6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Nový dizajn modelu Kia Stinger

Odporúčame

  • Prvé zábery vylepšeného modelu odhaľujú jeho prepracovaný dizajn
  • Kvalitnejší interiér s novými farbami, materiálmi a informačno-zábavným systémom
  • Vylepšený model odhalený v kórejskej špecifikácii
  • Slovenský predaj v európskej špecifikácii sa začína v 4. kvartáli 2020

Spoločnosť Kia Motors Corporation dnes uverejnila prvé zábery vylepšeného modelu Kia Stinger a odhalila modernizovaný dizajn vysokovýkonného športového fastbacku. Zmeny priniesli posilnený charakter vozidla Gran Turismo a zvýšenie kvality kabíny vďaka tomu, že majitelia vozidla majú väčšiu možnosť výberu farieb a materiálov.

Vylepšený model, ktorý bol prvýkrát odhalený v kórejskej špecifikácii pre domáci trh spoločnosti Kia, sa môže pochváliť celým radom vylepšení dizajnu interiéru aj exteriéru. Zmeny exteriéru dodávajú dizajnu vozidla nový dramatický vzhľad a kupujúcim poskytujú viac možností prispôsobenia. Vylepšený interiér vozidla Stinger ponúka pohodlnejší priestor na cestovanie s prepracovaným dizajnom, novými, kvalitnejšími materiálmi a vylepšeniami informačno-zábavného systému.

Karim Habib, senior viceprezident a riaditeľ Kia Global Design, uviedol: „Stinger stelesňuje eleganciu a pohodlie. Vylepšený model stavia na dizajne elegantného Gran Turisma s moderným štýlom a jemným náznakom agresie s cieľom zvýšiť jeho dominantnosť na ceste. Aj interiér bol vylepšený a nové dizajnérske prvky a technológie začlenené do modelu Stinger znovu potvrdzujú jeho renomé dokonalého vozidla typu grand tourer.“

Modernizovaný, mohutnejší vzhľad exteriéru

Predná maska modelu Stinger typická pre značku Kia, tzv. „tigrí nos“, spája nové multifunkčné LED predné svetlá s novým dizajnom a dennými LED svetlami. Keď sú svetlá vypnuté vyzerajú tmavšie a elegantnejšie a vďaka ostrým hranám jemne nakloneným smerom k prednej časti vozidla mu dodávajú modernejší svetelný podpis.

Kombinácia zadných svetiel predstavuje nový charakteristický svetelný podpis, ktorý celkovo vozidlo rozširuje a imituje tvar rafinovaného spojlera integrovaného do dverí kufra. Nové smerové svetlá tvorí skupina 10 samostatných LED jednotiek usporiadaných do mriežky tak, aby napodobňovali vzhľad šachovnicovej vlajky, ktorá sa používa v motoristickom športe na signalizáciu konca závodu.

Kupujúci výkonnejších modelov Stinger majú teraz možnosť vybrať si väčšie, široké, svetlé, strieborné tlmiče výfuku s účelovým zadným difúzorom inšpirovaným výkonom, ktorý zadnej časti vozidla dodáva mohutnejší vzhľad.

Ďalším vylepšení sú dva nové 18-palcové a 19-palcové disky z hliníkovej zliatiny so zložitými geometrickými vzormi, ktoré podporujú športový charakter vozidla. Stinger je teraz na mnohých trhoch po celom svete k dispozícii v novej farbe exteriéru.

Prvýkrát sa uvádzajú aj dva nové exteriérové balíčky. V prípade vysokovýkonných variantov Kia na mnohých trhoch po celom svete prináša nový balíček „Dark Package“ s lesklým čiernym okrajom zadného difúzora a širokými čiernymi špičkami tlmiča. Symbol Stinger na zadných dverách je tiež vyhotovený v čiernej farbe. Nový balíček „Black Package“ sa ponúka iba pre Severnú Ameriku. Dáva tak fanúšikom prispôsobenia šancu ešte viac vylepšiť estetiku modelu Stinger s novým agresívnym vzhľadom. Balíček „Black Package“ zahŕňa nové 19-palcové matné čierne ľahké kolesá, nové zadné krídlo pre dvere kufra a stmavené spätné zrkadlá a blatníkovú lištu.

Kabína vyššej kvality s novými farebnými možnosťami a vylepšenou obrazovkou informačno-zábavného systému

Aj keď architektúra kabíny vylepšeného modelu Stinger zostáva nezmenená, vďaka širokej palubnej doske orientovanej na vodiča a pohodlnému priestoru až pre piatich cestujúcich sa môže pochváliť radom miernych vylepšení. Tieto vizuálne a materiálové vylepšenia sú navrhnuté tak, aby zlepšili jazdné schopnosti vozidla na dlhé vzdialenosti a vytvorili luxusnejšie prostredie.

Spodná časť volantu je vybavená novou kovovou úpravou a ladí tak s chrómovým rámom, ktorý po novom obklopuje 7-palcový plne digitálny prístrojový panel. Panel je navrhnutý tak, aby vodičom poskytoval jasné informácie na displeji s vysokým rozlíšením. Spätné zrkadlo vylepšeného modelu je bezrámové, vďaka čomu pôsobí moderným vzhľadom a zlepšuje výhľad dozadu.

V závislosti od špecifikácie sú palubná doska a dvere vybavené novým kontrastným lemovaním, zatiaľ čo stredový panel je dostupný v hliníkovej úprave alebo úprave v štýle karbónového vlákna. Obidva prvky zvýrazňujú športový charakter kabíny. Na vrchu palubnej dosky je zasadená vylepšená 10,25-palcová dotyková obrazovka informačno-zábavného systému a navigácie zvýraznená novou lesklou čiernou úpravou v prednej časti palubnej dosky. Kabína je tiež vybavená novým systémom náladového osvetlenia, ktorý umožňuje vodičom vybrať si jednu zo 64 farieb a jemne zmeniť charakter kabíny.

Model Stinger je v závislosti od jednotlivých trhov dostupný s novými farebnými a materiálovými možnosťami interiéru. Zákazníci v Kórei si môžu objednať nový „tmavohnedý“ monotónny interiér so sedadlami z kože Nappa s veľmi jemným diamantovým prešívaním. Pokiaľ ide o globálne trhy Kia, medzi nové možnosti patrí úprava z kože Nappa vo farbe Saturn Black, červenej alebo béžovej, no k dispozícii ostávajú aj už existujúce možnosti koženej a syntetickej koženej úpravy. Nová úprava Saturn Black predstavuje čierne semišové sedadlá s kontrastným červeným prešívaním v „reťazovom“ vzore.

Viac detailov modelu Stinger zverejníme už čoskoro

Predaj nového modelu Kia Stinger sa v Kórei spustí v treťom kvartáli 2020 a následne sa spustí predaj na mnohých globálnych trhoch spoločnosti Kia. Kia čoskoro odhalí viac podrobností o vylepšenom modeli Stinger vrátane jeho novej zostavy pohonného systému a technológií.

Zdroj: Kia

Reklama