6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Hybridný model Volvo V60 Plug-in Hybrid ako jeden z troch kandidátov na titul najekologickejšieho vozidla roka na svete

Odporúčame

Volvo V60 Plug-in Hybrid, prvé hybridné vozidlo typu plug-in so vznetovým motorom na svete, zažije svoj americký výstavný debut a vstúpi do svetla reflektorov na medzinárodnom autosalóne v New Yorku. Tento plug-in hybrid je jedným z troch najúspešnejších kandidátov, ktorí sa usilujú získať ocenenie za celosvetovo najekologickejší automobil roka 2013.

O víťazovi rozhodne 66 najvýznamnejších novinárov automobilových magazínov z 23 krajín sveta. Jeho meno sa dozvieme 28. marca na medzinárodnom autosalóne v New Yorku.

Súčasťou tlačovej konferencie spoločnosti Volvo Car Group, ktorá sa uskutoční dňa 28. marca o 10:30 hod v Centre Jacoba Javitsa, bude aj svetová premiéra najnovších verzií R-Design viacerých modelov značky Volvo. Spoločnosť zároveň zverejní informácie o novom a vzrušujúcom prírastku do produktovej línie vozidiel Volvo pre severoamerický trh.

Pohľad zblízka na Volvo V60 Plug-in Hybrid

Fantastické Volvo V60 Plug-in Hybrid je prvým hybridným automobilom typu plug-in so vznetovým motorom na svete. Disponuje dvoma samostatnými pohonnými jednotkami a výkonným akumulátorom. Vodič si môže zvoliť preferovaný jazdný režim pomocou troch tlačidiel, ktoré zároveň odzrkadľujú tri úplne odlišné charaktery vozidla: Pure, Hybrid alebo Power.

Skvelá možnosť voľby aktívnej pohonnej jednotky zaručuje, že modelu V60 Plug-in Hybrid sa nevyrovná žiadne iné hybridné vozidlo na trhu. Vďaka režimom Pure, Hybrid a Power je tento automobil ideálnym partnerom pre náročných zákazníkov, ktorí chcú minimalizovať množstvo emisií oxidu uhličitého a naplno si vychutnať radosť z jazdy,

hovorí Doug Speck, starší viceprezident pre marketing, predaj a zákaznícke služby spoločnosti Volvo Car Group.

  • Stlačením tlačidla režimu Pure vodič zapne plne elektrický pohon, ktorý mu vydrží na 50 kilometrov.
  • V režime Hybrid dosahujú emisie oxidu uhličitého úroveň 48g/km, čo zodpovedá spotrebe paliva 1,8 l/100 km (jazdný cyklus pre hybridné vozidlá v súlade so štandardmi NEDC).
  • Režim Power ponúka kombinovanú kapacitu vznetového a elektrického motora, ktoré spoločne vytvárajú skutočného borca na kolesách s výkonom 215 + 70 koní a maximálnym krútiacim momentom 440 + 220 Nm. Bleskové zvýšenie krútiaceho momentu elektromotora prispieva k vynikajúcemu zrýchleniu vozidla z 0 na 100 km/h iba za 6,1 sekundy.

Úspešné uvedenie na trh

Volvo V60 Plug-in Hybrid sa na trhu objavilo v roku 2012 a jeho vynikajúce vlastnosti odvtedy potvrdilo množstvo úspechov. Prvá séria automobilov pre rok 2013 sa predala skôr než sa model vôbec dostal do predvádzacích miestností predajcov.

https://www.youtube.com/watch?v=sst4aoBEmqQ

V roku 2012 získalo nové Volvo V60 Plug-in Hybrid doposiaľ najvyššie hodnotenie podľa štandardov Euro NCAP v kategórii vozidiel s elektrickým pohonom. Päť hviezdičiek získaných pri teste, ktorého súčasťou bola aj priama čelná zrážka pri rýchlosti 64 km/h, je dôkazom, že vozidlo V60 Plug-in Hybrid spĺňa rovnako vysoké bezpečnostné štandardy ako model V60 s tradičným pohonom.

Viac než 50 percent nových majiteľov modelu Plug-in Hybrid k nám prešlo od konkurenčných značiek. Vďaka dvom pohonným jednotkám a trom jazdným režimom predstavuje tento automobil ideálnu voľbu pre zákazníkov, ktorí sú nekompromisní v otázke ekologického jazdenia,

hovorí Doug Speck.

Úspech hybridu typu plug-in je zrejme najjasnejším signálom revitalizácie značky Volvo, odkedy sme sa v roku 2010 vydali
vlastnou cestou.

Vozidlo Volvo V60 Plug-in Hybrid je výsledkom úzkej spolupráce medzi spoločnosťou Volvo Car Group a švédskym dodávateľom elektrickej energie, spoločnosťou Vattenfall. Obe strany sa spoločne podieľali na financovaní vývojového projektu.

Zdroj: Volvo

Fotogaléria

Reklama
Predchádzajúci článok
Ďalší článok