/
/
/
Volvo predstavilo na slovenskej premiére modely S90 a V90

Volvo predstavilo na slovenskej premiére modely S90 a V90

Reklama

Po európskej autosalónovej premiére v Ženeve predstavilo Volvo svoj najnovší prírastok do portfólia vozidiel – prémiový sedan S90 a kombi V90 aj na Slovensku. Verejnosť sa s nimi mohla bližšie zoznámiť v priestoroch hotela Albrecht v Bratislave vo štvrtok 28. apríla.

Približne pred rokom Volvo na rovnakom mieste predstavilo svoje prémiové SUV XC90, ktorým sa naštartoval rebranding celej značky. Švédsky výrobca automobilov modelom XC90 uviedol nie len nové logo, ale zároveň aj potvrdil pevnú pozíciu svojich modelov čo sa dizajnu, technológií a spracovania týka v segmente prémiových značiek.

Hoci sa Volvo viac preslávilo svojimi vozidlami typu SUV a kombi, uvedením modelu S90 dalo jasne najavo, že tento nápadný prémiový sedan otrasie základmi segmentu luxusných sedanov. Ponúka jeden z najkrajších a najluxusnejšie spracovaných interiérov v segmente veľkých sedanov s dynamickým vzhľadom exteriéru, ktorý okamžite uchvátil ako odbornú, tak aj laickú verejnosť.

Štýlovým a všestranným kombi V90 značka Volvo pokračuje v obmene svojho najvyššieho modelového radu. Nadväzuje na nespornú tradíciu spoločnosti Volvo Cars v segmente vozidiel kombi, ktorá sa začala pred viac ako 60 rokmi modelom Volvo Duett. Exkluzívne kombi V90 prináša jasný posun vpred z hľadiska estetiky, materiálov a vyhotovenia, pričom spĺňa kritériá maximálne praktického charakteru vozidla kombi.

https://youtu.be/Nmy-xJM90Cg

Spoločnosť Volvo Cars v novom modeli V90 pracovala aj na jazdnej dynamike, ktorá zabezpečuje absolútne nový a kultivovaný zážitok z jazdy a vyznačuje sa zmyslom pre podmanivé ovládanie a predvídateľnosť.

Oba modely spoločne zdieľajú a zároveň vylepšujú všetky technológie, ktoré uviedlo Volvo XC90, no prinášajú aj niekoľko noviniek – príkladom je Systém sledovania vysokej zvere, či pokročilý systém čiastočne autonómneho riadenia s názvom Pilot Assist. Ten poskytuje jemné zásahy do riadenia, čím udržiava vozidlo v správnej stope medzi deliacimi čiarami jazdného pruhu až do diaľničnej rýchlosti cca 130 km/h a nevyžaduje iné vozidlo, ktoré by systém musel sledovať. Systém Pilot Assist predstavuje ďalší krok smerom k plnoautonómnemu riadeniu – táto oblasť inovácií je pre značku Volvo kľúčová.

„Nové modely S90 a V90 potvrdzujú trend, ktorým značka Volvo nanovo zadefinovala svoje miesto v prémiovom segmente. S90 a V90 rozvíjajú trend, ktorý nastolilo pred rokom Volvo XC90. Akcentujú švédske vnímanie luxusu orientované na skutočné potreby zákazníka, vodiča, či spolujazdca. Či už ide o expresívny exteriér či luxusný interiér nových modelov, oboje sa nesie v duchu typicky švédskeho dizajnu značky Volvo. Keď sa k tomu pridá dôraz na bezpečnosť a zodpovednosť k životnému prostrediu, vytvára to unikátny mix, ktorý veríme, že bude rovnako vrelo prijatý našimi klientmi ako pri modeli XC90 a prispeje k ďalšiemu rastu značky Volvo na Slovensku,“ povedal pri príležitosti slávnostného predstavenia nových modelov Peter Linczényi, Brand Director značky Volvo na Slovensku.

Oba modely Volvo S90 a V90 je už v súčasnosti možné  na Slovensku objednať. Cenníková cena S90 sa začína od 48.300,- EUR a V90 od 50.800,- EUR.

Zdroj: Volvo Cars

Prečítať celý text

Reklama