/
/
/
Jaguar F-TYPE pre modelový rok 2021

Jaguar F-TYPE pre modelový rok 2021

Reklama

 • Jaguar F-TYPE získal nový výraznejší dizajn.
 • Luxusné materiály a prvotriedne spracovanie dotvára interiér, ktorý je plne orientovaný na vodiča.
 • Do ponuky prichádza digitálny prístrojový štít s 12,3 palcovým HD displejom, vylepšený audiosystém Meridian alebo systémy Apple CarPlay a AndroidAuto.
 • Jaguar F-TYPE R ponúka kompresorom preplňovaný osemvalec s výkonom 575 koní, zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 3,7 sekundy a vylepšený podvozok, ktorý zahŕňa nové pružiny, tlmiče, stabilizátory a zadné rameno.
 • Nová, dynamicky ladená verzia osadená osemvalcom s výkonom 450 koní s možnosťou pohonu zadných, alebo všetkých kolies, je určená pre skutočné potešenie z jazdy.
 • Prevodovka Quickshift bola na základe skúseností z modelu Jaguar XE SV Project 8 starostlivo vyladená tak, aby ponúkala ešte rýchlejšie radenie.
 • Úvodná First Edition zahŕňa paket Exterior Design, čiernu kontrastnú strechu, unikátne 20-palcové disky a športové sedadlá nastaviteľné v dvanástich smeroch, a navyše čalúnenie kožou Windsor.
 • Záujemcovia si môžu vozidlo objednať už teraz na www.jaguar.com

Nový F-TYPE stelesňuje rýdzu DNA dizajnu značky Jaguar. Dvojmiestny športový automobil ponúka vysoký výkon, skvelé jazdné vlastnosti, robustný a sebavedomý dizajn vrátane luxusných materiálov a špecifických detailov v interiéri.

Ponuka výkonných motorizácií zahŕňa štvorvalcové a osemvalcové jednotky vždy spojené s osemstupňovou automatickou prevodovkou Quickshift s možnosťou manuálneho radenia ako pomocou voliča SPORTSHIFT, tak pomocou pádiel umiestnených pod volantom.

 

Jaguar F-TYPE tiež prináša viac technológií zameraných na vodiča, a to vrátane digitálneho prístrojového štítu s 12,3 palcovým displejom s vysokým rozlíšením, multimediálneho systému Touch Pro alebo systémov Apple CarPlay a Android Auto. Všetko je súčasťou štandardnej výbavy. Značka Jaguar zároveň zavádza aktualizáciu softvéru na diaľku. Novšie verzie teda môžu byť nahrávané do vozidla bez nutnosti návštevy servisu. Zážitok z prehrávanej hudby potom zvýrazní dva prémiové audiosystémy Meridian.

„Navrhnúť najkrajší športový automobil, ktorý bude vo všetkých aspektoch typický Jaguar, to bola výzva, ktorú sme si stanovili. Nový F-TYPE stále nesie typický dizajn automobilky Jaguar, ale je dramatickejší, než bol kedykoľvek predtým, s ešte väčším zameraním na funkciu každého prvku dizajnu, každej línie alebo každej plochy, „povedal Julian Thomson, Design Director Jaguar.

„Najmodernejšia technológia dokopy s luxusnými materiálmi a povrchmi vytvára krásny a zároveň funkčný interiér, ktorý poteší vodiča aj spolujazdca pred tým, než je motor naštartovaný. Jaguar vyrába športové automobily viac ako 70 rokov. Táto bohatá história inšpirovala tím dizajnérov k vytvoreniu niečoho skutočne výnimočného. “

Veľmi úzke LED svetlomety s jemne upraveným svetelným podpisom v tvare písmena J a dynamickými blinkrami perfektne nadväzujú na plochu dopredu otváranej kapoty, čím vizuálne zdôrazňujú šírku vozidla a sebaistý postoj. Dizajn tiež vylepšuje nový predný nárazník a nepatrne zväčšená maska ​​chladiča.

Široké zadné blatníky zdôrazňujú dramatickosť modelu F-TYPE, zatiaľ čo úzke koncové svetlá kombinujú jedinečný svetelný podpis ‚Chicane‘ prevzatý z čisto elektrického športového crossoveru I-PACE s jednoduchým vzorom diód.

Interiér kombinuje kvalitné spracovanie typické pre značku Jaguar s modernými materiálmi, ako je čalúnenie kožou Windsor alebo matné dekory v prevedení Noble Chrome. Detaily zahŕňajú rôzne vzory prešívanie sedadiel a výplní dverí, motív jaguára v skoku na opierkach hlavy a decentné nápisy ‚Jaguar Est.1935‘ na stredovej konzole, na priehradke spolujazdca a na uchytenie bezpečnostných pásov.

Digitálny prístrojový štít s 12,3 palcovým displejom s vysokým rozlíšením ponúka niekoľko možností zobrazenia vrátane mapy. Základné nastavenie je ale s ohľadom na športové zameranie vozidla charakterizované veľkým centrálne umiestneným otáčkomerom. Toto spolu so svetelným indikátorom radenia decentne podčiarkuje zameranie na vodiča modelu F-TYPE i jeho dynamický potenciál.

Ešte pred jazdou F-TYPE poteší vodiča vizuálnym predstavením v podobe vysúvacích kľučiek dverí a vysúvacích výduchov ventilácie. Stlačenie tlačidla štartovanie motora vdýchne automobilu život s charakteristickým štěknutím do výfuku.

Všetky motory, preplňovaný štvorvalec s výkonom 300 koní a osemvalca naladené na 450 a 575 koní, sú vybavené výfukom s aktívnymi klapkami. Zákazníci, ktorí zvolia kompresorom preplňovaný osemvalec s výkonom 450 alebo 575 koní, získajú tiež funkciu Quiet Start, ktorá zaistí tichšiu prevádzku. Elektricky ovládané klapky v zadnom tlmiči výfuku zostávajú uzavreté, kým sa nezvýši zaťaženie motora. Ak vodič chce, môže funkciu Quiet Štart deaktivovať zvolením režimu Dynamic alebo pomocou samostatného tlačidla na ovládanie výfuku.

Výrazný zvukový prejav bol jeden z charakteristických vlastností modelu F-TYPE, starostlivo ladený pre všetky dostupné motorizácie. Vysoko účinný filter pevných častíc zároveň znižuje produkované emisie.

„Nový F-TYPE je typickým športovým modelom značky Jaguar, ktorý dokáže urobiť každú cestu výnimočnú. F-TYPE stanovuje meradlá v oblasti dizajnu, jazdných vlastností a radosti z jazdy, „dodal Alan Volkaerts, Vehicle Line Director Jaguar F-TYPE.

„Jeho nestarnúci vzhľad je sebavedomejší ako kedykoľvek predtým. Technológie, ako napríklad digitálne prístrojový štít, zdôrazňujú orientáciu interiéru na vodiča, zatiaľ čo ponuka motorizácií je najširšia v segmente. Nadšenci ocenia F-TYPE R vybavený novým kompresorom preplňovaným osemvalcom s výkonom 575 koní, vylepšeným podvozkom a inteligentným pohonom všetkých kolies, ktorý prináša výnimočnú dynamiku za každého počasia, ale zachováva výbornú ovládateľnosť. “

Nový kompresorom preplňovaný osemvalec s výkonom 450 koní bol vyvinutý tak, aby ponúkal prvotriednu dynamiku. Vrchol krútiaceho momentu 580 Nm je dostupný už od 2 500 ot./min. Motor je ponúkaný ako s pohonom všetkých kolies, tak s pohonom zadnej nápravy. Obe varianty zrýchli z nuly na 100 km/h už za 4,6 sekundy a dosahujú maximálnu rýchlosť 285 km/h.

Zvýšenie parametrov verzie F-TYPE R vybavené kompresorom preplňovaným osemvalcom na 575 koní a 700 Nm (z pôvodných 550 koní a 680 Nm) a pohonom všetkých kolies prináša skutočne výnimočnú dynamiku dostupnú za každých podmienok pri zachovaní prvotriednej ovládateľnosti. Sprint z nuly na 100 km/h trvá iba 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 300 km/h.

Posilnený model F-TYPE R je doplnený o komplexne vylepšený podvozok postavený na nových diskoch s desiatimi lúčmi o veľkosti 20 palcov, ktoré sú širšie než predtým a ktoré majú farbu Gloss Black. Nové sú tiež adaptívne tlmiče, pružiny, stabilizátory, zadné rameno a guľové čapy. Výsledkom je väčšia agilita a lepšia odozva.

Prevodovka Quickshift použitá pre osemvalcové varianty bola starostlivo upravená na základe skúseností získaných pri vývoji limitovaného modelu Jaguar XE SV Project 8 schopného dosahovať rýchlosť až 322 km/h tak, aby prinášala ešte lepší zážitok z riadenia. Nový F-TYPE R ponúka rýchlejšiu zmenu prevodov pri manuálnom radení pomocou pádiel pod volantom alebo voliča automatickej prevodovky. Odozva pri radení smerom nahor aj nadol je ešte viac bezprostredné, čo ďalej vylepšuje pocit prepojenia vodiča s automobilom.

Zákazníci tiež môžu zvoliť exkluzívne prevedenie F-TYPE First Edition. To vychádza z variantu R-Dynamic a v ponuke bude iba v priebehu jedného modelového roku. Okrem iného zahŕňa paket Exterior Design v modernej farbe Dorchester Grey a 20 palcové kolesá s piatimi lúčmi vo farbe Gloss Technical Grey. Základné farby karosérie sú Santorini Black, Eiger Grey alebo Fuji White.

Sedadlá sú nastaviteľné v dvanástich smeroch, čalúnené kožou Windsor vo farbe Ebony s kontrastným prešívaním vo farbe Light Oyster. Druhou možnosťou je kombinácia odtieňa Mars a červeného prešívania Flame Red. Medzi ďalšie výnimočné prvky patrí prístrojový štít potiahnutý Alcantarou, hliníková pádla manuálneho radenia, dekor stredovej konzole v prevedení Engine Spin s plaketou First Edition a poťah stropu Ebony Suedecloth.

Nový F-TYPE sa vyrába v závode Castle Bromwich v Spojenom kráľovstve v nasledujúcich motorizáciách:

F-TYPE Coupé a Convertible:

 • 300 koní, 2.0 l 4 valcový motor; Quickshift RWD
 • 450 koní, 5.0 l 8 valcový motor; Quickshift; RWD/ AWD

F-TYPE R-Dynamic Coupé a Convertible:

 • 300 koní, 2.0 l 4 valcový motor; Quickshift RWD
 • 450 koní, 5.0 l 8 valcový motor; Quickshift; RWD/ AWD

F-TYPE First Edition Coupé a Convertible:

 • 300 koní, 2.0 l 4 valcový motor; Quickshift RWD
 • 450 koní, 5.0 l 8 valcový motor; Quickshift; RWD/ AWD

F-TYPE R Coupé a Convertible:

 • 575 koní, 5.0 l 8 valcový motor; Quickshift AWD

Zdroj: Jaguar

Prečítať celý text

Reklama