečnosť prototypu LEVORG zvyšuje nová generácia systému EyeSight. Komplex asistenčných systémov dostal mnohé nové bezpečnostné funkcie vrátane kontroly riadenia a autonómneho vyhýbania sa prekážke.
Názov LEVORG je kombináciou slov LEGACY, REVOLUTION a TOURING. Prináša to najlepšie z dedičstva Subaru do novej éry inovatívneho športového kombi.

LEVORG_Rear
SUBARU LEVORG

SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT

Nový vývojový stupeň konceptu VIZIV, predstaveného v marci 2013 v Ženeve, je ukážkou budúcnosti Subaru z dizajnového i technologického hľadiska. Pohonný reťazec konceptu VIZIV EVOLUTION je jednou z ciest, ktorou sa v budúcnosti plánuje Subaru uberať pri pohone svojich vozidiel. Ide o plug-in hybrid, ktorý sa však neuspokojil s klasickou hybridnou kombináciou spaľovacieho a elektrického motora, ale pridal ďalšie dva elektromotory, z ktorých každý poháňa jedno zadné koleso. Srdcom pohonného reťazca je nový turbo motor 1.6 DIT, kombinovaný s automatickou bezstupňovou prevodovkou Lineartronic (CVT), prispôsobenou na prenos vysokého krútiaceho momentu.
Úplnou novinkou, zásadne zvyšujúcou bezpečnosť, je inovatívny systém autopilota. Avizovaný posun Subaru k autonómne jazdiacim vozidlám sa teda výrazne priblížil realite.

GMS_cut10
SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT
Dĺžka x šírka x výška 4320 x 1900 x 1510 mm
Typ spaľovacieho motora 1.6-litrový turbo DIT boxer motor
Prevodovka Lineartronic (CVT)
Typ elektrických motorov Synchrónne motory s vnútorným permanentným magnetom, 1 vpredu, 2 vzadu
Pohonný reťazec Nezávislými motormi vzadu poháňané AWD + plug-in hybridný systém
Typ batérií Lítium-iónové

 

SUBARU CROSS SPORT DESIGN CONCEPT
Koncept CROSS SPORT ukazuje budúcu tvár mestského SUV. Auto s kompaktnou dĺžkou 4300 mm dáva dôraz na kombináciu športových a úžitkových vlastností, ktorú Subaru za roky skúseností vybrúsilo k dokonalosti. Novinka bude garanciou ostrej jazdy, no prinesie aj ľahké nastupovanie, komfortný interiér a výborne využiteľný batožinový priestor.

SUBARU CROSSOVER 7 CONCEPT
To najväčšie nakoniec: v podobe konceptu CROSSOVER 7 ukáže Subaru novú tvár vo svojom modelovom portfóliu – 7-miestny crossover. Rafinovane spája moderný mestský fashion look s odhodlaním vyraziť aj mimo asfaltových ciest. Elegantný, priestranný a luxusný interiér so sedadlami, čalúnenými jemnou kožou, vyvolá neodolateľnú túžbu toto auto vlastniť, alebo sa v ňom aspoň odviezť.

SUBARU CROSSOVER 7 CONCEPT
SUBARU CROSSOVER 7 CONCEPT
Dĺžka x šírka x výška 4780 x 1800 x 1705 mm
Typ motora 2,5-litrový boxer motor
Prevodovka Lineartronic (CVT)
Pohon všetkých kolies symetrické AWD

Zdroj: Subaru

Prečítať celý text

Reklama