/
/
/
Jeep® Renegade 2020: viac technológií, konektivity a bezpečnosti s novými službami Uconnect

Jeep® Renegade 2020: viac technológií, konektivity a bezpečnosti s novými službami Uconnect

Reklama

  • Jeep® Renegade modelového roka 2020 je prvým modelom FCA v Európe vybaveným zariadením Uconnect Box pre prístup k službám Uconnect a novej mobilnej aplikácii My Uconnect.
  • Nový Uconnect Box poskytuje konektivitu na palube a je schopný zdieľať dáta s ďalšími zariadeniami.
  • Systém je rozšíriteľný a umožňuje aktualizáciu online ako ostatné digitálne zariadenia. K dispozícii sú služby poskytované už v štandarde aj príplatkové.
  • Široké možnosti personalizácie pre stále rozmanitejší rad. Úplne nový modrý odtieň karosérie Blue Shade, šesť stupňov výbavy, sedem kombinácií hnacieho ústrojenstva, tri prevodovky a možnosť voľby pohonu predných alebo všetkých štyroch kolies.
  • Po viac ako jednom milióne predaných vozidiel po celom svete pokračuje prvé SUV značky Jeep®vyrábané v Taliansku v evolúcii, ktorá zahŕňa okrem iného aj model Renegade PHEV. Ten značka Jeep® uvedie na trh v roku 2020 ako priekopníka novej plug-in hybridnej technológie.
  • Uvedenie nového modelu Jeep® Renegade modelového roku 2020 so zariadením Uconnect Box je súčasťou nového globálneho projektu vozidiel ponúkajúcich dokonalú konektivitu, ktorý FCA oznámila tento rok v apríli.

Nový Jeep® Renegade modelového roka 2020 je už možné objednávať. Nový rad ponúka modifikované možnosti konektivity a zdieľanie dát, ktoré odrážajú snahu vyhovieť potrebám stále náročnejších zákazníkov.

Nový Renegade modelového roka 2020 ponúka úplne nový Uconnect Box poskytujúci prístup k službám Uconnect a novej mobilnej aplikácii My Uconnect. Zariadenie je určené pre systémy Uconnect 7″ a 8,4″ NAV. Nový Uconnect Box, ktorý má v modeli Renegade európsku premiéru, ponúka rad služieb, z ktorých niektoré sú štandardom a ďalšie voliteľné. Jednotlivé služby sú dosiahnuteľné prostredníctvom mobilnej aplikácie My Uconnect v mobile, chytrých hodinkách či na internetových stránkach a tiež prostredníctvom tlačidla na strope vozidla alebo obrazovky rádia.

Nové zariadenie Uconnect Box je úplne v súlade s nepretržitou evolúciou značky, ktorá zároveň zostáva verná základným hodnotám Jeep® už takmer 80 rokov. Značka Jeep® bola vždy priekopníkom nových segmentov a nových technológií, o čom svedčí aj nedávne predstavenie nových modelov s plug-in hybridnou technológiou (PHEV). Renegade sa stane priekopníkom značky Jeep® na jej ceste k elektrifikácii. Kompaktné SUV značky Jeep®bude prvým modelom FCA v regióne EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika), ktorý dokončí proces elektrifikácie zaisťujúci dokonalú integráciu s technickým usporiadaním SUV Jeep®.

Väčšia bezpečnosť pre dobrodružstvo a slobodu

Nový Uconnect Box ponúka široké možnosti konektivity a rad užitočných služieb pre zvýšenie komfortu a bezpečnosti. Tieto služby sú rozdelené do troch kategórií: Basic (aktivovaná už v továrni) a Standard (vyžaduje aktiváciu zákazníkom), pričom obe sú ponúkané ako štandardná výbava. Tretia možnosť Optional je potom k dispozícii na želanie.

Každá kategória zahŕňa rad balíčkov služieb: My Assistant zahŕňa funkciu SOS volania umožňujúcu posádke privolať pomoc odoslaním pozície vozidla a identifikácie do call centra v prípade nehody alebo núdze, a to prostredníctvom tlačidla SOS na strope, obrazovky systému Uconnect alebo mobilnej aplikácie. V prípade nehody sa volanie aktivuje automaticky. Pokiaľ sa jedná o poruchu, vodič môže zatelefonovať, poskytnúť súradnice vozidla a požiadať o asistenciu. Volanie je možné aktivovať stlačením tlačidla Assist na stropnej konzole a tiež na obrazovke systému Uconnect alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie na chytrom telefóne.

Rovnakým spôsobom je možné požiadať o pomoc Centrum starostlivosti o zákazníkov.

Súčasťou tohto balíka je služba poskytujúca majiteľom každý mesiac informácie (e-mailom) o stave ich vozidla.

Kategória Standard zahŕňa balíčky My Remote, My Car a My Navigation (k dispozícii len u systému 8.4″) ponúkané v štandarde, avšak s nutnou aktiváciou zákazníkom.

My Remote je balíček, ktorý obsahuje rad služieb, vrátane možnosti diaľkového ovládania niektorých funkcií vozidla (uzamknutie/odomknutie dverí, zapnutie výstražných svetiel) z chytrého telefónu alebo chytrých hodiniek, komunikácie s digitálnymi domácimi asistentmi Alexa a Google Home, lokalizácie vozidla a ovládania niektorých parametrov (nastavenie rýchlostného a geografického obmedzenia) vrátane upozornenia, pokiaľ nie sú rešpektované.

My Car je služba navrhnutá pre sledovanie stavu vozidla a jeho parametrov za všetkých okolností.

My Navigation (k dispozícii len pre systém Uconnect 8.4″ NAV) zahŕňa aplikácie pre diaľkové vyhľadávanie destinácií a bodov záujmu a tiež upozornenie týkajúce sa dopravy, počasia a umiestnenia rýchlostných radarov. Súčasťou balíčka je aj služba Send & Go, ktorá vodičovi umožňuje odoslať z chytrého telefónu alebo internetového portálu adresu priamo do navigačného systému vozidla.

Služby Uconnect dopĺňajú voliteľné balíčky Optional, ktoré je možné zakúpiť na internetových stránkach. Zahŕňajú balíčky My Wi-Fi, My Theft Assistance a My Fleet Manager.

My Wi-Fi je služba prístupového bodu Wi-Fi dostupná na hlavných trhoch, ktorá užívateľovi umožňuje pripojiť k hotspotu vozidla až osem zariadení súčasne. Táto služba je súčasťou zavádzacej ponuky služieb Uconnect a zahŕňa bezplatné skúšobné obdobie po dobu 3 mesiacov s objemom dát 1 GB.

My Theft Assistance je služba, ktorá majiteľa vozidla upozorní na pokus o krádež, pohyb vozidla alebo manipulácii so zariadením Uconnect Box a ponúka aj aktívnu podporu pre nájdenie vozidla.

Služba My Fleet Manager je určená pre správu malých flotíl.

Kompletné služby Uconnect vrátane aktualizácií a ďalších noviniek budú k dispozícii po komerčnom uvedení na trh.

Uvedenie modelu Jeep® Renegade modelového roka 2020 so zariadením Uconnect Box je súčasťou nového globálneho projektu vozidiel ponúkajúcich dokonalú konektivitu, ktorý FCA oznámila tento rok v apríli s cieľom zlepšiť schopnosti svojich vozidiel po celom svete.

Šitý na mieru a pritom vždy originálny

Pokiaľ ide o možnosti personalizácie, Jeep® Renegade je na vrchole svojho segmentu. Zákazníkom ponúka nepreberné možnosti prispôsobenia vozidla ich potrebám a požiadavkám. Od októbra tohto roka je k dispozícii úplne nový odtieň karosérie Blue Shade, ktorý dopĺňa nedávno uvedené farby sivá Sting a Bikini a štandardnú ponuku modelového roka 2020 (biela Alpine, čierna Solid, červená Colorado, oranžová Omaha, Glacier, čierna Carbon, sivá Granite Crystal Metallic, modrá Jetset a matne zelená – niektoré v kombinácii s čiernou strechou). Možnosti personalizácie pokračujú u výberu jedného zo štyroch stupňov výbavy (Sport, Longitude, Limited a Trailhawk) alebo jednej z dvoch špeciálnych edícií (S-Limited a Night Eagle). Ani tým ale možnosti personalizácie nekončia. Zákazník môže voliť zo siedmich rôznych kombinácií hnacieho ústrojenstva s pohonom predných alebo všetkých kolies.

Paleta motorizácií zahŕňa preplňovaný trojvalec 1.0 s výkonom 120 k a krútiacim momentom 190 Nm v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a preplňovaný štvorvalec 1.3 s výkonom 150 k a krútiacim momentom 270 Nm v kombinácii s dvojspojkovou automatickou prevodovkou DDCT a pohonom predných kolies. K dispozícii je aj živý motor 1.3 s výkonom 180 k a krútiacim momentom 270 Nm, ktorý je spojený s deväťstupňovou automatickou prevodovkou s meničom momentu a pohonom všetkých kolies. Rad dopĺňa dieselový preplňovaný motor 1.6 MultiJet II s výkonom 120 k a krútiacim momentom 320 Nm, ktorý je spojený so šesťstupňovou manuálnou alebo dvojspojkovou automatickou prevodovkou DDCT, v oboch prípadoch s pohonom predných kolies. A nakoniec je tu dieselový motor 2.0 MultiJet II s výkonom 140 k s krútiacim momentom 350 Nm v kombinácii s deväťstupňovou automatickou prevodovkou alebo 170 k a 350 Nm s deväťstupňovou automatickou prevodovkou, oba s pohonom všetkých kolies s plazivým prevodom.

Celosvetový hit s viac ako jedným miliónom predaných vozidiel

Jeep® Renegade, ktorý bol na trh uvedený v roku 2014, doviedol značku Jeep® k rekordným predajom na európskych trhoch. Renegade bol tiež prvým vozidlom značky vyrábaným mimo USA, konkrétne v závode SATA v talianskom Melfi. Vyrábaný je na troch kontinentoch, okrem Európy sa montuje aj v závode GAC FCA v čínskom Guangzhou a Pernambuco v Brazílii. Od roku 2014 bolo po celom svete predaných cez jeden milión vozidiel. V prvom štvrťroku tohto roka sa Renegade podieľal na celkových predajoch značky Jeep® v Európe 45 percentami, čo potvrdzuje jeho úlohu najpredávanejšieho modelu značky Jeep® s 10percentým nárastom oproti rovnakému obdobiu minulého roka.  

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama