/
/
/
Značka Jeep® na medzinárodnom autosalóne v Dubaji 2015

Značka Jeep® na medzinárodnom autosalóne v Dubaji 2015

Reklama

  • Premiéra modelu Jeep® Renegade na Blízkom východe.
  • Hviezdami expozície sú tiež tri výstavné vozidlá vybavené exkluzívnym príslušenstvom Mopar®: Cherokee KrawLer, Wrangler Sahara Sun Runner a Wrangler Dark Side.
  • Pre zvýraznenie rozsahu radu sa na prednom blízkovýchodnom autosalóne predstavuje kompletná paleta vozidiel značky Jeep®

Svoju premiéru na prednom blízkovýchodnom autosalóne má nový, nedávno predstavený model Jeep® Renegade, kompaktné SUV, ktoré sa môže pochváliť najlepším offroadovým výkonom v segmente. Predstavuje sa tu tiež trojica výstavných „moparizovaných“ vozidiel: Cherokee KrawLer, Wrangler Sahara Sun Runner a Wrangler Dark Side.

Návštevníci dubajského autosalónu majú príležitosť uvidieť kompletnú zostavu značky Jeep®, vrátane najoceňovanejšieho SUV Grand Cherokee, kultového modelu Wrangler a stredne veľkého SUV Cherokee, ktoré ponúka jedinečnú kombináciu legendárnych schopností v teréne Jeep® a vysoko moderný dizajn.

Najnovší prírastok v rodine Jeep®, úplne nový model Renegade, rozširuje paletu značky a vstupuje do stále rastúceho segmentu kompaktných, športovo úžitkových vozidiel (SUV). Napriek tomu však zostáva 100percentne verný dobrodružnému životnému štýlu a schopnostiam v teréne, ktorými je značka Jeep® známa po celom svete.

Renegade poskytuje najlepšie schopnosti v teréne, slobodu jazdy s otvoreným nebom nad hlavou, deväťstupňovú automatickú prevodovku, ktorá prináša vynikajúcu dynamiku na ceste aj v teréne, ďalej hospodárne motory, rafinovanosť a celý rad inovatívnych prvkov bezpečnosti a technológií. Výsledkom je vysoko účinné vozidlo vytvorené tak, aby prilákalo mladistvých a dobrodružne založené zákazníkov z celého sveta.

Vozidlo vystavené v Dubaji je charakteristické rafinovaným oranžovým odtieňom karosérie Omaha a čiernym interiérom. Jedná sa o model Trailhawk, ktorý poskytuje legendárne schopnosti v teréne Jeep®, okrem iného aj vďaka špeciálnej offroadovej výbave zahŕňajúcej pohon všetkých kolies Jeep® Active Drive Low a systém Jeep®Selec-Terrain s exkluzívnym režimom Rock.

Špeciálne modely

Vedľa úplne nového modelu Renegade bude možné v Dubaji obdivovať špeciálne výstavne edície upravené značkou Mopar®, ktoré povzbudia predstavivosť blízkovýchodných zákazníkov.

Trojica výstavných vozidiel v Dubaji dokonale podtrhuje prirodzené nadanie značky pre personalizáciu a inšpiruje zákazníkov v zmysle úprav. Vďaka spolupráci so značkou Mopar® sa osobitnej starostlivosti dostalo modelu Jeep®Cherokee a dvom modelom Wrangler. Vystavené vozidlá na prvý pohľad zaujmú svojím netradičným spracovaním.

Jeep® Cherokee KrawLer vychádzajúci z modelu Trailhawk bol vytvorený pre najnáročnejšie jazdné podmienky (ako už napovedá jeho názov), a to posilnením schopností vozidla šplhať cez kamene a prechádzať veľmi náročným terénom. Veľké písmená K a L sa vzťahujú ku kódu KL, ktorý identifikuje typ Cherokee.

Zvýšený podvozok modelu KrawLer pre extrémne podmienky využíva príslušenstvo Mopar® zahŕňajúce špeciálne zavesenie, offroadové pneumatiky BF Goodrich KM2 255/80/17, širšie blatníky, ochranu podvozku a lišty proti kameňom. Cherokee KrawLer sa môže tiež pochváliť špeciálnym, vojensky inšpirovaným, matne zeleným odtieňom karosérie zvýrazňujúcim rovnako zelený interiér z kože Frau a detaily exteriéru v šedom odtieni kremeňa. KrawLer je poháňaný zážihovým motorom 3.2 V6 Pentastar v spojení s deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies Jeep® Active Drive Lock s redukciou a uzávierkou diferenciálu zadnej nápravy.

Moparizovaný Jeep® Wrangler Sahara Sun Runner je vyvedený v matne žltom odtieni a zahŕňa celý rad doplnkov Mopar® vrátane nárazníkov s dvojicou ťažných ok vpredu, kitu pre zvýšenie podvozku o 4 palce a polovičných dverí. Celkový vzhľad vozidla dotvárajú LED svetla medzi A stĺpikom a čelným oknom.

Sun Runner je vybavený ochrannou doskou podvozku, mnoholúčovými 17palcovými kolesami Mopar® a rúrkovým rámom odolávajúcim kameňom, ktoré dotvárajú funkčnú a estetickú povahu vozidla.

Trojicu špeciálnych vozidiel upravených značkou Mopar® dopĺňa Jeep® Wrangler Dark Side, ktorý bol vytvorený na báze dvojdverového modelu Wrangler Rubicon, má špecifický interiér Mopar®, 37palcové pneumatiky, offroadové nárazníky, ploché lemy blatníkov, navijak, polovičné dvere, sadu pre zvýšenie podvozku, svetelnú rampu a mnoho ďalších doplnkov Mopar®, ktoré zvyšujú legendárne schopnosti modelu Rubicon a podtrhujú jeho robustný vzhľad.

Kompletný rad v dubajskej expozícii

Jeep® Cherokee, ktorý je ponúkaný v stupňoch výbavy Sport, Longitude, Limited a Trailhawk, je na Blízkom východe ponúkaný s dvoma zážihovými pohonnými jednotkami – motorom 3.2 l V6 Pentastar a motorom 2.4 l MultiAir Tigershark, pričom obe motorizácie sú spojené s deväťstupňovou automatickou prevodovkou.

Cherokee prináša jedinečnú kombináciu legendárnych schopností v teréne Jeep®, špičkové jazdné vlastnosti a ovládateľnosť na vozovke, vysoko moderný revolučný dizajn, skvelé dielenské spracovanie, inovatívne technológie, a tiež novú úroveň účinnosti, zábavy, komfortu a päťhviezdičkovú bezpečnosť. Tento model, ktorým značka Jeep®vstupuje do novej éry, sa môže pochváliť moderným dizajnom, deväťstupňovou automatickou prevodovkou a dvomi pokročilými motormi, špičkovými schopnosťami troch inovatívnych systémov pohonu, viac ako 70 prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti a nakoniec radom v segmente celkom ojedinelých technológií.

V expozícii v Dubaji sa predstaví aj najschopnejší a najuznávanejší off-road – Jeep® Wrangler, ktorý ponúka nedostižné schopnosti v teréne v kombinácii s dynamikou na ceste, hospodárnosťou a pohodlím interiéru. To z neho robí ideálne vozidlo pre každodenné jazdy, víkendové dobrodružstvá napríklad v púšti alebo aj pre extrémny off-road.

Na Blízkom východe je automobil dostupný s mnohonásobne oceneným motorom Pentastar 3.6 l V6 a päťstupňovou automatickou prevodovkou. Najnovšia generácia modelu Wrangler ponúka lepší výkon na vozovke ja v teréne.

Model Wrangler je ponúkaný v dvoj- a štvordverovom prevedení (s priestorom pre päť dospelých osôb, Wrangler Unlimited je jediným štvordverovým vozidlom 4×4 s otvorenou strechou) a pochváliť sa môže nezameniteľnou kombináciou efektívneho dizajnu, slobody jazdy s nebom nad hlavou, ohromnou ťažnou kapacitou, lepšími jazdnými vlastnosťami na vozovke a jedinečnými systémami pohonu všetkých kolies. Wrangler si udržuje pozíciu meradlá v segmente off-roadov a ultimatívneho vozidla pre akákoľvek dobrodružstvá.

Vlajková loď značky Jeep® a najoceňovanejší SUV všetkých čias, model Jeep Grand Cherokee, je na Blízkom východe ponúkaný v piatich stupňoch výbavy: Laredo, Limited, Overland, Summit a SRT®. Tento model ponúka bezkonkurenčnú paletu systémov pohonu všetkých kolies a tiež prvotriedne motorizácie (Pentastar 3.6 l V6, 5.7 l HEMI® V8 a 6.4 l HEMI V8), ďalej štandardnú osemstupňovú automatickú prevodovku, legendárne schopnosti v teréne, prvotriedne dielenské spracovanie, prémiovú dynamiku na vozovke a rad pokročilých a užívateľsky ústretových technológií a bezpečnostných prvkov.

V expozícii značky Jeep® v Dubaji sa predstaví tiež vrcholová verzia Grand Cherokee v zmysle výkonu. Model Grand Cherokee SRT s osvedčeným a vysoko výkonným motorom 6.4 l HEMI V8 poskytuje výkon 468 k a krútiaci moment 624 Nm. Jeho dychberúce výkonové parametre zahŕňajú zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 5 sekúnd, najvyššiu rýchlosť 257 km/h a brzdnú dráhu zo stokilometrovej rýchlosti len 35 metrov. Grand Cherokee SRT ponúka asertívny a atraktívny športový vzhľad a disponuje radom prvkov, ktoré sa dokonale hodia k prémiovému logu SRT®. Jedinečný štýl exteriéru a interiéru zvyšuje osobitosť vozidla, posilňuje jeho imidž výkonného vozidla a celkom jednoznačne ho odlišuje od zvyšku športovo ladených SUV.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama