/
/
/
Nový SEAT Leon prináša výrazný dizajn do kompaktného segmentu

Nový SEAT Leon prináša výrazný dizajn do kompaktného segmentu

Reklama

  • Bestseller značky SEAT je v novej generácii vďaka evolúcii dizajnu výrazný, elegantný a športový
  • Dizajn zadnej časti karosérie nového modelu Leon vytvára dojem rýchlosti a umocňuje dynamickú osobnosť vozidla

Nový SEAT Leon už klope na dvere. Najnovší model španielskej značky príde s výraznou evolúciou dizajnu, ktorá zhmotňuje ducha všetkých predchádzajúcich generácií. Filozofia jeho dizajnu perfektne vyjadruje hodnoty značky SEAT. Leon novej generácie sa od predchodcov odlišuje zväčšenými rozmermi vo všetkých smeroch, má odhodlanejšie pôsobiacu prednú časť, mäkšie línie a výraznejšie modelovanú zadnú časť karosérie.

Konštrukčný základ, z ktorého mohli dizajnéri vychádzať, tvorí zdokonalená modulárna stavebnica komponentov s priečne uloženým motorom MQB Evo koncernu Volkswagen. Tá poskytuje tímu dizajnérov potrebnú flexibilitu a adaptabilitu. Okrem zväčšených rozmerov majú obidve verzií karosérie – päťdverový hatchback i kombi Sportstourer zmenené aj proporcie.

„Náš tím navrhol nový SEAT Leon s odvahou a pri využití jednoduchosti ho obdaril energickým, odhodlaným vzhľadom. Jednoduchosť sa prejavuje v tom, že my u značky SEAT sme presvedčení, že väčšina vecí sa dá vyjadriť niekoľkými líniami. Odhodlanosť a energickosť sú zasa atribúty, vďaka ktorým sú naše automobily rozoznateľné na prvý pohľad,“ povedal Alejandro Mesonero-Romanos, riaditeľ dizajnu SEAT.

Povrchy karosérie nového modelu SEAT Leon majú výraznejšie modelované tvary, ktoré vytvárajú väčšie zmeny odtieňov farby laku ako svetlo dopadá na karosériu. Vďaka tomu vozidlo pôsobí viac modelované a vyznačuje sa premenlivou estetikou.

Zadnú časť karosérie nového modelu SEAT Leon determinujú plynulo prepojené zadné skupinové svetlá z LED. Tvar zadných svetiel a zadný spojler spolu vytvárajú vizuálny impulz pohybu aj keď vozidlo stojí v pokoji.

Dizajn modelu SEAT Leon novej generácie bol vyladený v harmónii medzi evolúciou a revolúciou tak, aby vozidlo na ceste pôsobilo výraznejšie a pri pohľade zblízka vycibrenejšie.

SEAT Leon novej generácie bol navrhnutý a vyvinutý v dizajnovom a technickom centre značky v areáli závodu Martorell, kde sa aj bude vyrábať.

Nový Leon bude najbezpečnejším vozidlom v aktuálnom programe značky SEAT. Bude poskytovať najlepšiu digitálnu konektivitu a bude profitovať z elektrifikovaných pohonných agregátov. Premiéru bude mať už o dva týždne – 28. januára. Dovtedy sa zvedavci musia uspokojiť s obrázkom dizajnu zadnej časti karosérie.

Zdroj: Seat

Prečítať celý text

Reklama