6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

NISSAN GT-R 2014

Odporúčame

 • upravené vyladenie zavesenia na skvalitnenie jazdy a lepšiu jazdnú stabilitu
 • vylepšený vonkajší vzhľad s technológiou LED svetiel a charakteristickým dizajnom vpredu i vzadu
 • prvotriedny interiér s kvalitnejšou výbavou a širšími možnosťami úprav vzhľadu

Vývoj Nissanu GT-R ide stále dopredu.  Vďaka modelu 2014, ktorý prináša novú úroveň elegancie pri zachovaní prvotriedneho výkonu, môže kultový športiak spoločnosti Nissan teraz predstaviť celkom nové chápanie „vzrušujúcej inovácie“.

Nissan GT-R 2014 bude na trh uvedený 2. decembra v Japonsku. Potom ho začnú predávať ďalšie zastúpenia spoločnosti na trhoch po celom svete.

Verzia 2014 ponúkne v duchu veľkého GT nielen plynulejší zážitok z jazdy, viac elegancie a prvotriedne zlícovanie a opracovanie povrchov, ale aj neuveriteľný výkon a špičkovú jazdnú stabilitu. Heslo „výkon v každom smere“ znamená, že si vodič môže vždy naplno vychutnať schopnosti vozidla GT-R, či už sleduje kľukatú cestu v horách, rúti sa po diaľnici alebo prechádza ulicami veľkomesta.

Model Nissan GT-R 2014 zapôsobí exteriérom i interiérom, poskytne mimoriadny pôžitok z jazdy a dokáže, že je skutočným stelesnením filozofie spoločnosti Nissan, ktorá ide cestou „vzrušujúcej inovácie“.

Nissan GT-R 2014 v kocke

Mimoriadny výkon nachádza novú dimenziu rafinovanosti

Modernizácia v oblasti mechaniky

Podvozok

Vďaka mimoriadnej adhéznej sile pneumatík je model GT-R schopný strhujúcej spoľahlivej akcelerácie i vysokého výkonu pri brzdení.

 • Zavesenie bolo vyladené tak, aby sa redukovala fluktuácia zaťaženia medzi štyrmi kolesami, čo vozidlu poskytuje vyššiu stabilitu a konzistentnejší záber.
 • Optimalizované elektronické ovládanie ventilov tlmičov spolu supravenou pružinou predného stabilizátora a modernizovaným puzdrom zavesenia umožňuje stabilnejší kontakt pneumatík. Všetky tieto diely boli vyladené tak, aby poskytli čo najvyšší zdvih zavesenia a maximalizovali jazdnú stabilitu. Vodiči sa tak môžu tešiť z vyrovnanej a bezpečnej jazdy s vynikajúcou hnacou silou aj na nerovných cestách.
 • Takmer nepoznateľné vibrácie a znížená hladina hluku sa postarajú o bezstarostnú a pohodlnú jazdu. Ďalším vylepšením je vyššia smerová stabilita, ktorá eliminuje potrebu častých drobných korekcií v riadení na udržanie správnej trajektórie pri jazde po diaľniciach.
 • Modernizovaný model GT-R má teraz v štandardnej výbave pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx GT 600 DSST CTT, ktoré zabezpečujú mimoriadnu jazdnú stabilitu za každých podmienok a znižujú deformáciu, čím poskytujú lepšiu odozvu riadenia aj v ostrých zákrutách. Vpredu disponujú parametrami 255/40ZRF20(97Y), vzadu 285/35ZRF20(100Y).
 • Brzdný systém bol vyladený tak, aby poskytoval pevnejšiu a lineárnu odozvu pri bežných rýchlostiach, takže teraz je hladké brzdenie intuitívnejšie a vodič sa pri jazde môže cítiť sebavedomejšie, najmä za vlhka.
 • Optimalizácia riadenia znižuje úsilie potrebné pri manévrovaní v mestách bez toho, že by to bolo na úkor skvelej odozvy vo vyšších rýchlostiach. Vďaka kombinácii prepracovaného zavesenia a skvelej odozvy pri riadení sa vodič môže cítiť celkom sebavedome aj vo vysokých rýchlostiach.

