/
/
Prichádza najsilnejší Autosalón uplynulej dekády

Prichádza najsilnejší Autosalón uplynulej dekády

Reklama

Horúce novinky, slovenské výstavné premiéry, dlhoočakávané kúsky a k tomu skvelú automobilovú šou do hlavného mesta prináša najprestížnejšia automobilová udalosť nielen na Slovensku, ale i v strednej Európe. Bratislavský Autosalón bude tento rok ešte väčší a nablýskanejší, a to aj vďaka ďalším značkám, ktoré pribudli do zoznamu. Tento rok ich je viac ako 40, čo na ploche 40000 m2 sľubuje komplexnú a bohatú ponuku. V rámci nej sa návštevníci môžu tešiť na veľké množstvo slovenských výstavných premiér, z ktorých viaceré do Bratislavy vďaka skvelému načasovaniu smerujú priamo z prestížneho ženevského autosalónu. 

Vystavujúce značky

Návštevníci sa bez pochýb môžu tešiť na najsilnejší ročník uplynulej dekády. V porovnaní s minulým rokom, ktorý zaznamenal obrovský úspech, je Autosalón bohatší o ďalšie značky ako Mini, Mitsubishi, Lada, Mahindra, Tesla či Volvo. Exkluzívny mix prináša offroady, SUV, hatchbacky, kupé, sedany, limuzíny, kabriolety a ďalšie typy vozidiel vo všetkých cenových kategóriách od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur.

Zoznam značiek:

Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, DS, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lada, Lamborghini, Land Rover, Mahindra, Mazda, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Range Rover, Renault,  Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, VW, Volvo

Dve európske výstavné premiéry

Bratislavský Autosalón tento rok ukáže aj dve európske výstavné premiéry. Jednou z nich je superšport Nissan GT-R M17, ktorý do Bratislavy smeruje z New Yorku, kde mal len minulý mesiac svetovú premiéru. Druhú európsku výstavnú premiéru na Autosalóne absolvuje posledná generácia luxusného SUV Hyundai Grand Santa Fe.

Slovenské výstavné premiéry

Milovníci áut sa rozhodne budú mať na čo pozerať – Autosalón predstaví až 71 slovenských výstavných premiér.Mercedes-Benz prichádza s novou generáciou sedanu vyššej strednej triedy, Triedou E. Za značku Peugeot sa okrem iných modelov predstaví Peugeot 2008 vo svojom facelifte spolu s jeho športovou verziou 2008 Dakar. S jednou z najočakávanejších noviniek prichádza Volkswagen, ktorý premiérovo ukáže novú generáciu menšieho SUV – TiguanSuzuki sa pochváli novým hatchbackom Baleno, Nissan ukáže nový elektromobil Nissan Leaf 30kWh s dojazdom až 250 km a Kia Motors odhaľuje úplne nový model Kia Sportage a komplexné vynovenie svojho populárneho modelu Kia cee´d. Expozíciu plnú rýchlosti a sily s autami radu RS bude mať Audi a k ťahákom BMW bude určite patriť sedan radu 7.

Exclusive Salon plný luxusu

Neprehliadnuteľný dizajn, extrémne výkony motorov a všadeprítomný luxus. Také vlastnosti majú automobily predstavené v špecializovanej sekcii luxusných tovarov a služieb Exclusive  Salon. Ten prináša nielen reprezentatívne limuzíny, ale aj športové autá v hodnote presahujúcej niekoľko sto tisíc eur so stovkami koní pod kapotou. Pozornosť automobilových nadšencov si určite vyslúžia modely značky Rolls Royce – Wraith a Ghost Series II; Aston Martin (Vanquish Volante) či Lamborghini (Huracan Spyder). Značka Bentley predstaví nielen najočakávanejšie SUV v luxusnom segmente – Bentayga, ale aj model Cabrio.

Karavany pre cestu plnú zážitkov

Stelesnením slobody, komfortu a pocitu neobmedzených možností sú karavany, ktoré návštevníci na Autosalóne nájdu v samostatnej sekcii. K dispozícii budú menšie i väčšie obytné autá i prívesy rôznych cenových kategórií a značiek.

Ďalšie novinky

Bez kvalitného paliva je aj to najkrajšie a najvýkonnejšie auto len na pozeranie. Aj preto je hlavným partnerom aktuálneho ročníka Autosalónu sieť čerpacích staníc OMV. V expozícii OMV si návštevníci budú môcť na vlastnej koži vyskúšať burácanie motorov a vysokooktánovú zábavu prostredníctvom pretekárskeho simulátora pre náročných.

Spoločnosť Probugas bude na Autosalóne pre zmenu prezentovať výhody LPG pohonu pre autá. Ozdobou expozície bude raritné auto Kaipan 14 z najmenšej českej automobilky Kaipan doplnené o LPG pohon.

Keďže na cestách je mimoriadne dôležitá bezpečnosť, hlavným mediálnym partnerom Autosalónu je RTVS a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Návštevníci sa na Autosalóne budú môcť stretnúť s redaktormi dopravného servisu a relácie Pozor, zákruta!

Sprievodný program 

Autosalón okrem komplexnej prehliadky automobilov prináša aj skvelý sprievodný program. Návštevníci si budú môcť vyskúšať, ako sa správajú jednotlivé vozidlá na ceste počas testovacích jázd, tento rok na vozidlách značiek CitroёnFiat, Hyundai, Mini, Nissan, Opel, Peugeot, Renault a Volvo. Z odborných podujatí sa uskutoční kuriérsky test úžitkových automobilov a vyhlásenie výsledkov súťaže  Autoopravár junior 2016. Okrem nových áut sa návštevníci môžu tešiť aj na expozície veteránov a v úplne novom šate sa budú konať crash testy.

Autosalón bude otvorený od 19. do 24. apríla. Prvý deň je vyhradený pre novinárov. Vstupenky sú žrebovateľné o hodnotné ceny – prenájom BMW X1 na 6 mesiacov od Group M, prenájom Mini Clubman na 3 mesiace od Auto Palace Bratislava a palivovú kartu OMV Value Card v hodnote 1 500 eur od OMV Slovensko.

Zdroj: Incheba

Prečítať celý text

Reklama