/
/
/
Špeciálna edícia SL k výročiu víťazstva na Mille Miglia

Špeciálna edícia SL k výročiu víťazstva na Mille Miglia

Reklama

Mercedes-Benz oslavuje 60. výročie svojho pamätného pretekárskeho úspechu výnimočným špeciálnym modelom roadstera SL. Tento model nielen svojím názvom pripomína nečakané víťazstvo modelu 300 SL v triede sériových športových vozidiel na pretekoch „Mille Miglia“ v roku 1955, ktoré patrili k najnáročnejším pretekom na dlhé trate na svete. Verzia SL Edition „Mille Miglia 417“ navyše výnimočným spôsobom umožňuje zažiť jedinečnú symbiózu najvyššieho komfortu a pretekárskeho temperamentu, ktorá je už tradične charakteristická pre každý model Triedy SL. Červené zvýrazňujúce prvky, okrem iného, vo verzii Special Edition vytvárajú zaujímavé aspekty exteriéru, a interiér je jedinečným spôsobom vybavený ušľachtilými materiálmi.

Mercedes-Benz SL Roadster je viac ako ikona. Jeho charakter a šarm sú formované vášňou – ako v minulosti, tak aj dnes. Históriu modelu formovali legendárne vozidlá a ich príbehy. Jeden príbeh rozpráva aj SL, ktoré sa v roku 1955 so štartovacím číslom 417 o 04.17 h rozbehlo na slávnych pretekoch „Mille Miglia“. Za 11 hodín, 29 minút a 21 sekúnd prekonalo trasu po verejných cestách z mesta Brescia do Ríma a späť dlhú 1 597 kilometrov. Za jasotu divákov, v rukách amerického súkromného vodiča Johna Fitcha a za asistencie spolujazdca Kurta Gessla prešlo cieľovou čiarou ako piate vozidlo v celkovej klasifikácii a ako víťaz v segmente sériových športových vozidiel a nechalo za sebou množstvo pretekárskych prototypov. Aj druhú a tretiu pozíciu tejto triedy obsadili sériové modely 300 SL.

Po 60 rokoch je nová edícia SL „Mille Miglia 417“ oslavou tohto víťazstva a auta so štartovacím číslom 417. Značka Mercedes-Benz do emblému špeciálneho modelu preto zakomponovala legendárne číslo „417“ ako spomienku na toto vozidlo – je znakom vášne, ktorá utvára charizmu každého roadstera SL.

Dostupnosť výkonu, výrazný športový charakter a inovatívny komfort roadstera sú typické základné vlastnosti Triedy SL, ktorými sa vyznačuje aj séria „Mille Miglia 417“. Šesťvalcový motor v modeli SL 400 s výkonom 245 kW (333 k), ako aj osemvalcový motor v modeli SL 500 s výkonom 335 kW (455 k) umožňujú maximálny výkon. Športovú priečnu dynamiku a zároveň vynikajúci komfort zabezpečuje sériový asistent dynamického prejazdu zákrutou a adaptívne nastavovanie tlmičov a najmä jedinečná technológia Active Body Control ABC, ktorá sa dodáva ako zvláštna výbava.

Dizajn edície spĺňa najvyššie estetické nároky a prostredníctvom štýlových červených prvkov zvýrazňuje jeho športový temperament. Červená je aj pera na spojleri predného nárazníka, červená ozdobná lišta na spojleri zadného nárazníka zase vytvára kontrast so spojlerom z matného uhlíkového vlákna. Cez lúče čiernych kolies AMG Performance s decentným červeným lemovaním presvitajú červené brzdové strmene. Kolesá vpredu majú priemer 19 palcov, kolesá vzadu 20 palcov.

Sériovo sa špeciálny model „Mille Miglia 417“ dodáva s magnetitovou čiernou metalízou. Na želanie sú k dispozícii aj matné laky nočná čierna designo magno, kašmírová biela designo magno alebo lesklá diamantová biela designo bright. Laky designo dodávajú vozidlu individuálny a exkluzívny charakter.

Značka Mercedes-Benz ešte viac zvýšila hodnotu luxusného a predsa športovo stvárneného interiéru ušľachtilými materiálmi a vysokou remeselnou precíznosťou. Pastvou pre oči sú sedadlá AMG Line, ako aj čierna stredová konzola s kontrastnými vložkami a červenými lemami. Na kožených opierkach hlavy sú vzory uhlíkových vlákien a vyšitá etiketa „SL Mille Miglia“. Červené lemy zvýrazňujú čierne obloženie dverí s červenou lakťovou opierkou. Dobre uchopiteľný volant je potiahnutý červenou a čiernou kožou napa so športovou razbou so vzorom uhlíkových vlákien a zdôrazňuje športový charakter. Presvitajú ozdobné prvky z matného uhlíkového vlákna, čierne rohože sú lemované červenou farbou a je na nich vyšitá etiketa „1000 Miglia“.

SL Special Edition „Mille Miglia 417“ je dostupná ako model SL 400 a SL 500 a predaj začne od 7. apríla.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama