6.9 C
Bratislava
piatok, 9 júna, 2023
Reklama

Vďaka nižšej úrovni emisií CO2 a rozšírenej ponuke pohonu je Volvo V40 pre rok 2014 oveľa silnejším konkurentom

Odporúčame

Medzi najdôležitejšie vylepšenia pohonných jednotiek modelu Volvo V40 pre rok 2014 patrí rozšírená ponuka pohonu všetkých kolies, ktorá sa odteraz vzťahuje aj na model Cross Country, ako aj výrazne
nižšia produkcia emisií CO2. A to nie je všetko. Zákazníci úspešného modelu V40 majú možnosť obohatiť svoje vozidlo o nový multimediálny systém Sensus Connected Touch s unikátnymi možnosťami internetového pripojenia a službou Spotify s hlasovým ovládaním.

Od mája 2013 budú pohonné agregáty T5 (254 koní) a T4 (180 koní) vozidla Volvo V40 Cross Country dostupné aj s pohonom všetkých kolies. Vďaka tomu je model ešte lepšie vybavený na jazdu po akejkoľvek vozovke a za každého počasia.

Verzia motora D2 štandardného modelu Volvo V40 s manuálnou prevodovkou (115 koní) teraz produkuje emisie na úrovni iba 88 g/km (v kombinovanom režime podľa EÚ). Táto hodnota zodpovedá spotrebe paliva iba 3,4 l/100 km. Predbežné hodnoty pre model V40 Cross Country s motorom D2 sú 99 g/km a 3,8 l/100 km.

Postupným znižovaním emisií CO2 potvrdzujeme svoje prvenstvo
v oblasti zvyšovania hospodárnosti,

vyjadril sa Doug Speck, starší viceprezident pre marketing, predaj a zákaznícke služby spoločnosti Volvo
Car Group.

Okrem toho sa môže motor D2 modelu V40 pochváliť aj voliteľnou automatickou prevodovkou. Emisie CO2 (predbežné hodnoty v kombinovanom režime podľa EÚ) štandardnej verzie neprekračujú 102 g/km (3,9 l/100 km) a v prípade modelu Cross Country predstavujú iba 108 g/km (4,1 l/100 km).

Nový motor T2 s výkonom 120 koní
Spoločnosť Volvo Cars okrem toho rozširuje ponuku zážihových motorov s priamym vstrekovaním o nový štvorvalec s objemom 1,6 litra. Motor T2 automobilu Volvo V40 ponúka výkon 120 koní a krútiaci moment 240 N. Úroveň emisií CO2 v prípade manuálnej prevodovky dosahuje 124 g/km (predbežné hodnoty v kombinovanom režime podľa EÚ), čo zodpovedá spotrebe paliva 5,3 l/100 km.

Multimediálny systém Sensus Connected Touch – vyššia úroveň pripojenia
Úplne nový multimediálny systém Sensus Connected Touch ponúka rôzne možnosti pripojenia a používanie internetu vo vozidle. Sedempalcový displej mení na špičkovú dotykovú obrazovku snímanú infračerveným lúčom, ktorú môžete ovládať dokonca aj s rukavicami na rukách. Táto svetová novinka v oblasti automobilových systémov je obzvlášť praktická v zime.

Spojenie môžete vytvoriť buď prostredníctvom dátového modulu 3G/4G, ktorý je súčasťou vozidla, alebo pomocou mobilného telefónu. Používateľ získava prístup na všetky internetové stránky (nie však počas jazdy), k prenosu hudby cez internet (služby Spotify a Deezer), k internetovému rozhlasovému vysielaniu (Tuneln a Orange Live Radio), k online mapám a vyhľadávaniu (Google), k integrovanému 3D navigačnému systému pripojenému k internetu s online dopravnými informáciami a výstrahami pred nebezpečnými oblasťami. Zároveň dokáže pristupovať k informáciám o voľných parkovacích miestach a počasí, k množstvu vlastných a internetových aplikácií, k internetovému obchodu App Store, ktorý poskytuje nové funkcie a aktualizácie, rovnako ako aj k informáciám o servisných dielňach značky Volvo. Okrem toho sa všetci cestujúci vo vozidle môžu súčasne pripojiť k bezdrôtovej sieti.

Služba Spotify s hlasovým ovládaním je jedinečná nová funkcia, vďaka ktorej nájdete požadovanú skladbu úplne jednoducho – stačí vysloviť jej názov. Systém s hlasovým ovládaním je kompatibilný so všetkými hudobnými zdrojmi, ktoré pripojíte k multimediálnemu systému Sensus Connected Touch,

vysvetľuje Doug Speck.

 

Reklama