/
/
/
Jeep® Grand Cherokee v novej športovej verzii S

Jeep® Grand Cherokee v novej športovej verzii S

Reklama

Značka Jeep® uvádza na trh športovo ladenú špeciálnu edíciu S svojej vlajkovej lode Grand Cherokee.
• Špeciálna edícia predstavuje ďalší míľnik v histórii tohto modelu, ktorý je už 25 rokov lídrom v segmente prémiových SUV.
• Jedinečný exteriér s 20palcovými zliatinovými kolesami Overland vo farbe Granite Crystal, doplnky v tom istom odtieni a osobitými čiernymi prvkami, ako aj čiernym interiérom zahŕňajúcim kožené sedadlá SRT.
• Predstavenie v showroomoch Jeep® na Slovensku prebehne vo februári 2018.

Značka Jeep® predstavuje novú športovú interpretáciu svojej vlajkovej lode a najoceňovanejšieho SUV na svete – model Grand Cherokee S. Nová limitovaná edícia stavia na 25ročnom predajnom úspechu a technológiách, ktoré definovali segment prémiových SUV, ktorý tento model v roku 1992 založil, a ktoré tiež prispeli k tomu, aby sa vozidlá SUV stali atraktívnejšími pre zákazníkov celého sveta.

Verzia S sa v showroomoch Jeep® na Slovensku objaví vo februári 2018. Prémiovému dizajnu modelu Jeep® Grand Cherokee pridáva tato verzia nový športový nádych s osobitými vylepšeniami exteriéru so štýlovými doplnkami v odtieni Granite Crystal: logá, rámčeky mriežky, stúpačky, koncové svetlá a 20palcové zliatinové kolesá. Pre podtrhnutie sebavedomého postoja je nová špeciálna edícia osadená lesklo čiernou maskou chladiča a rámčekmi okien, ako aj dvojitou koncovkou výfuku s tmavo chrómovanou úpravou. Atletický charakter modelu ďalej podtrhuje športové zavesenie kolies zahŕňajúce v štandarde prvky z paketu Performance.

Vnútri kabíny ponúka verzia S eloxované doplnky v odtieni Gun Metal, doplnky z čierneho dreva a čierne prešívanie palubnej dosky. Lesklé kovové pedále Mopar a čierne sedadlá SRT z perforovanej kože s čiernym prešívaním dodávajú vozidlu športový charakter.

Okrem špecifických štylistických prvkov zahŕňa nová špeciálna edícia rad pokročilých a užívateľsky ústretových technológií, ako napríklad poslednú generáciu systému UConnectTM s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou zahŕňajúcu funkciu Apple CarPlay a Android AutoTM a umožňujúcu vodičovi ovládať rad palubných funkcií vrátane klimatizácie a infotelematiky. K dispozícii je rovnako 7palcový konfigurovateľný multifunkčný displej v konzole pred vodičom, 506wattový audio systém Alpine so subwooferom a štandardnou funkciou Active Noise Cancellation, ktorá zlepšuje kvalitu počúvania vo vozidle vďaka detekcii rušivých zvukov a ich následnej redukcii pomocou vytvárania zvuku s opačnými vlnovými dĺžkami.

Dojem prémiovosti modelu Grand Cherokee S podtrhuje štandardne ponúkaná dvojdielna panoramatická strecha, kožou čalúnený volant, vyhrievané a ventilované predné sedadlá, vyhrievané zadné sedadlá a dvojzónová klimatizácia.

Legendárne schopnosti Jeep® 4×4 zaisťuje systém Quadra-Drive II, trvalý pohon všetkých kolies s elektronickým diferenciálom so zvýšenou svornosťou ELSD, ktorý poskytuje prvotriednu trakciu. Systém nepretržite zisťuje preklzávanie pneumatík a hladko rozdeľuje krútiaci moment na koleso s lepšou trakciou. V niektorých prípadoch predvída nízku trakciu a nastaví sa v záujme obmedziť alebo úplne eliminovať preklzávanie. Nový model S ponúka systém riadenia trakcie Selec-Terrain s piatimi režimami jazdy (Auto, Snow, Sand, Mud a Rock), ktorý zaisťuje optimálny výkon na akomkoľvek povrchu, a systém Hill-descent Control, off-roadový obmedzovač rýchlosti, ktorý dovoľuje kontrolovať rýchlosť modelu Grand Cherokee pri schádzaní prudkých svahov bez potreby použitia plynového či brzdového pedála.

Jeep® Grand Cherokee S ponúka vyše 70 najmodernejších bezpečnostných prvkov pre ochranu cestujúcich a chodcov. Zmienku zaslúži systém varovania pred čelným nárazom, ktoré odhaľuje príliš rýchle približovanie Grand Cherokee k inému vozidlu, o čom vodiča upozorní zvukovou aj vizuálnou výstrahou a tiež 1,5sekundovou brzdnou asistenciou v prípade, že vodič nereaguje. Je tu tiež systém sledovania jazdných pruhov s podporou udržania jazdy v danom pruhu, ktorý poskytuje vizuálnu a zvukovú výstrahu v prípade prekročenia hranice jazdného pruhu alebo pri detekcii, že ruky vodiča nie sú na volante. Medzi ďalšie prvky patrí adaptívny tempomat s funkciou Stop, ktorý vodičovi pomáha znižovať rýchlosť vozidla na prednastavenú úroveň odstupu od vpredu idúceho vozidla (alebo ak iné vozidlo náhle vojde do rovnakého jazdného pruhu), monitoring mŕtveho uhla pomáhajúci vodičovi pri zmene jazdného pruhu a upozorňujúci na vozidlá v mŕtvych uhloch prostredníctvom rozsvietenia ikon v príslušnom bočnom zrkadielku a tiež zvukovej výstrahy a v neposlednom rade detekcia kríženia dráhy za vozidlom, ktorá vodiča počas cúvania upozorňuje na vozidlá približujúce sa vzadu zo strany (varovanie pomocou ikon v spätných zrkadlách a vodičom zvolenou zvukovou výstrahou).

Súčasťou štandardnej výbavy sú tiež systémy navrhnuté pre zníženie stresu počas parkovania. Tieto systémy zahŕňajú zadnú parkovaciu kameru ParkViewTM s pohľadom na ťažné zariadenie – pri zaradení spiatočky sa na obrazovke navigácie zobrazuje priestor bezprostredne za vozidlom -, parkovací asistent pre pozdĺžne a priečne parkovanie, predný a zadný parkovací asistent ParkSense®.

Grand Cherokee S je poháňaný 3litrovým dieselovým motorom MultiJet II s výkonom 250 k, 3,6litrovým zážihovým vidlicovým šesťvalcom s výkonom 286 k alebo zážihovým vidlicovým osemvalcom 5,7 HEMI V-8 s výkonom 352 k, pričom všetky motory sú kombinované s osemstupňovou automatickou prevodovkou.
Nová špeciálna edícia ponúka možnosť voľby z 10 odtieňov karosérie vrátane exkluzívnej farby Grand Cherokee Sangria Metallic Clear Coat a v showroomoch značky Jeep® na Slovensku sa objaví za cenu 63 890 € s DPH.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama