/
/
/
SEAT IBIZA – konektivita, dizajn a dynamika pre mladý životný štýl

SEAT IBIZA – konektivita, dizajn a dynamika pre mladý životný štýl

Reklama

Exkluzívna SEAT ConnectApp v kooperácii so značkou SAMSUNG

  • Agilná dynamika s výrazne zlepšeným komfortom
  • Rozmanité možnosti individualizácie s odvážnymi farbami
  • Nové účinné motory s troma alebo štyrmi valcami

SEAT predstavil modernizovaný modelový rad Ibiza s kompletom inovatívnych technológií: nové motory, rozmanité možnosti individualizácie, nové bezpečnostné systémy a predovšetkým úplne nová ponuka konektivity a infotainmentu robia z neho jednu z najlepších a najvšestrannejších ponúk svojej triedy. Nový podvozok zvyšuje komfort na novú úroveň, prepracovaný interiér ďalej zvyšuje kvalitatívny dojem. V jednej oblasti však neboli potrebné veľké zmeny: emocionálny a dynamický dizajn zákazníci prijímajú veľmi pozitívne a je jedným z hlavných dôvodov pre kúpu kompaktného španielskeho modelu.

https://youtu.be/tV1Y1zOMUtk

„Nová Ibiza, ktorá prichádza práve do predaja, ďalej posilní aktuálny úspech značky SEAT. Je prvým príkladom ako úspešnú formulu Leon aplikujeme na ďalšie modely nášho programu. Okrem účinnosti, kvality a bezpečnosti sme kládli veľký dôraz na oblasť konektivity. Nová Ibiza sa stane súčasťou zosieťovaného sveta,“ povedal Jürgen Stackmann, predseda predstavenstva SEAT S.A.

„Ibiza je najúspešnejším modelom značky SEAT, za uplynulých 30 rokov sa z neho predalo na celom svete vyše päť miliónov exemplárov. Pri tom má Ibiza neobyčajne mladú klientelu s priemerným vekom 43 rokov a aj podiel mladých žien je vysoko nad priemerom.“

MirrorLink pre optimálnu integráciu vrátane možnosti navigovania prostredníctvom aplikácie Sygic Car Navigation
MirrorLink je nová technológia, ktorá umožňuje bezpečne ovládať smartfón a mnohé jeho funkcie a aplikácie prostredníctvom multimediálneho infotainmentu. Ovládacie rozhranie smartfónu je možné prednastaviť pred pripojením smartfónu ku infotainmentu. Zároveň je možná aktívna funkcia „zrkadlenia“ navigačných informácií aplikácie Sygic Car Navigation, ktoré sú zobrazované na dotykovom monitore v novo koncipovanom kokpite modelu Ibiza. Táto technológia funguje s čoraz väčším počtom smartfónov využívajúcich operačný systém Android, kompatibilných s funkciou MirrorLink.

Exkluzívne riešenia „powered by SAMSUNG“
Nová Ibiza je prvým modelom značky SEAT s exkluzívnymi riešeniami konektivity „powered by SAMSUNG“. Španielsky automobilový výrobca pred časom uzavrel dohodu o spolupráci so značkou SAMSUNG pri vývoji inovatívnych riešení v oblasti konektivity a ako prvý krok bude vo vyše 35 štátoch ponúkať špeciálny model SEAT Ibiza Connect so smartfónom SAMSUNG Galaxy A3 a predinštalovanou aplikáciou SEAT ConnectApp. „Táto dohoda vytvára širokú bázu pre spoluprácu značiek SAMSUNG a SEAT pri inovatívnej integrácii najmodernejších technológií a nových koncepcií do automobilu“, povedal Rick Segal, viceprezident pre oblasť IT a mobilnej komunikácie spoločnosti SAMSUNG Electronics.

VISTADIFERENT

Nová aplikácia SEAT ConnectApp
Prvá aplikácia vytvorená pre fungovanie s multimediálnym systémom Full-Link s funkciou MirrorLink bola aplikácia SEAT DriveApp. Prostredníctvom tejto aplikácie môžete byť online a ovládať Váš mobilný telefón cez MirrorLink. Môžete sledovať novinky na sociálnych sieťach Facebook a Twitter, prípadne môžete sledovať Vaše obľúbené RSS kanály. Taktiež môžete priamo posielať sms správy na vybrané telefónne kontakty.
Nová aplikácia SEAT ConnectApp využíva integráciu smartfónu cez MirrorLink . Vodič zostáva vždy online, no pri tom si zachováva plnú koncentráciu na premávku. Novou, exkluzívnou funkciou je ovládanie gestami: krátkymi ťahmi prstov na dotykovom monitore SEAT Media Systému sa dajú vyvolať funkcie ako hovory alebo kontakty v mobilnom telefóne. Uvítacia obrazovka SEAT ConnectApp poskytuje individualizovateľné informácie ako aktuálna predpoveď počasia alebo správy zo sociálnych sietí ako Facebook a Twitter alebo RSS. Novinkou v tejto aplikácii je, že dokážete odpovedať na príspevky zo sociálnych sietí a to prostredníctvom bezpečného a pohodlného hlasového zadávania. S funkciou Smart Tips sa aplikácia „učí“ individuálne preferencie vodiča ako časté ciele jazdy a upozorňuje ho na termíny. V budúcnosti budú nasledovať pravidelné aktualizácie SEAT ConnectApp.

Pri tom je ochrana osobných údajov ako aj dátová bezpečnosť absolútne zaručená. Aplikácia SEAT ConnectApp si okrem e-mailovej adresy a špecifikácie vozidla neukladá nijaké iné osobné údaje, tie zostávajú kompletne a výlučne v smartfóne používateľa.

„Novým modelom Ibiza otvárame novú kapitolu konektivity. Naši zákazníci môžu uplatňovať svoj digitálny lifestyle aj počas jazdy autom. V centre pozornosti je však pre nás vždy čo najviac intuitívne a bezpečné ovládanie funkcií,“

povedal Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT S.A. pre výskum a vývoj.

„So svojimi novými motormi, výrazne komfortnejším a pritom naďalej veľmi dynamickým a agilným podvozkom, ako aj novými asistenčnými systémami predstavuje Ibiza jednu z najmodernejších a najatraktívnejších ponúk v segmente.“

SEAT Full Link pre maximálnu konektivitu
Riešenie konektivity SEAT Full Link integruje okrem rozhrania MirrorLink aj funkcie Apple Car Play a Android Auto. Vodič nového modelu Ibiza môže napriek plnej pozornosti venovanej premávke byť online a aktivované funkcie pohodlne a bezpečne ovládať prostredníctvom dotykového monitora. Napríklad pri operačnom systéme Apple iOS sú to v súčasnosti funkcie telefón, správy, hudba a mapy, v budúcnosti pribudnú ďalšie.

Dizajn exteriéru zostáva stále aktuálny vďaka osvieženiu
Dizajn exteriéru päťdverového modelu Ibiza, trojdverového Ibiza SC Sport Coupe a päťdverového kombi Ibiza ST Sport Tourer je naďalej nanajvýš aktuálny a zákazníci i záujemcovia ho akceptujú vo vysokej miere. Preto sa modifikácie obmedzili na nové reflektory s dennými svetlami z diód LED, nové disky z ľahkej zliatiny veľkosti 16“ a 17“, ako aj nové odtiene laku karosérie Moonstone Silver a Chilli Red.

Výrazne vylepšený interiér
Koncepcia nového dizajnu interiéru je založená na mnohorakých možnostiach individualizácie podľa osobného vkusu a harmónii medzi výrazným charakterom, funkčnosťou a presnosťou, citeľnej v každej línii a každej povrchovej ploche. Horizontálne proporcie a orientácia kokpitu na vodiča presviedčajú optimálnym usporiadaním všetkých prvkov a povrchovou úpravou softtouch. Veľká pozornosť venovaná detailom je viditeľná na novom volante, výduchoch ventilácie, novom združenom prístroji a v aplikáciách infotainmentu. Nové ovládacie rozhranie vytvára intenzívny vzťah medzi vodičom a technológiou, s jednoznačnou funkčnosťou a jasným ovládaním.

Nová úroveň individualizácie
Nový SEAT Ibiza je taký mnohostranný a pestrý ako život. Nové farebné komplety Color Pack pre všetky verzie karosérie poskytujú novú úroveň individualizácie, kompaktný španielsky automobil sa nimi dá perfektne prispôsobiť každému osobnému štýlu. Komplety Color Pack obsahujú odvážne farby ako nový elegantný bronzovo hnedý odtieň Bismuth, sýty purpurový odtieň Velvet a sivý Atom Grey. V ponuke je aj červená, biela, modrá a čierna farba – pre každý osobný vkus je k dispozícii primeraný Color Pack.

Každý farebný komplet Color Pack obsahuje rozličné dekoračné prvky v príslušnej farbe. Na karosérii je to lemovanie masky chladiča a kryty vonkajších spätných zrkadiel. V interiéri sú farebné rámiky vzduchových dýz, dekoračné obklady na volante a radiacej páke, ako aj pásy na operadlách sedadiel. Výrazným charakteristickým prvkom sú dvojfarebne lakované disky kolies z ľahkej zliatiny o veľkosti 16“ alebo 17“. Pri tom sú možné kombinácie farby laku karosérie a jednotlivých farebných kompletov. Spolu s troma verziami karosérie, štyrmi líniami vybavenia a širokým portfóliom motorov vytvárajú perfektnú ponuku modelového radu Ibiza.

Nové bezpečnostné systémy
Únava za volantom je príčinou mnohých, často aj ťažkých nehôd. Systém monitorovania únavy vodiča rozozná znižujúcu sa koncentráciu vodiča podľa spôsobu ovládania vozidla a včas ho upozorní na potrebu prestávky. Ďalším bezpečnostným systémom v modelovom rade SEAT Ibiza sú multikolízne brzdy, ktoré po silnom náraze automaticky zabrzdia vozidlo aby nedošlo k sekundárnej kolízii. Keď sa pri náraze nafúkne airbag, systém automaticky zabrzdí vozidlo a aktivuje výstražné svetlá.Úplne nová generácia motorov
Modernizovaný SEAT Ibiza dostal úplne novú generáciu benzínových motorov a turbodieslov TDI. Základným benzínovým motorom je trojvalec s objemom 1,0 litra, ktorý dosahuje v atmosférickej verzii výkon 55 kW (75 k) a ako turbodúchadlom prepĺňaný TSI 70 kW (95 k) alebo 81 kW (110 k). S maximálnym krútiacim momentom 160 alebo dokonca 200 Nm sa motor 1.0 EcoTSI vyznačuje veľkou ťažnou silou. Nové trojvalce majú modernú konštrukciu s variabilným časovaním ventilov a zberným výfukovým potrubím integrovaným do hlavy valcov pre optimálny tepelný manažment a vysokú účinnosť. Turbo-verzia 1.0 TSI má nasávacie potrubie s integrovaným kvapalinovým chladičom komprimovaného vzduchu, variabilné časovanie nasávacích i výfukových ventilov, ako aj tepelný manažment s troma rozličnými okruhmi chladiacej kvapaliny, ktorý prispieva k výraznej redukcii emisií vo fáze zohrievania motora na prevádzkovú teplotu.Ďalšou novinkou je štvorvalec 1.4 TSI ACT s vypínaním valcov. Jeho zvýšený výkon 110 kW (150 k) a maximálny krútiaci moment 250 Nm zaručujú pôžitok z jazdy na vysokej úrovni, systém vypínania valcov prispieva k priaznivej spotrebe paliva iba 4,8 litra na 100 km v kombinovanom cykle (všetky hodnoty spotreby platia pre päťdverovú verziu).Nový trojvalcový turbodiesel 1.4 TDI má kvôli zníženiu hmotnosti hliníkový blok motora, modul vyvažovacích hriadeľov na zvýšenie kultúry chodu, kvapalinový chladič komprimovaného vzduchu a systém vstrekovania paliva common rail s maximálnym vstrekovacím tlakom 2000 barov.

