6.9 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Reklama

Bratislavský Autosalon 2018

Odporúčame

Otvorenie a prehliadka výstavy

Otvorenie výstavy Autosalon Bratislava 2018 sa uskutočnilo 24.apríla 2018 v priestoroch EXPO CLUBU. Pozvanie na otvorenie prijali pán Lukáš Parízek štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, pán Peter Ďurček štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR, výkonnýviceprezident Zväzu automobilového priemyslu SR pán Pavol Prepiak,veľvyslankyňa ČR v SR pani Lívia Klausová aďalší poprední vládni činiteliaa členovia diplomatického zboru akreditovaní v Slovenskej republike.

Bratislavský Autosalon 2018

Gepostet von AutoNoviny.sk – Milujeme krásne autá am Dienstag, 24. April 2018

Na neformálnom otvorení sa hosťom prihovoril riaditeľ marketingu Incheba, a.s. Alexander Rozin mladší , ktorý poprial všetkým vystavovateľom veľa obchodných úspechov a uzavretých obchodných kontraktov a pozvalprítomných na prehliadku výstavy, kde si s veľkým záujmom prezreli jednotlivé výstavné expozície.

Výstavu navštívil aj predseda vlády pán Peter Pelegrini a mnoho ďalších zaujímavých osobností politického, kultúrneho a spoločenského života.

Exclusive salón

Výstava Exclusive Salon je originálny koncept, ktorého cieľom je sprostredkovať návštevníkom pohľad do sveta bohatých. Výstavná hala sa na niekoľko dní premenila na romantické prímorské letovisko, v ktorom kotvili lode a parkovali fantastické modely áut. Nechýbali tie správne doplnky pre jachtárov, či milovníkov silných motorov. V rámci výstavy Exclusive Salon sa upriamila pozornosť návštevníka hlavne nalahôdky od luxusných značiek Bentley, Lamborghini, Maserati, Rolls Royce, Aston Martin a Ferrari.

Bratislavský Autosalon 2018 – best off

Gepostet von AutoNoviny.sk – Milujeme krásne autá am Dienstag, 24. April 2018

Sprievodný program

Sprievodný program výstavy sa delil na program pre odbornú a laickú verejnosť. Pre laickú verejnosť boli pripravené testovacie jazdy, v spolupráci so Slovakia Ringom simulátor prevrátenia vozidla, otvorenie tuningovej sezóny, autogramiády a exhibičné vystúpenia známych motoristických osobností, kultúrne programy a vystúpenia umelcov v rámci jednotlivých expozícií, či expozície veteránov v hale A0 a D.

V štvrtok 26.4.2018 prebehlo v priestoroch Expo Clubu Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže AUTOOPRAVAR JUNIOR 2018. Do aktuálneho ročníka sa zapojil rekordný počet žiakov z takmer 50 stredných škôl z celého Slovenska. Poslaním súťaže je spropagovať remeslo medzi širokou verejnosťou, prepojiť spoluprácu medzi zamestnávateľmi, školami a v neposlednom rade aj žiakmi.

Na voľnej ploche D prebehol Veľký kuriérsky test, ktorého sa zúčastnilo 8úžitkových automobilov dodaných importérmi jednotlivých značieka zástupcovia najväčších kuriérskych služieb DHL, DPD, GLS Slovakia, SlovenskáPošta a SPS pôsobiacich na Slovensku.

Vytýčená trať na výstavisku simulovala bežné manévre počas jazdy v mestskejpremávke. Účastníci testu si mohli vyskúšať rozjazd, brzdné schopnosti, ovládanie v rámci slalomu, cúvanie, orientáciu a výhľad z vozidla. Zúčastnení kuriéri považujú túto akciu za jedinečnú možnosť ako vyskúšať to čo trh momentálne ponúka.

V nedeľu 29.4.2018 bolo organizované na voľnej ploche E už 17 podujatie podnázvom Otvorenie tuningovej sezóny. Podujatie sa stretlo s veľkým záujmom priaznivcov autotuningu, ktorí tu prezentovali viac ako 100 upravených automobilov. Úspech akcie podčiarkla vysoká návštevnosť na voľnej ploche. Na záver tohto podujatia diváci svojím hlasovaním vybrali tri najkrajšie upravenéautomobily, ktorých majitelia boli odmenení.

Bratislavský Autosalon 2018 – veterány

Gepostet von AutoNoviny.sk – Milujeme krásne autá am Dienstag, 24. April 2018

Vyhodnotenie súťaže

V prvý deň výstavy bola vyhlásená súťaž o najkomunikatívnejšiu expozíciu a ceny Autosalonu 2018.

 • Ceny časopisu AUTOMAGAZIN a PROFI AUTO
 • Rodinné auto salónu: KIA Ceed
 • Kombi salónu: OPEL Insignia Country Tourer
 • SUV salónu: DACIA Duster
 • Najekologickejšie auto salónu: Škoda Vision X
 • Elektromobil salónu: Hyundai KONA electric
 • Najšportovejšie auto salónu: Mercedes-AMG Project One
 • Manažérske auto salónu: Peugeot 508
 • Najkrajšie auto salónu: Mercedes-Benz CLS
 • Najpríťažlivejšia novinka: Volkswagen Touareg
 • Najluxusnejšie auto salónu: AUDI A8

   

  Informácie o budúcom ročníku

  Budúci 29.ročník medzinárodného salónu automobilov, príslušenstva, garážovej a servisnej techniky Autosalon 2019, na ktorý Vás týmto srdečne pozývame, sa bude konať v Incheba Expo Bratislava v dňoch 30.04. – 05.05.2019. Veríme, že Vás naša ponuka na prezentáciu na výstave Autosalon 2019 osloví a návštevníci z radov odbornej i laickej verejnosti budú môcť navštíviť Vašu expozíciu i v budúcom roku.

  Zdroj: Incheba.sk

Reklama