/
/
/
Alfa Romeo Stelvio je najlepším novým autom roka 2018

Alfa Romeo Stelvio je najlepším novým autom roka 2018

Reklama

Stelvio získalo ďalšie prestížne ocenenie. Čitatelia talianskeho magazínu Quattroruote udelili prvému SUV od Alfy Romeo najprestížnejšiu cenu s výrazným bodovým náskokom. Stelvio tak pribudlo na zoznam víťazov hlasovania časopisu ihneď za športovým sedanom Giulia, ktorý titul „Novità dell’anno“ obdržal v minulom roku.  

 Slávnostné odovzdávanie cien prebehlo v Miláne v rámci Dňa Quattroruote. Cenu prevzal pred početným publikom zloženým z popredných osobností priemyslu, žurnalistiky a automobilovej scény Chief Operating Officer FCA EMEA Alfredo Altavilla.

Čitatelia magazínu Quattroruote (www.quattroruote.it) zvolili prvé SUV značky Alfa Romeo Najlepším novým vozidlom roka 2018 udelením 34,2 percenta hlasov. Hodnotenia sa zúčastnilo 12 modelov rôznych segmentov a značiek a víťazstvo Stelvia je o to významnejšie, že malo pred druhým a tretím vozidlom výrazný bodový náskok (10% a 9,2% udelených hlasov).

Od roku 2000 získalo titul celkom dvanásť modelov skupiny FCA. V minulom roku ho získal športový sedan Giulia, ktorý bol prvým z novej generácie vozidiel Alfa Romeo a ktorý rovnako ako Stelvio predstavuje dokonalosť talianskej automobilovej konštrukcie, inovácií a dizajnu. Vášnivý záujem čitateľov o tento titul a účasť v hlasovaní je podľa FCA tiež uznaním pre samotný časopis Quattroruote a jeho redakciu.

Získaný titul Novità dell’anno 2018 potvrdzuje nespornou príťažlivosť Stelvia pre širokú verejnosť. Zásluhu má na tom jeho elegantný a športový štýl v kombinácii so špičkovými výkonmi a ovládateľnosťou. Stelvio je zhmotnením originálneho ducha Alfy Romeo v prvom SUV značky, a to v jej viac ako storočnej histórii. Model vyniká bezkonkurenčnou bezpečnosťou ocenenou päťhviezdičkovým hodnotením v testoch EuroNCAP a pochváliť sa môže aj titulom najrýchlejšieho SUV na okruhu. Stelvio Quadrifoglio totiž na legendárnom nemeckom okruhu Nürburgring dosiahlo rekordného času na kolo.

Zdroj: Alfa Romeo

Prečítať celý text

Reklama