Maximálna účinnosť
Všetky nové trojvalce a štvorvalce samozrejme spĺňajú najnovšiu emisnú normu EU6 a vyznačujú sa vynikajúcimi hodnotami spotreby paliva a emisií CO2. Príkladom môže byť prepĺňaný benzínový trojvalec 1.0 TSI Ecomotive s výkonom 70 kW (95 k) a normovanou spotrebou paliva iba 4,1 litra na 100 kilometrov, čo zodpovedá hodnote emisií CO2 97 gramov na kilometer. Takisto aj silnejšie motory 1.4 TDI s výkonom 66 kW (90 k) a 77 kW (105 k) nespotrebujú viac ako 3,8 litra na 100 km.

Motor 1.0 TSI s výkonom 81 kW (110 k) sa na želanie môže kombinovať aj so 7-stupňovou prevodovkou DSG s dvoma spojkami. Systém Štart-Stop je k dispozícii pre všetky motory v novom modelovom rade SEAT Ibiza.

VISTADIFERENT
Pôžitok z jazdy s väčším komfortom
Za svoje dynamické jazdné vlastnosti Ibiza vždy dostávala najlepšie hodnotenie. V modernizovanej verzii ich ďalej zlepšilo zvlášť citlivo pracujúce riadenie s elektromechanickým posilňovačom. Ešte viac sa však zlepšil komfort jazdy. Na to boli pružiny, tlmiče pruženia a stabilizátory úplne novo vyladené. Na želanie sa montuje systém SEAT Drive Profile s adaptívnymi tlmičmi pruženia DCC. Tlmiče s elektronickou reguláciou majú dve prepínateľné charakteristiky – komfortnú a športovú. Súčasne so zmenou charakteristiky sa mení aj intenzita účinku posilňovača riadenia.Infotainment najnovšej generácie
Systémy infotainmentu najnovšej generácie s dotykovými monitormi a integrovanou navigáciou môžu prehrávať hudobný záznam z iPod-u a smartfónu, pripojeného cez USB alebo Bluetooth. Na želanie môžu byť doplnené tunerom digitálneho rozhlasového vysielania DAB+. MediaSystem plus má integrované aj hlasové ovládanie a funkciu MirrorLink na integráciu smartfónu. Optimálne ozvučenie zabezpečuje nový SEAT Sound System s osobitným zosilňovačom, šiestimi reproduktormi a subwooferom v 10-litrovej ozvučnici, umožňujúci individuálne nastavenie zvukového menu.Ultrazvukové senzory vpredu a vzadu (na želanie) merajú vzdialenosť od prekážky pri parkovaní, indikujú ju a akusticky a vizuálne zobrazujú na monitore systému infotainmentu . Na želanie sa dodáva aj cúvacia kamera, ktorá uľahčuje parkovanie dynamickým zobrazením pomocných vodiacich línií.Perfektný automobil pre aktívny životný štýl
Modernizovaný SEAT Ibiza sa bude naďalej vyrábať v troch verziách karosérie ako trojdverový model Ibiza SC Sport Coupe, päťdverový model a kombi Ibiza ST Sport Tourer. Kombi poskytuje na kompaktnej ploche prekvapujúco veľkú úžitkovú hodnotu. Napriek športovému dizajnu karosérie má veľkorysý batožinový priestor s objemom od 430 do maximálne 1.164 litrov. Umožňuje prepravu dvoch bicyklov s demontovaným predným kolesom, čo ocenia vyznávači aktívneho životného štýlu.

Už základná verzia vybavenia Reference poskytuje všetky dôležité bezpečnostné a komfortné prvky vrátane klimatizácie. Nad ňou figuruje verzia Style, sériovo vybavená multifunkčným volantom a systémom infotainment s farebným dotykovým monitorom. Osobitné športové akcenty má prepracovaná Ibiza FR so športovým dizajnom prednej a zadnej časti karosérie, špeciálnymi diskami z ľahkej zliatiny a bohatým sériovým vybavením. Novou, bohatou ponukou farieb, vybavenia na želanie a príslušenstva sa SEAT Ibiza dá perfektne prispôsobiť osobnému štýlu a individuálnym preferenciám majiteľa.

Zdroj: Seat
Prečítať celý text

Reklama