 Vonkajší vzhľad

Aj v pokoji oslňuje dynamikou

Nissan GT-R 2014 obhajuje pozíciu jedného z najvýraznejších supervozidiel na trhu. Významné úpravy svetlometov Nissanu GT-R výrazne zlepšujú vizuálny dojem, ktorým vozidlo pôsobí. Zákazníci, ktorým záleží na vzhľade, si teraz môžu vybrať z viacerých farebných vyhotovení.

 • Nissan GT-R 2014 sa môže pochváliť efektívnejšími a intenzívnejšími svetlometmi s technológiou multi-LED, ktoré sa vyznačujú svojráznym svetelným dizajnom, ktorý predstavuje jeden z najvýraznejších prvkov exteriéru vozidla. Tento jedinečný vizuálny prvok zabezpečuje vozidlu GT-R na ceste lepšiu viditeľnosť aj v zlom počasí a v noci, zatiaľ čo vodič vďaka novým svetlometom lepšie vidí.
 • Nové svetlomety sú vybavené systémom AFS (systém adaptívneho predného osvetlenia*), ktorý automaticky prispôsobuje uhol svetelného lúča rýchlosti vozidla. Vo vyšších rýchlostiach pri jazde na diaľnici upraví ovládací člen svetlometov uhol projektorov tak, aby žiarili do väčšej diaľky. Na nové silné diaľkové svetlá LED sa využívajú spolu štyri svetelné jednotky LED, zatiaľ čo na stretávacie svetlá LED slúžia tri ďalšie jednotky vrátane osvetlenia na väčšiu vzdialenosť a osvetlenie širokého okolia.
 • Štyri kruhové svetlomety v zadnej časti modelu GT-R vytvárajú súvislé kruhy osvetlenia, čo vozidlu takisto prepožičiava charakteristický vzhľad, vďaka ktorému ho jeho majitelia a fanúšikovia ľahko rozoznajú.
 • Pri štarte vozidla sa celý nový svetelný prvok naplno rozsvieti a navodí dramatický efekt.
 • Vizuálnu modernizáciu vozidla podčiarkuje nové farebné vyhotovenie nazvané „Gold Flake Red Pearl“ (červená perleť slístkovým zlatom). Ako napovedá názov, ide o červený lak tónovaný miniatúrnymi pozlátenými sklenenými vločkami, ktoré na temnom lesklom nátere vytvárajú pôsobivý efekt, keď na povrch dopadnú lúče svetla.

Interiér

Špičková výbava kabíny

 • Zákazníci si budú môcť vybrať z troch farebných schém interiéru. K dispozícii bude okrem iných aj vyhotovenie so svetlou slonovinou.
 • Volant je potiahnutý kožou na zabezpečenie pohodlného úchopu, zatiaľ čo čiastočne anilínovo kožené sedačky zdobí prešívanie, ktoré navodzuje dojem skutočného vozidla GT navrhnutého na luxusné cestovanie naprieč kontinentmi.

Konštrukcia karosérie

Vyspelá konštrukcia karosérie

 • Aby dosiahla ambiciózne ciele projektu, ktorými boli bezpečné ovládanie vo vysokých rýchlostiach a pohodlie pri jazde, posunula spoločnosť Nissan úroveň presnosti výroby karosérie a vyvinula vyspelé metódy montáže. Len vďaka tomu sa mohol zrodiť nový Nissan GT-R 2014.
 • Každý diel je vyrábaný z materiálu, ktorý je starostlivo vyberaný tak, aby zabezpečil optimálny výkon: precízne vyrobená karoséria využívajúca spojenie niekoľkých materiálov kombinuje oceľ, uhlíkové vlákna a liaty hliník, čím dosahuje vysokú tuhosť a zároveň nízku hmotnosť.
 • Tuhosť konštrukcie karosérie GT-R sa prejavuje v presnosti zavesenia, zatiaľ čo kabína je vďaka celkovému vyladeniu vozidla mimoriadne pohodlná aj pri vyšších rýchlostiach a ostrom zatáčaní.
 • Vďaka optimalizovanej izolácii a vyladenej akustike si môžu jazdci vychutnať športový zvuk motora aj vo vysokých rýchlostiach.
 • Vponuke je aj karbónové zadné prítlačné krídlo, ktoré je pripevnené ku karbónovému veku batožinového priestoru. To oproti štandardnému veku batožinového priestoru umožňuje úsporu hmotnosti až o polovicu.

*Systém adaptívneho predného osvetlenia nie je k dispozícii vo všetkých regiónoch.

Zdroj: Nissan

Reklama