/
/
/
NOVÝ NISSAN QASHQAI: KOMBINÁCIA ŠPIČKOVÉHO DIZAJNU A PRÉMIOVÉHO POHODLIA PRE TEN NAJLEPŠÍ ZÁŽITOK Z JAZDY

NOVÝ NISSAN QASHQAI: KOMBINÁCIA ŠPIČKOVÉHO DIZAJNU A PRÉMIOVÉHO POHODLIA PRE TEN NAJLEPŠÍ ZÁŽITOK Z JAZDY

Reklama

  • Nový Nissan Qashqai prináša prémiové dizajnové prvky v kombinácii s pokročilými technológiami vrátane displejov s vysokým rozlíšením, headup displeja vodiča a bezdrôtového nabíjania smartfónu
  • Väčšie celkové vnútorné I vonkajšie rozmery vozidla prispievajú k väčšiemu pohodliu a kultivovanosti na palube.

Kabína nového Nissanu Qashqai je pohodlná a plne prepojená s vašimi SMART zariadeniami. Nastavuje nový štandard v segmente prémiovým dojmom, osobitým dizajnom a lepšou použiteľnosťou.

Takmer pätnásť rokov predaja umožnilo dizajnérskym a inžinierskym tímom Nissan získať spätnú väzbu miliónov zákazníkov a zabezpečiť, aby bola najnovšia generácia modelu Qashqai doposiaľ najviac zameraná na vodiča.

Pokročilé technológie Nissan Intelligent Mobility sú vodičovi na dosah ruky a ponúkajú pohodlie a kvalitu pri každom dotyku. Nové prémiové materiály, inteligentné funkcie a premyslené detaily vylepšujú kabínu, ktorá poskytuje špičkový dizajn a praktickosť v každej dimenzii.

Matthew Weaver, viceprezident spoločnosti Nissan Design Europe, uviedol: „Nový Nissan Qashqai je dokonalým priesečníkom expresívneho dizajnu a očakávaní zákazníkov. Ich potreby informujú naše zameranie a naše odvážne vyhlásenia spĺňajú ich najvyššie očakávania. S týmto modelom novej generácie sme pozdvihli model Qashqai na novú úroveň v ponuke prémiového, ale zároveň praktického, luxusného, ale prístupného a pokrokového dizajnu, ktorý nastaví nový štandard v segmente.“

SMART TO TOUCH

Nové materiály sedadiel vytvárajú príjemnú a luxusnú kabínu, v ktorej môžete relaxovať. Nové prepracované sedadlá s kožou Nappa, ktorých výroba trvá až 25 dní a vyšívanie nového 3D diamantového dizajnu viac ako 60 minút na každom sedadle.

Dotyk luxusu dodáva masážna funkcia sedadiel s tromi programovateľnými režimami vo verziách s najvyššou výbavou pre obe predné sedadlá, s pohodlným nastavovaním prostredníctvom informačno-zábavného systému NissanConnect.

V celej kabíne sa vytvára upokojujúce prostredie, použitím nového bieleho ambientného osvetlenie, ktorého uniformita pôsobí prémiovo a harmonicky.

Mimoriadna pozornosť bola venovaná ergonomickej a estetickej kvalite tlačidiel a ovládacích prvkov s vysoko kvalitným hmatovým pocitom, ktorý dáva používateľom pocit dôvery a zdokonaľovania.

Vďaka spolupráci medzi dizajnérmi a inžiniermi Nissan bolo usporiadanie stredovej konzoly optimalizované z hľadiska ergonómie a použiteľnosti. Stredobodom pozornosti je nový inteligentný volič automatickej prevodovky.

Verzie s pohonom 4WD majú otočný prepínač režimu jazdy v štýle matného chrómového olemovania a klavírnej čiernej povrchovej úpravy, čo vodičom dodáva prémiový pocit.

„Medzi fázou návrhu, inžinierstva a plánovania produktu sme pracovali viac ako kedykoľvek predtým, aby sme pozdvihli prostredie pre našich zákazníkov, takže ich riadenie je pohodlné, kultivované a vyvoláva pocit pohody. Na tomto mieste budú naši zákazníci, ich rodiny a priatelia tráviť čas s autom a malo by to byť výnimočné prežitie, “uviedol Marco Fioravanti, viceprezident pre plánovanie produktov spoločnosti Nissan Automotive Europe.

PREPOJENÉ OVLÁDANIE

Nový Qashqai ponúka pokročilý informačno-zábavný systém s prvotriednym portfóliom prepojených služieb vrátane jednoduchého pripojenia smartfónu, Wi-Fi vo vozidle až pre sedem zariadení a špecializovaná aplikácia NissanConnect Services na riadenie a monitorovanie vozidla prostredníctvom smartfónu.

Väčšia 9-palcová obrazovka NissanConnect s vyšším rozlíšením je digitálnou bránou k navigácii, zábave a nastaveniam vozidla a je kompatibilná so systémami Android Auto® a Apple CarPlay®, s bezdrôtovou technológiou Apple CarPlay®. Viacero používateľských profilov s nastaveniami pamäte umožňuje každému vodičovi prispôsobiť navigáciu, hudbu a systémové predvoľby.

Či už je to rádio DAB alebo hudba streamovaná zo smartfónu, vynikajúca reprodukcia zvuku je zabezpečená vďaka zvukovému systému Bose® Premium. Je vybavený 10 reproduktormi a basovým boxom Bose Acoustimass® umiestneným v batožinovom priestore pre ostrý a silný zvuk vyladený pre optimálnu akustickú kvalitu pre všetkých cestujúcich, nielen na predných sedadlách.

Nový, plne digitálny 12,3-palcový TFT displej s vysokým rozlíšením, ponúka výber konfigurovateľných usporiadaní na zobrazenie navigácie, zábavy, informácií o premávke alebo vozidle, a to všetko pomocou nového dotykového prepínača na volante. K digitálnemu pozadiu TFT je pridaná tradičná textúra brúseného skla „Kiriko“ – previazanie na japonskú DNA spoločnosti Nissan.

Nový inovatívny 10,8-palcový Head-Up Display poskytuje najväčšiu veľkosť obrazu v segmente. Kľúčové informácie ako navigácia, asistencia vodiča a informácie o ceste sú premietnuté na čelné sklo v zornom poli vodiča, čo umožňuje vodičom sústrediť sa na cestu pre väčšie pohodlie a istotu za volantom.

Vozidlo je plne kompatibilné so zariadeniami Google Assistant a Amazon Alexa, pričom funkcia Alexa bola predstavená pre tretiu generáciu modelu Qashqai. Systém podporuje širokú škálu príkazov vrátane schopnosti vodičov posielať ciele navigácie automobilu hovorením so svojím smartfónom, čím sa minimalizuje čas potrebný na zadanie cieľa.

Prostredníctvom aplikácie pre smartfóny NissanConnect sú k dispozícii funkcie ovládania vozidla, ako je napríklad spustenie klaksónu a svetiel na diaľku, ako aj diaľkové zamykanie a odomykanie dverí. Tiež je možné nastaviť inteligentné výstrahy vrátane rýchlosti, času a lokality s upozornením v aplikácií, ak vozidlo prekročí stanovené parametre.

Nový Qashqai predstavuje funkciu: informácie o stave vozidla, ktoré si môžete prezerať prostredníctvom aplikácie a ktoré používateľov informujú, ak ich vozidlo vyžaduje urgentnú údržbu, a poskytujú živé vyhodnotenie výkonu a všetky výstrahy týkajúce sa poruchy.

História a analýza jazdy sú k dispozícii aj prostredníctvom aplikácie, takže používatelia môžu vidieť minulé cesty zhrnuté podľa prejdenej vzdialenosti a času.

Ak vodič nepoužíva navigáciu vo svojom smartfóne, má prístup k TomTom 3D mapám a live dopravným informáciám, ktorá obsahuje pokročilé navigačné funkcie, ako sú napríklad aktualizácie bezdrôtových máp, dopravné podmienky v reálnom čase, Google Street View, polohy rýchlostných radarov a ceny pohonných hmôt. Navigácia door to door je tiež k dispozícii prostredníctvom aplikácie vrátane funkcie My Car Finder.

Tlačidlo, ktoré je prístupné prostredníctvom displeja NissanConnect, umožňuje zákazníkom kontaktovať poskytovateľa asistenčnej služby 24 hodín denne, 7 dní v týždni a pomôcť tak zákazníkovi vyhľadať najbližší odťah a servis vozidla. Na rozdiel od systému eCall nie je systém automaticky spustený nehodou.

Qashqai ako prvý medzi modelmi Nissan ponúka pohodlné bezdrôtové nabíjanie pre smartfóny s výkonom 15 W – patrí medzi najvýkonnejšie v segmente – a je schopná pojať aj tie najväčšie rozmery zariadení, vrátane nedávno predstaveného Apple iPhone 12 Pro Max.

Prepojiteľnosť sa rozširuje na všetkých cestujúcich vďaka stredovej konzole, ktorá teraz ponúka predné a zadné USB nabíjacie pripojenie s portami USB-A aj USB-C.

Akustické upozornenia nového modelu Qashqai, ktoré odrážajú japonskú DNA modelu, boli vyvinuté v spolupráci s japonským vývojárom videohier a vydavateľom Bandai Namco. Zvuky boli vyvinuté tak, aby boli harmonickejšie, s melodickým dvoj tónom.

„Nový Qashqai predstavuje vysokú úroveň konektivity, ktorá našim zákazníkom umožní monitorovať ich auto, komunikovať s ním a bude sa tým upokojovať prostredníctvom svojich domácich asistentov alebo smartfónov. Jadrom týchto nových funkcií je však pohodlie a jednoduché použitie pre našich zákazníkov, “uviedol Gareth Dunsmore, viceprezident spoločnosti Nissan Automotive Europe pre spokojnosť zákazníkov.

