/
/
/
Nový Jeep® Grand Cherokee S-Limited je možné už objednávať

Nový Jeep® Grand Cherokee S-Limited je možné už objednávať

Reklama

  • Značka Jeep® uvádza na trh najoceňovanejšie SUV na svete v novej špeciálnej edícii S-Limited.
  • Novinka zároveň uvádza na trhy regiónu EMEA inovovaný rad Grand Cherokee modelového roka 2019.
  • Grand Cherokee ponúka bohatšiu výbavu a naplno vyjadruje základné hodnoty značky Jeep® slobodu, originalitu, dobrodružstvo a vášeň.

 Nový Jeep® Grand Cherokee S-Limited sa predstavuje u všetkých dílerov značky Jeep® v regióne EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika). Nová špeciálna edícia vychádza zo stupňa výbavy Limited a vyniká jedinečným, výrazným a športovým štýlom. Exteriér je charakteristický výrazným dizajnom modelu Grand Cherokee SRT, modelu segmentu SUV, ktorý kombinuje pretekárske výkonové parametre a off-roadové schopnosti značky Jeep®. Predná a zadná časť vozidla sa môžu pochváliť špecifickými štylistickými prvkami modelu SRT vrátane sivej pololesklej povrchovej úpravy Granite Crystal. Nová špeciálna edícia preberá z modelu SRT kapotu, bočné prahové nástavce a nezameniteľné blatníky, ktoré evokujú silu a eleganciu a vďaka ktorým je nový model mimoriadne príťažlivý. Exteriér dopĺňajú leštená koncovka výfuku a 20palcové zliatinové kolesá so sivou pololesklou povrchovou úpravou Granite Crystal a chrómovanými hlavami skrutiek.

Športovým nádychom sa môže pochváliť tiež interiér, ktorý využíva rovnakú tmavú tému ako exteriér. Jeho dominantou je potom stredová konzola v novom čiernom odtieni Piano. Interiér ponúka vyhrievaný volant a špecifické ventilované a vyhrievané predné sedadlá z perforovanej kože. K príťažlivosti novej verzie S Limited prispieva prémiový audio systém Alpine s digitálnym zosilňovačom, deviatimi reproduktormi, systémom Active Noise Cancellation pre potlačenie hluku v kabíne a tiež posledná generácia systému UconnectTM 8.4″ s navigáciou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu.

Pre zabezpečenie maximálnej ochrany ponúka model S-Limited predné a zadné parkovacie senzory, zadnú cúvaciu kameru a štandardne aj systém sledovania mŕtveho uhla. Posledný systém tvoria radarové snímače umiestnené v zadnom nárazníku, ktoré nepretržite sledujú dianie po oboch stranách vozidla a na objekty nachádzajúce sa v slepých čiže mŕtvych uhloch upozorňujú vodiča prostredníctvom svetelných ikon na vonkajších zrkadlách a vodičom zvolenou zvukovou výstrahou. Systém dopĺňa detekcia kríženia dráhy za vozidlom, ktorá počas cúvania sleduje dianie za vozidlom a v rýchlostiach do 35 km/h informuje o vozidlách prichádzajúcich zo strany.

Nový Grand Cherokee S-Limited je poháňaný dieselovým priamovstrekovým motorom 3.0 V-6 s technológiou MultiJet II s výkonom 190 alebo 250 k v kombinácii s osemstupňovou automatickou prevodovkou s pádlami radenia na volante.

Mimo Európu sú k dispozícii aj tri zážihové motory: 3.6 Pentastar V-6 poskytujúci 286 k a legendárny 5.7 V8 s výkonom 352 k (oba sú určené pre Blízky východ) a tiež 3.0 V6 VVT s výkonom 238 k (pre ruský trh).

Nový model S-Limited je vybavený systémom pohonu všetkých kolies Quadra-Trac II s redukciou (4WD LOW) a brzdnou kontrolou trakcie BTCS (Brake Traction Control System) na prednej aj zadnej náprave pre zaistenie prvotriednych offroadových schopností. Nová špeciálna edícia využíva v štandarde systém kontroly trakcie Selec-Terrain s piatimi rôznymi režimami jazdy, ktorý vodičovi umožňuje zvoliť najvhodnejší režim pre bezpečné zvládnutie akýchkoľvek prekážok či povrchu. Tento systém dopĺňa funkcia Hill Descent Control pre kontrolované schádzanie prudkých svahov.

Predstavenie novej špeciálnej edície S-Limited súčasne uvádza na trh celý modelový rad Grand Cherokee roka 2019. Nové technológie zlepšujú bezpečnosť aj komfort a prispievajú k zvýšeniu atraktivity vlajkovej lode značky Jeep®. Štandardnú výbavu určenú pre celý modelový rad teraz dopĺňajú monitoring mŕtveho uhla s detekciou kríženia dráhy za vozidlom a systém Uconnect 8,4″ s dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením a možnosťou zväčšovania a zmenšovania obrazu ako na tablete, s navigáciou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu.

Modernizácia exteriéru zahŕňa nové povrchové úpravy, nové kolesá a tri nové farby karosérie – modrú Slate, metalickú zelenú a sivú Sting.

Grand Cherokee je vlajkovou loďou značky Jeep® a vozidlom, ktoré v roku 1992 založilo segment prémiových SUV. Uvedenie nových technológií a vylepšeného vzhľadu prispieva k väčšej atraktivite modelu Grand Cherokee pre širokú verejnosť s rôznym vkusom a potrebami. Od svojho uvedenia na trh v roku 1992 bol Grand Cherokee vždy dokonalým vyjadrením tradičných hodnôt značky, slobody, originality, dobrodružstva a vášne a meradlom off-roadových schopností. Grand Cherokee tiež stelesňuje priekopníckeho ducha, ktorý k značke Jeep® neodmysliteľne patrí, a vyniká ako model, ktorý najlepšie demonštruje neustále hľadanie inovácií. Jeho úspech počas 27 rokov potvrdzuje viac ako 6 miliónov vozidiel predaných po celom svete.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama