/
/
/
Úplne nový Hyundai i10: Veľký hráč v A-segmente

Úplne nový Hyundai i10: Veľký hráč v A-segmente

Reklama

  • Najnovšia generácia Hyundai i10 je plnohodnotným členom rodiny i-modelov Hyundai
  • Úplne nový Hyundai i10 prichádza s dynamickým dizajnom, ktorý odráža jeho agilný a aktívny charakter
  • Ponúka komplexnú konektivitu a balík pokročilých bezpečnostných systémov SmartSense
  • Predstavený bude na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte (IAA) v septembri 2019

Spoločnosť Hyundai Motor predstavuje novú generáciu modelu i10 ešte pred jeho výstavnou premiérou na septembrovom medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte. Najnovší prírastok do rodiny modelov radu “i” (okrem i10 aj i20 a i30) sa vyznačuje novým dynamickým dizajnom, špičkovou konektivitou a balíkom pokročilých bezpečnostných systémov. 

Od svojho uvedenia v roku 2008 sa model i10 výrazne podieľal na úspechoch spoločnosti Hyundai v Európe. Rovnako ako predchádzajúca generácia modelu, aj nový i10 je navrhnutý, vyvinutý a vyrobený v Európe. Jeho vonkajšie telo odráža jeho mladého ducha a zároveň zabezpečuje vynikajúcu priestrannosť a pohodlie. V kombinácii s jedným z najkomplexnejších balíkov bezpečnostných systémov v A-segmente prináša úplne nový Hyundai i10 ideálne riešenie pre každodennú jazdu. 

i10 patrí k hnacím motorom nášho predaja a historicky tvorí základ pre ďalší rast spoločnosti Hyundai v Európe“, hovorí Andreas-Christoph Hofmann, Viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Úplne nový Hyundai i10 je najnovším príkladom demokratizácie nových technológií pre našich zákazníkov.“  

Dynamický a štýlový exteriér 

Dynamický a elegantný dizajn modelu i10 prináša kontrast medzi jeho hladkými povrchmi a ostrými líniami. V porovnaní so svojím predchodcom má úplne nová i10-tka vylepšené proporcie: má zníženú strechu o 20 mm a karosériu širšiu rovnako o 20 mm. Vozidlo môže byť navyše vybavené novo navrhnutými voliteľnými 16-palcovými zliatinovými diskami kolies, vďaka čomu má nový Hyundai i10 energický a agilný vzhľad. 

i10 novej generácie má mladistvý a dynamický dizajn, ktorý v segmente A vyniká. Široká predná mriežka mu dodáva športový charakter, okrúhle LED denné svetlá nadväzujú na dedičstvo predchádzajúcej generácie i10. V zadnej časti dve vodorovné ryhované línie narúšajú hladký povrch auta.  

Zboku pôsobí nový i10 čistým a hladkým dojmom, jeho tvar naznačuje snahu o dosiahnutie maximálneho vnútorného priestoru. Trojuholníkové výplne vizuálne zdôrazňujú šírku vozidla a zvýrazňujú polohu kolies. C-stĺpik má tvar písmena X, je viditeľný už z diaľky a zvýrazňuje zakomponovaný emblém modelu i10. 

Zákazníci si môžu vybrať z 10 základných farieb exteriéru, vrátane troch nových: Dragon Red, Brass a Aqua Turquoise. Ďalšími exteriérovými farbami sú: Phantom Black, Polar White, Star Dust, Elegant Silver, Champion Blue, Tomato Red a Slate Blue. Možnosť dvojfarebnej strechy – či už čiernej alebo červenej – ešte viac zvyšuje priestor na prispôsobenie sa zákazníkovmu štýlu. Celkovo je k dispozícii až 22 farebných kombinácií exteriéru

Dizajn úplne nového i10 kombinuje kontrastné prvky hladkosti a ostrosti v interiéri aj exteriéri,“ hovorí Thomas Bürkle, hlavný dizajnér spoločnosti Hyundai Design Center Europe. „Naši dizajnéri našli inšpiráciu v technických odevoch športovcov, kde kontrastujú prirodzené tvary ľudských svalov s ostrou a technickou grafikou.“  

Aj interiér má úplne nový dizajn

 
Interiér novej generácie i10 pôsobí mladistvým dojmom bez toho, aby bola ohrozená užívateľská prívetivosť.  

V priestrannosti interiéru nadväzuje nový i10 na predchádzajúcu generáciu tohto modelu. Vozidlo je vybavené aj viacerými veľkorysými úložnými priestormi: vo dverách, v palubnej doske a aj nad schránkou na strane spolujazdca. 

Interiér je k dispozícii aj v štyroch farebných prevedeniach, čo prináša zákazníkom ďalšie možnosti na prispôsobenie si auta podľa svojich predstáv.   

Priestor a pohodlie 

Úplne nový Hyundai i10 je k dispozícii v štvor- aj päťmiestnom prevedení. Vďaka zvýšenému rázvoru kolies sa priestor pre cestujúcich zlepšil. 

Znížená bočná línia vpredu (-11 mm) a vzadu (-13 mm) poskytuje vodičom lepší výhľad na cestu z oboch strán. V kombinácii s menším prekrytím C-stĺpika – 11,9 ° v porovnaní s 13,1° v predchádzajúcej generácii i10 – majú vodiči pri parkovaní lepšiu viditeľnosť. V

ďaka objemu 252 litrov má i10 jeden z najväčších batožinových priestorov v segmente. Nakladacia plocha je položená o 29 mm nižšie, čo uľahčuje nakladanie batožiny do kufra.  Nový Hyundai i10 môže byť vybavený aj zadnou parkovacou kamerou.  

Konektivita na špičke segmentu 

Nová generácia i10 disponuje konektivitou, ktorá ju radí k lídrom v segmente. Všetky pokročilé technologické funkcie sú integrované do 8-palcového farebného dotykového displeja, ktorý patrí k najväčším v segmente A. Apple CarPlay a Android Auto zaručujú bezproblémovú integráciu, bezpečnú prevádzku a zrkadlenie mobilných zariadení založených na operačných systémoch iOS alebo Android. Bezdrôtové nabíjanie smartfónov zasa znamená, že vodiči sa nemusia báť vybitia batérie v svojich smartfónoch ani počas dlhých ciest. Hyundai sprístupňuje svoju platformu Connected Car ako voliteľnú súčasť pre všetkých nových zákazníkov i10. Plnohodnotná telematika Bluelink hrá dôležitú úlohu v modernej mobilite a poskytuje vodičom veľké výhody, pokiaľ ide o bezpečnosť a ochranu, kontrolu a pripojenie prostredníctvom mobilnej aplikácie. Umožňuje používateľom vyhľadávať zaujímavé miesta a posielať výsledky vyhľadávania priamo do satelitnej navigácie vozidla. Medzi ďalšie funkcie patrí funkcia „Nájdi moje auto“, ktorá vodičom umožňuje ľahko lokalizovať svoje vozidlo v neznámom prostredí, ako aj vyhľadávanie parkovacích miest a čerpacích staníc s informáciami o dostupnosti a cenách v reálnom čase. 

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre integrovanú navigáciu, získajú prístup k službám Hyundai LIVE Services, ktoré ponúkajú okrem iného aj aktuálne informácie o dopravných a poveternostných podmienkach.  

Pôsobivá bezpečnostná výbava 

Úplne nový i10 má jeden z najkomplexnejších bezpečnostných balíkov vo svojej triede a je vybavený najnovšími aktívnymi bezpečnostnými a asistenčnými funkciami Hyundai SmartSense, ktoré spĺňajú najvyššie európske bezpečnostné normy. 

Systém na predchádzanie čelným zrážkam (FCA) využíva multifunkčnú kameru na detekciu nielen automobilov, ale aj chodcov pred vozidlom. Asistent prepínania diaľkových svetiel (HBA) je zasa navrhnutý tak, aby automaticky prepínal medzi diaľkovým a stretávacím svetlom, a poskytoval optimálne osvetlenie cesty. 

Medzi ďalšie bezpečnostné prvky, ktoré sú k dispozícii v úplne novom modeli i10, patrí asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, monitoring únavy vodiča (DAW) a inteligentná detekcia maximálnej povolenej rýchlosti (ISLW).  

Dynamické a k prírode šetrné motory

Úplne nový Hyundai i10 je k dispozícii s dvoma motormi: 1,0-litrový MPi 3-valec s výkonom 67 konských síl a max. krútiacim momentom 96 Nm, a tiež s 1,2-litrovým 4-valcom MPi s výkonom 84 koní a krútiacim momentom 118 Nm. Oba motory sú k dispozícii buď s 5-stupňovou manuálnoualebo 5-stupňovou automatizovanou manuálnou prevodovkou, ktorá v porovnaní s tradičnou automatickou prevodovkou zvyšuje účinnosť vďaka svojej nízkej hmotnosti a zníženému treniu. Nechýba ani funkcia Stop and Go (ISG), ktorá prispieva k nižšej spotrebe paliva, nižším emisiám CO2 a vyššej účinnosti. Úspora paliva pri používaní ISG je zrejmá najmä pri jazde v mestských oblastiach, pretože ISG automaticky vypne motor, keď sa vozidlo zastaví.  Aby sa ešte viac zvýšila aerodynamika vozidla, koeficient aerodynamického odporu sa znížil z 0,32 na 0,31.

Technická špecifikácia*

G1.0 MPi

Počet valcov 3
Výkon (k) 67
Krútiaci moment (Nm) 96
Prevodovka 5MT / 5 AMT
CO2 podľa NEDC 2.0 (g/km) 103 (98 w/ECO Pack) / 103
CO2 podľa WLTP (g/km) 116 (112 w/ ECO Pack) / 121

G1,2 MPi

Počet valcov 4
Výkon (k) 84
Krútiaci moment (Nm) 118
Prevodovka 5MT / 5 AMT
CO2 podľa NEDC 2.0 (g/km) 107 / 107
CO2 podľa WLTP (g/km) 121 / 126

Exteriér (mm)

Celková dĺžka   3 670 
Celková šírka  1 680 
Celková výška   1 480
Rázvor  2 425 
Batožinový priestor   252 l

* Údaje sú predbežné a nie sú ešte homologované. Špecifikácia vozidla sa môže na rôznych trhoch líšiť.

Zdroj: Hyundai

Prečítať celý text

Reklama