SUVERÉNNY KOMFORT

Nový Qashqai pokračuje v tradícii poskytovania suverénneho pocitu z prostredia, ktoré obklopuje vodiča vrátane vylepšeného výhľadu smerom vpred, do strán aj vzad. Vylepšenia zahŕňajú širší zorný uhol čelného skla, tenší dizajn predných stĺpikov a umiestnenie vonkajších spätných zrkadiel na dverách namiesto A-stĺpikov, to všetko s cieľom redukcie prekážok vo výhľade.

Zväčšený rázvor náprav nového modelu Qashqai v kombinácii s efektívnejším využitím vnútorného priestoru znamená viac priestoru pre posádku. Priestor pre kolená pasažierov na zadných sedadlách narástol o 28mm na hodnotu 608mm, rovnako narástol priestor v oblasti ramien medzi vodičom a spolujazdcom. Priestor nad hlavou narástol o 15mm vďaka nárastu vonkajších rozmerov.

Vďaka vylepšenej výške sedadiel spolu so širšími možnosťami nastavenia je možné pohodlne usadiť širšie spektrum pasažierov ako kedykoľvek predtým – v prípade dospelých od 145cm do 192cm výšky. V prípade najvyššej výbavy je možné dosiahnuť ešte vyšší komfort pomocou pokročilého nastavenia sklonu operadla.

S cieľom pocitu istoty a držania tela pri dynamickej jazde bol upravený tvar sedadiel a operadiel a zároveň vylepšený uhol medzi spodnou a hornou časťou tela.

Nakoľko vozidlo častokrát používajú viacerí používatelia, súčasťou najvyššej výbavy sú pamäťové predné sedadlá s 2 uloženými prednastavenými polohami. Toto umožní rýchlo nastaviť požadovanú polohu pre obidvoch predných pasažierov.

Pre zabezpečenie komfortu na akejkoľvek ceste je nový Qashqai vybavený sedadlami s technológiou ‘zero-gravity’ inšpirovanou technológiou NASA, ktoré mali premiéru v predchádzajúcej generácii modelu Qashqai. Tieto sedadlá sú výsledkom dlhého výskumu a testovania na rôznych cestách aj závodnej trati a zabezpečujú optimálne sedenie a minimálnu únavu na dlhých aj krátkych cestách.

Počas zimných mesiacov príde vhod aj vyhrievaný veniec volantu.

PRAKTICKY PERSONALIZOVANÝ

Po praktickej stránke prináša nový Qashqai svojim zákazníkom splnenie všetkých denných potrieb od prepravy detského kočiara až po rozmerné nákupy.

Elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru s funkciou hands-free zabezpečuje pohodlné otváranie v situácii, kedy sú vaše ruky všetko len nie prázdne. Veľkosť batožinového priestoru narástla o viac ako 50 litrov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou vďaka dodatočným 20mm priestoru ušetreným pri konštrukcii zadnej nápravy.

Populárne riešenia svojho predchodcu nový model zachováva a posúva na novú úroveň. Medzi ne patria napríklad úložné priestory v bočnej časti batožinového priestoru alebo flexibilné dosky dvojitej podlahy – tie majú vylepšený tvar aj povrchovú úpravu s odolným kobercom na jednej strane a umývateľným plastovým povrchom na druhej.

Pre jednoduchšie nakladanie batožiny počas zhoršených svetelných podmienok je batožinový priestor vybavený dvojitým osvetlením. Zároveň je v ňom umiestnená aj 12v zásuvka pre napájanie zariadení ako prenosná chladnička napr. pre pohodlné kempovanie.

Aj odkladacie priestory v kabíne boli prepracované s cieľom zvýšenia využiteľnosti. Držiaky na nápoje v stredovej časti sú posunuté ďalej od seba s cieľom jednoduchšej manipulácie s malými pohármi a priestory vo dverách pojmú až 1.5 litrové fľaše namiesto iba 500ml fliaš predchádzajúcej generácie.

Vylepšenia ergonómie v priestore dverí znamenajú, že nastupovanie a vystupovanie do/ z vozidla je jednoduchšie, najmä v stiesnených priestoroch, napríklad v úzkych parkovacích miestach nákupných centier.

Berúc do úvahy všetky aspekty od jednoduchého ovládania funkcií cez aplikáciu v smartfóne, pohodlie masážnych sedadiel a vyhrievaného volantu, až po prémiové materiály, posed za volantom a extra priestor pre posádku aj batožinu, nový model Qashqai posúva latku toho, čo zákazníci môžu očakávať od crossoveru strednej veľkosti. Tretia generácia modelu, v ktorom je značka Nissan v rámci segmentu priekopníkom a udáva trend, ponúkne zážitok a vnímanie prostredia vozidla, ktoré bude rovnako komfortné, útulné a príjemné pre posádku ako na začiatku cesty, tak aj na jej konci.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama