/
/
/
Hyundai odhalil modernizovaný model ix35 pred jeho debutom v Ženeve

Hyundai odhalil modernizovaný model ix35 pred jeho debutom v Ženeve

Reklama

Modernizovaný model ix35 posilňuje ponuku Hyundai v segmente kompaktných SUV

  • Vylepšené motory a automatická prevodovka pre naftovú verziu
  • Hyundai ix35 je skonštruovaný, vyvinutý a vyrába sa v Európe pre Európu

Hyundai zverejnil prvú fotografiu modernizovaného modelu ix35 ešte pred jeho debutom na ženevskom autosalóne 2013. Nový model prichádza tri roky po premiére kompaktného SUV ix35 s radom technologických vylepšení a zvýšenou účinnosťou.

Nový Hyundai ix35 – skutočný model ‘Made for Europe’ – dostal vylepšené pohonné jednotky, vrátane nového v Európe vyvinutého benzínového motora 2.0 GDI (Gasoline Direct Injection) s priamym vstrekovaním paliva z konštrukčného radu ‘Nu’. Tento motor má vyšší výkon a menšiu spotrebu paliva ako pôvodný motor s objemom 2,0 litra z konštrukčného radu ‘Theta-II’, ktorý nahrádza. Naftový motor konštrukčného radu ‘R’ dostal nové technológie znižujúce emisie vo výfukových plynoch ako nízkotlakový systém recirkulácie výfukových plynov LP-EGR (low-pressure exhaust gas recirculation).

Na ďalšie zlepšenie jazdných vlastností vyhovujúcich európskym podmienkam dostal modernizovaný model ix35 posilňovač riadenia Hyundai FLEX STEER, umožňujúci prepínať tri charakteristiky. Vodič môže na optimálne prispôsobenie ovládania cestným podmienkam a osobným preferenciám prepínať režimy Normal, Comfort a Sport.

Bi-xenónové reflektory zlepšujú osvetlenie cesty v noci, združený prístroj Supervision cluster s displejom TFT prehľadne informuje vodiča o prevádzkových stavoch. V interiéri sú použité nové materiály pre zvýšenie celkovej kvality a detailné modifikácie prístrojového panelu a dekoračných obkladov.

Allan Rushforth, senior viceprezident a COO Hyundai Motor Europe povedal: “Nový ix35 je dôležitý model pre Hyundai v Európe. Pretože už pôvodný model si získal veľkú obľubu v celom regióne, bolo pre nás dôležité urobiť vylepšenia, ktoré ďalej udržia jeho popularitu. Dizajnové, dynamické a technické vylepšenia zabezpečujú, že nový ix35 si zachová charakter, ktorý je základom jeho veľkého úspechu a pri tom sa stane emocionálnejšou voľbou pre nových zákazníkov.”

“Pôvodný ix35 bol dôležitým modelom pre Hyundai. S atraktívnym dizajnom fluidic sculpture a európskou kvalitou prispel k pozitívnemu vnímaniu značky Hyundai v regióne. Nový model ix35 so svojou vylepšenou ponukou motorov, modifikovaným interiérom a ostrejším dizajnom osloví širší okruh zákazníkov v Európe,” dodal Allan Rushforth.

Hyundai ix35 sa stal najrýchlejšie predávaným modelom v európskej histórii značky a získal si veľkú obľubu medzi zákazníkmi – v roku 2012 za z neho predalo vyše 87.000 kusov. Bol prvým modelom, ktorý priniesol nové výrazové prostriedky dizajnu ‘fluidic sculpture’ značky Hyundai a aktuálne charakteristické spoločné štylistické prvky ako šesťuholníkovú masku chladiča. Hyundai ix35 bol skonštruovaný a vyvinutý v technickom centre Hyundai Motor Europe v Rüsselsheime, Nemecko a vyrába sa v závode Hyundai v Nošoviciach, Česká republika.

Fotogaléria

 

Prečítať celý text

Reklama