6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

ŠKODA FABIA RS Rally2: Ďalšia kapitola úspešného príbehu

Odporúčame

  • Nové pretekárske auto ŠKODA Motorsport vychádza z modelu FABIA štvrtej generácie
  • Nástupca modelu FABIA Rally2 evo má nový motor a mnoho ďalších vylepšení
  • Úspešne dokončený rozsiahly testovací program na asfalte, štrku a snehu

Všetci z cesty! Prichádza nový automobil ŠKODA FABIA RS Rally2. ŠKODA Motorsport predstavuje nástupcu modelu FABIA rally2 evo. Nové pretekárske vozidlo z Mladej Boleslavi vychádza zo štvrtej generácie vozidla ŠKODA FABIA a ide po stopách najúspešnejšieho vozidla kategórie Rally2 posledných rokov. ŠKODA Motorsport pre nové auto vyvinula nový motor, okrem toho vylepšila jeho ovládanie, pohonné ústrojenstvo a elektroniku a v neposlednom rade znovu zvýšila bezpečnosť jazdcov a spolujazdcov. Rozsiahle testovanie na asfalte, šotoline a ľade, rovnako ako aj v rozmanitých poveternostných podmienkach, prinieslo novému rely modelu ŠKODA potrebné vyladenie, aby mohol v budúcnosti v rukách zákazníckych tímov úspešne bojovať o víťazstvá a tituly.

Michal Hrabánek, šéf ŠKODA Motorsport, hovorí: „Hlavne v motoristickom športe znamená stáť na mieste vždy cestu späť. Preto sme pri vývoji nového modelu FABIA RS Rally2 využili skúsenosti, ktoré sme nazbierali s predchádzajúcim modelom. Ďalej sme cielene optimalizovali každý detail tak, aby sme ešte viac vylepšili najúspešnejšie pretekárske auto posledných rokov. Na celý tím v ŠKODA Motorsport, ktorý išiel za týmto cieľom s veľkým nasadením, som hrdý. Rád by som sa okrem toho poďakoval našim kolegom z vývojového oddelenia sériových automobilov, ktorí nám vozidlom FABIA štvrtej generácie poskytli skvelý základ pre model FABIA RS Rally2.

Nová ŠKODA FABIA RS Rally2 je celkom novo vyvinuté pretekárske auto kategórie Rally2, ktoré ťaží z najlepšej aerodynamiky vo svojej triede a rovnako tak z vysokej tuhosti karosérie sériového modelu. Okrem vylepšeného pohonného ústrojenstva, elektroniky, bezpečnosti a ovládania vozidla vyvinuli odborníci zo ŠKODA Motorsport aj nový preplňovaný motor s objemom 1,6 l. Ten vychádza z rodiny benzínových TSI motorov EA888, ktoré sú okrem iného aj pod kapotou modelov RS. Úzke prepojenie so športovými sériovými vozidlami RS potvrdzuje aj nový odtieň lakovania ŠKODA Motorsport zelená Mamba nadväzujúci na modely OCTAVIA RS a ENYAQ COUPÉ RS iV.

Úspešne dokončený náročný testovací program v rozmanitých poveternostných podmienkach

Pri príprave nového vozidla ŠKODA FABIA RS Rally2 na prvé súťažné jazdy absolvoval tím ŠKODA Motorsport rozsiahly testovací program na asfalte, šotoline i na snehu. Tento program trval takmer rok. Od leta 2021 prebiehali testovacie jazdy v Českej republike, Francúzsku, Taliansku, Chorvátsku, Nemecku, Belgicku, Španielsku a okrem toho aj v extrémnych zimných podmienkach na severe Fínska.

Zdroj: Škoda

Reklama