6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Nové Volvo S80, V70 a XC70: exkluzívna kultivovanosť na novej úrovni

Odporúčame

Nové prvky v nových modeloch Volvo S80, V70 a XC70 vychádzajú z nášho humanocentrického prístupu, ktorý je charakteristickým znakom značky  Volvo už viac než 85 rokov. Pozdvihujú elegantnú kultivovanosť našich najväčších modelov na novú úroveň,

hovorí Lex Kerremakers, hlavný viceprezident pre produktovú statégiu a manažment vozidlových radov spoločnosti Volvo Car Group.

Vizuálnym zblížením týchto troch modelov pripravujeme pôdu pre náš budúci modelový rad. Tieto inovácie patria k najrozsiahlejším v histórii našej spoločnosti, pričom sme sa zamerali najmä na zlepšenie kvality a dôraz sme položili na detaily              

dodáva.

NOVÉ VOLVO S80 – ZDOKONALENÁ EXKLUZÍVNA KULTIVOVANOSŤ
Kultivovaný a moderný vzhľad nového modelu Volvo S80 umocňuje viacero nových dizajnových prvkov exteriéru. Nové predné i zadné nárazníky vytvárajú „pretiahnutý“ efekt, vďaka čomu vozidlo vyzerá širšie a nižšie. Nové predné svetlá na denné svietenie obdlžnikového tvaru dodávajú prednej časti modelu S80 modernejší vzhľad, zatiaľ čo zadné klasické zaoblené svetlá z dielne značky Volvo opticky stláčajú vozidlo k zemi.

wallpaper_exterior_10
© Volvo

Model S80 možno vybaviť výraznými 19-palcovými diskami, ktoré nestrácajú nič z pohodlia. „Celkový dojem pridáva vozidlu na kultivovanej elegancii,“ vysvetľuje Fedde Talsma, šéfdizajnér exteriéru spoločnosti. „Mriežke chladiča sme dali širšie proporcie a pridali sme viac detailov, ako napríklad chrómované dekoračné prvky, ktoré vozidlu dodávajú elegantný a exkluzívny vzhľad.“ Práve dôraz na detaily dodáva modelu S80 väčšiu kultivovanosť. Balík výbavy interiéru Executive predstavuje najvyššiu úroveň kompletného luxusu, v ktorom sa remeselné spracovanie snúbi s technológiou, zatiaľ čo balík Inscription je skutočne na mieru šitou paletou možností, ktorá zákazníkovi umožňuje zvoliť si kombinácie podľa vlastných preferencií.

Sme veľmi hrdí na to, že dodávateľom našich vysokokvalitných kožených sedadiel je škótsky Bridge of Weir. Ich pravá hovädzia useň sa vyznačuje oveľa menším povrchovým spracovaním než hovädzia useň v iných luxusných vozidlách, čo ju robí na dotyk mäkšou a prirodzenejšou,

hovorí riaditeľka dizajnu Lena Jiseborn.

Kvalita poťahov sedadiel a ďalších použitých materiálov dodáva vozidlu skutočný škandinávsky charakter,  dodáva. A pod povrchom, v samotnom jadre dynamického zážitku z jazdy, sa nachádza vynikajúci podvozok. Záujemca o model S80 má na výber z troch typov podvozkov – môže si zvoliť typ Comfort, znížený športový podvozok alebo typ Four-C (pokročilý systém aktívneho podvozku).

NOVÉ VOLVO V70 – ZVÝRAZNENÝ ELEGANTNÝ CHARAKTER

Vozidlá typu kombi vyrábame od roku 1953, keď sme na trh uviedli + dve autá v jednom + pod názvom  Volvo Duett. Šesť desaťročí nato naše Volvo V70 krásne pokračuje v tradícii spájania formy a funkčnosti,

hovorí Fedde Talsma. Toto vynikajúce priestranné rodinné vozidlo ponúka rodinám prvotriedny komfort a kultivovanosť spolu s pôsobivým 575-litrovým batožinovým priestorom. Zadné sedadlá možno sklopiť na tri časti v pomere 40/20/40, čo poskytuje viac možností usporiadania priestoru. Sklopením všetkých zadných sedadiel do vodorovnej polohy sa objem batožinového priestoru zväčší na priestranných 1 600 litrov.

wallpaper_exterior_1
© Volvo

Ďalší humanocentrický prvok predstavujú elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, ktoré možno ovládať na diaľku pomocou kľúča na prívesku alebo z palubnej dosky vozidla. V zadných sedadlách sú integrované aj dve dvojstupňové detské sedačky v podobe prídavných vankúšov – jediným jednoduchým pohybom vankúše vyskočia zo základne sedadla a poskytnú tak deťom od troch rokov pohodlnú a bezpečnú výšku sedadla počas jazdy. Kultivovaný dizajn zdôrazňuje elegantný moderný charakter modelu V70.

Mriežke chladiča sme dali širšie proporcie, vykonali sme zopár detailnejších úprav na svetlách na denné svietenie a pridali sme aj chrómované dekoračné prvky, čím sme vyzdvihli a dodali vozidlu exkluzívnejší a luxusnejší vzhľad,                                                                                            

vysvetľuje Fedde Talsma. ,,Nové vozidlo vyzerá elegantnejšie a má stabilnejší postoj.“ V zadnej časti nového modelu V70 je nový zadný nárazník, koncovky výfuku a pridané chrómové prvky, ako aj zadné svetlá s upraveným dizajnom. Vozidlo je tiež v ponuke s diskami kolies s priemerom do 19 palcov. Kultivovanosť sa odráža aj v zákazkových balíkoch výbavy interiéru. Balík výbavy Executive predstavuje najvyššiu úroveň kompletného luxusu, kde sa tradícia snúbi s technológiou, zatiaľ čo balík Inscription je skutočne na mieru šitou paletou možností, ktorá zákazníkovi umožňuje zvoliť si kombinácie podľa vlastných preferencií.

NOVÉ VOLVO XC70 – DRSNÁ KULTIVOVANOSŤ PRE TERÉNNE DOBRODRUŽSTVÁ                 
Spoločnosť Volvo Cars vydláždila cestu úplne novému segmentu vozidiel v roku 1997 modelom V70 Cross Country.

47845_1_5
© Volvo

V rámci nepretržitého vývoja modelov radu XC sa zameriavame predovšetkým na vytvorenie veľmi pohodlného cestného vozidla s potenciálom výkonu terénneho vozidla. Jeho drsný a kultivovaný moderný vzhľad odráža základnú dynamiku a vlastnosti modelu XC70. Predstavte si ho ako exkluzívny kabát z husieho peria vyrobený so zreteľom na ľudí, ktorí majú radi dobrodružstvo s pravým pocitom kultivovanosti

hovorí Lex Kerssemakers.

Pohon všetkých štyroch kolies a voliteľný systém regulácie jazdy z kopca sú ďalšou vzpruhou sľubnej terénnej všestrannosti modelu XC70. Moderný charakter vozidla XC70 na ceste zvýrazňujú aj nové dizajnové prvky exteriéru. Patrí k nim výrazná širšia predná mriežka chladiča, nové, väčšie kovové logo značky Volvo, ako aj svetlá na denné svietenie a pridané detaily v matnej striebornej úprave. Model XC70 je v ponuke s diskami kolies s priemerom do 19 palcov.

Naším cieľom je zdôrazniť pocit luxusu prostredníctvom stabilnejšieho postoja vozidla s vyššou priľnavosťou kolies k vozovke. Model XC70 by mal dokonale pôsobiť ako doma v akomkoľvek prostredí, či je to uprostred otvorenej krajiny, alebo na parkovisku pred športovým klubom

hovorí Fedde Talsma. Model XC70 má vylepšené aj terénne prvky ako klzné dosky, ktoré chránia vozidlo na skutočne nerovnom povrchu. Ochranná čierna pod bočnou líniou karosérie sa teraz tiahne až k predným hmlovým svetlám a pokračuje po ich obvode. Dodáva im tak energetický a funkčný vzhľad. Upravený dizajn majú aj zadné svetlá. Rovnako ako v modeli V70, aj v modeli XC70 možno zadné sedadlá sklopiť na tri časti v pomere 40/20/40. Sklopením všetkých zadných sedadiel do vodorovnej polohy sa objem batožinového priestoru zväčší z 575 na 1 600 litrov. Ďalším humanocentrickým prvkom je elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru. Do zadných sedadiel možno integrovať dve dvojstupňové detské sedačky v podobe prídavných vankúšov, ktoré deťom od troch rokov poskytnú pohodlnú a bezpečnú výšku sedadla počas jazdy.

VYLEPŠENIA V CELOM RADE NOVÝCH MODELOV V70, XC70 A S80

NIŽŠIA SPOTREBA PALIVA                                                                                                             
Spoločnosť Volvo Car Group naďalej zostáva na čele v oblasti znižovania spotreby paliva a tvorby emisií CO2 v celom modelovom rade vozidiel i motorov. Spotrebu palica štvorvalcového vznetového motora D2 s výkonom 115 k a manuálnou prevodovkou v novom modeli Volvo S80 sa podarilo znížiť na prvotriednu úroveň 4,1 l/100 km (kombinovaný cyklus EÚ), čo bolo ešte pred pár rokmi na vozidlo tejto veľkosti nemysliteľné. Zodpovedajúce údaje pri automatickej prevodovke sú 4,1 l/100km a 109 g/km.

Aby sme zdôraznili veľkosť úspechu konštruktérov, pripomeňme, že v prípade najväčšej limuzíny značky Volvo je to rovnaká úroveň emisií CO2, akú malo len pred troma rokmi najmenšie vozidlo spoločnosti, model C30 DRIVe. Nový motor D2 v modeli Volvo V70 dosahuje spotrebu paliva na úrovni 4,2 l/100 km (111 g/km), čo je najlepší údaj v triede, pri spojení s manuálnou prevodovkou, a 4,3 l/100 km (112 g/km) pri automatickej prevodovke. Automatické verzie motorov D3 (136 k) a D4 (163 k) v modeli Volvo S80 teraz dosahujú emisie CO2 na úrovni 129 g/km (4,9 l/100 km).

Zodpovedajúce údaje pre motory D3 a D4 v modeli V70 sú 130 g/km (4,9 l/100 km). V novom modeli XC70 obe verzie motorov D5 (215 k) aj D4 (163 k) s manuálnou prevodovkou a pohonom všetkých štyroch kolies dosahujú spotrebu paliva na úrovni 5,3 l/100 km (139 g/km). Model S80 ponúka 1,6-litrový preplnovaný motor s priamym vstrekovaním paliva (GTDi) T4 s výkonom 180 k a automatickou prevodovkou a dosahuje spotrebu paliva na úrovni 7,1 l/100 km (165 g/km). Zodpovedajúci údaj pre motor T4 v modeli V70 je 7,2 l/100 km (168 g/km).

NOVÉ MOŽNOSTI INTERNETOVÉHO PRIPOJENIA                                                                         Systém Sensus je súčasťou funkčných technológií týkajúcich sa rozhrania človek – stroj (HMI) a je rozšírený o možnosť pridania celkom novej intuitívnej technológie, ktorá vo vozidle zabezpečuje konektivitu a internetové pripojenie. Systém Sensus Connected Touch premení sedempalcový displej na najmodernejšiu dotykovú obrazovku snímanú infračerveným lúčom, ktorú možno používať aj v rukaviciach, čo je vo vozidlách použité po prvý raz.

Vodič sa môže pripojiť k internetu buď pomocou palubného dátového modulu 3G/4G, alebo prostredníctvom osobného mobilného telefónu. Pripojenie ponúka tieto funkcie: prenos hudby cez internet; globálne internetové rozhlasové vysielanie prostredníctvom služieb TuneIn a Orange Live Radio; neobmedzené prezeranie internetového obsahu ( okrem situácie, keď vodič riadi vozidlo); internetové mapy služby Google Map a vyhľadávanie prostredníctvom služby Google Search; integrovaný navigačný systém 3D pripojený k internetu s online dopravnými informáciami a výstražnými upozorneniami na nebezpečné úseky; vyhľadávač bezplatného parkovania; funkcia TripInfo, ktorá prostredníctvom audio systému nahlas číta informácie z webovej stránky Wikipédia o zaujímavých bodoch na trase; vlastné i webové aplikácie a internetový obchod App Store s novými funkciami a aktualizáciami; informácie o počasí a predpoveď počasia; vyhľadávač servisných miest značky Volvo.

Systém s hlasovou aktiváciou funguje vo všetkých zdrojoch hudby, ktoré sú pripojené k rozhraniu Connected Touch

hovorí projektový riaditeľ Patrik Widerstrand a dodáva:

Taktiež je možné zdieľať sieť Wifi s ostatnými pasažiermi vozidla.

ADAPTÍVNY DIGITÁLNY DISPLEJ                                                                                           
Adaptívny digitálny displey, ktorý mal premiéru v úplne novom modeli V40, využíva aktívny displey s technológiou tekutých kryštálov (TFT), ktorý zobrazuje pre vodiča relevantné informácie. Používateľ má na výber z troch grackých motívov: Elegance, Eco a Performance. Predvolený režim Elegance ponúka klasický vzhľad a štandardné usporiadanie prvkov. Režim Eco so zeleným farebným motívom vodiča podnecuje k úspornejšiemu štýlu jazdy, za ktorý ho zároveň ocení. Merací prístroj ekologického režimu na ľavej strane displeja zobrazuje údaje o aktuálnej a kumulovanej spotrebe paliva.

Ak vodič dosiahne optimálnu úroveň ekologickej jazdy, displej ho odmení zobrazením svietiaceho zeleného písmena E. Motív Performance ponúka červené podsvietenie. Zobrazenie tachometra z verzií Elegance a Eco nahradil číselník otáčkomera, zatiaľ čo rýchlosť vozidla sa zobrazuje digitálne. Wattmeter vpravo ukazuje, aký výkon motora má ešte vozidlo k dispozícii, čo je veľmi užitočný nástroj najmä pri predbiehaní.

UVOĽNENEJŠIA JAZDA V NOCI
Systém automatického prepínania diaľkových svetiel Active High Beam Control umožňuje vodičovi efektívnejšie používať diaľkové svetlá. Dokáže tiež v správnej chvíli automaticky prepnúť medzi diaľkovými a stretávacími svetlami. Vo vnútri vozidlo ponúka úplne nové osvetlenie interiéru, ktoré spríjemňuje jazdu v noci. Osvetľuje hlavné prvky interiéru, ako sú držiaky  na nápoje, páčky na otváranie dverí, ovládacie prvky sedadiel, ako aj batožinový priestor a odkladacie priečinky. Vozidlá vybavené automatickou prevodovkou majú novú hlavicu radiacej páky zdobenú intarziou vo farbe čierneho klavírneho lakovania.

VYHRIEVANÉ ČELNÉ SKLO
Vozidlá vybavené dažďovým senzorom majú odteraz možnosť využívať aj výhody elektricky vyhrievaného čelného skla. Funkcia pomôže najmä v chladných zimných dňoch s rýchlym rozmrazovaním.

VYHRIEVANÝ VOLANT A RADIACE PÁČKY NA VOLANTE
Trojramenný volant je možné odteraz vybaviť aj funkciou vyhrievania, ktorá vodičom zvýši pohodlie v chladnom počasí. Vo vozidlách s automatickou prevodovkou možno na volant namontovať aj radiace páčky, ktoré vodičovi umožnia manuálne radiť rýchlosti a mať pritom obe ruky na volante.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY PODPORY VODIČA INTELLISAFE
IntelliSafe je zastrešujúci názov, ktorý značka Volvo používa na označenie všetkých aktívnych bezpečnostných systémov. Je dôležitou súčasťou prístupu orientovaného na vodiča v modeloch S80, V70 a XC70. Ako súčasť štandardnej výbavy sa dodáva technológia City Safety, ktorá predstavuje svetové prvenstvo. Ide o vyspelý bezpečnostný systém automatického brzdenia, ktorý pracuje pri rýchlostiach do 50 km/h. Všetky tri modely vozidiel je možné vybaviť aj systémom detekcie chodcov s automatickým zastavením, ktorý dozerá na to, aby vozidlu nevošli do cesty chodci. Funkcia Road Sign Information zobrazuje na displeji prístrojového panela dopravné značky.

Ako líder v oblasti automobilovej bezpečnosti sme od roku 2000 asi o 50 percent znížili riziko, že v niektorom z našich najnovších modelov vozidiel sa niekto zraní alebo sa bude podieľať na dopravnej nehode. Nepretržitým zavádzaním nových preventívnych a ochranných systémov sa približujeme k našej vízii v oblasti bezpečnosti, podľa ktorej v novom vozidle značky Volvo do roku 2020 už nikto nezahynie ani neutrpí vážne zranenia,

uviedol Thomas Broberg, hlavný bezpečnostný poradca spoločnosti Volvo Car Group.

Zdroj: Volvo, Top Cars Magazin

http://www.topcarsmagazin.sk/2013/08/nove-volvo-s80-v70-a-xc70-exkluzivna-kultivovanost-na-novej-urovni/

Reklama