6.9 C
Bratislava
piatok, 22 septembra, 2023
Reklama

NOVÝ CITROËN C3: EŠTE VIAC C3 !

Odporúčame

Nový CITROËN C3 prináša ešte viac C3.

Pozdvihuje jej výnimočnosť a prináša niekoľko nových tromfov a výhod:

– Viac výdobytkov pod hlavičkou Créative Technologie ako napríklad populárne panoramatické čelné sklo Zénith, úspornejšie motory (od 87g/km CO2) či nové benzínové motory PureTech, ktoré sa vyznačujú zvýšením výkonu o 15 % pri znížení spotreby o 25 %. Dominantnejšia predná časť a nové zadné svetlomety zvýrazňujú jedinečnú osobnosť vozidla. Pohodu na palube zvyšujú nové poťahové látky a kvalitnejšie, príjemnejšie a vľúdnejšie obkladové materiály, ako aj nové prvky výbavy vrátane parkovacej kamery, ktorá uľahčuje každodenné parkovacie manévre.

VÝRAZNÁ OSOBNOSŤ S NOVÝMI ŠTÝLOVÝMI LÍNIAMI

Nový CITROËN C3 sa vyznačuje jedinečnými tvarmi, ktoré predstavujú kreativitu v službách pohodlia: krivky znamenajú jemnosť, plynulé a napnuté línie zasa dynamiku. Predná časť dostala nový šarmantný úsmev, ktorý vynáša do popredia znak dvojitého šípu a denné LED svetlomety integrované do nárazníka. Zároveň ju charakterizuje intenzívnejší a presvedčivejší pohľad. Expresívnejšie zadné svetlomety a novo tvarované odrazové svetlá zvyšujú vizuálnu príťažlivosť zadnej časti, ktorá zároveň vytvára stabilnejší a rozhodnejší postoj nového CITROËNU C3. Pribudla aj nová farba karosérie modrá Encre, ktorá rozširuje ponuku doterajších deviatich farieb karosérie.  Nový CITROËN C3 zvádza. Zvádza vonkajšími tvarmi. Taktiež zvádza prepracovaným útulným interiérom. Dostal aj nové príjemnejšie a kvalitnejšie materiály vrátane chrómovaných prvkov či mäkkých materiálov palubnej dosky. Výrazným prvkom je priečna lišta v čiernej matnej, teplej hnedej či sivej farbe Moondust. Nový CITROËN C3 dostal aj nové poťahy, ktoré ideálne ladia s materiálmi a farbami palubnej dosky. Prístrojová doska, prepracovaná do najmenšieho detailu, má nové biele podsvietenie. Okrem toho, že zvyšuje moderný vzhľad interiéru, prispieva aj k lepšej čitateľnosti informácií.

 

PREMYSLENÉ TVARY: MEDZI NAJKOMPAKTNEJŠÍMI V SEGMENTE

Nový CITROËN C3 patrí medzi najkompaktnejšie automobily vo svojom segmente. S dĺžkou 3,94 m, šírkou 1,71 m a priemerom otáčania 10,2 m je ideálne prispôsobený na život v mestskom prostredí. Kompaktné vonkajšie rozmery nijako neubrali z priestranného interiéru. Nový CITROËN C3 sa môže pochváliť veľkým vnútorným priestorom, batožinový priestor s objemom 300 litrov patrí na špičku segmentu a dopĺňa ho viacero odkladacích priestorov v okolí vodiča (stredová konzola, schránka pred spolujazdcom, lakťová opierka…). Do vozidla je vďaka mierne zvýšenej polohe sedadiel dobrý prístup a zároveň je z neho aj dobrý výhľad do okolia, čo prispieva tak bezpečnosti ako aj komfortu.

NOVÝ AUTOMOBILOVÝ ZÁŽITOK

Nový CITROËN C3 presne vie, čo zvýrazňuje jeho jedinečnú osobnosť: panoramatické čelné sklo Zénith, ktoré v danom segmente zaručuje najlepší výhľad z vozidla. Vďaka nemu je okolie súčasťou automobilu. Pravý technologický majstrovský kúsok prispievajúci k jedinečnému zážitku z jazdy. Táto svetelná bublina zväčšuje vertikálny výhľad z vozidla až na hodnotu 80° smerom nahor. Jej dĺžka spolu s tenkými stĺpikmi dodávajú cestujúcim pocit slobody a pocit, že to, čo je vonku, sa zároveň nachádza aj vo 3 vnútri. Absolútne splynutie oboch svetov. Plynulé odstupňovanie umožnilo jemný prechod medzi ochranou pred slnkom v mieste nad posádkou a jedinečnou priehľadnosťou pre výhľad smerom vpred. Nový CITROËN C3 ťaží aj zo skúseností Značky v oblasti komfortu. Každého člena posádky rozmaznáva maximálnym pohodlím: jednoduchým ovládaním, akustickým a vibračným komfortom ako aj jedinečnými vizuálnymi a čuchovými vnemami. Tie šíria veľké presklené plochy a náladová vôňa. Nový CITROËN C3 má na palube viacero moderných a jednoducho používateľných prvkov, ktoré spríjemňujú každodenný život vrátane parkovacej kamery spojenej s parkovacími snímačmi či audiosystému RD4 mp3, príslušenstva Connecting Box (telefonovanie s voľnými rukami prostredníctvom rozhrania Bluetooth, zásuvky jack a USB), navigačného systému eMyWay, Hifi Systému ®.

 

SPOĽAHLIVÉ A DYNAMICKÉ JAZDNÉ VLASTNOSTI

Nový CITROËN C3 sa vďaka vyváženému podvozku a jazdným vlastnostiam nestratí v meste ani mimo neho. Prispieva k tomu premyslené rozloženie hmotnosti, upravená aerodynamika (c x 0,30) ako aj živé a zároveň úsporné pohonné jednotky. Ponuku benzínových motorov obohatili nové agregáty s označením PureTech. Ide o novú generáciu 3-valcových motorov s objemom 1,0 a 1,2 litra. Vyznačujú sa nízkou spotrebou, minimálnymi emisiami no zároveň živými jazdnými vlastnosťami. Počas ich vývoja vzniklo 52 nových patentov týkajúcich sa zníženia hmotnosti, zmenšenia rozmerov, optimalizácie spaľovania, redukcie trenia a nakoniec zníženia spotreby paliva a vypúšťania skleníkových plynov o 25 %, pričom sa však zlepšila odozva motora. Sú úspornejšie, no bez toho, aby utrpela radosť z jazdy. Motorizácie VTi 68 a VTi 82 dosahujú extrémne nízke hodnoty spotreby na úrovni 4,3 až 4,5 l/100 km a vypúšťajú iba 99 až 104 g CO2/km. Ponuku benzínových motorov dopĺňa motor s označením VTi 120, ktorý sa môže dodávať s manuálnou aj automatickou prevodovkou (nie všetky budú dostupné aj na slovenskom trhu). V ponuke je aj 5 naftových motorov, pričom 3 z nich využívajú mikrohybridnú technológiu e-HDi, čo je najvýkonnejší systém Stop&Start na trhu (HDi 70, e-HDi 70, HDi 90, e-HDI 90, e-HDi 115; nie všetky budú dostupné aj na slovenskom trhu). Nový CITROËN C3 je dostupný už od verzie, ktorá má emisie na úrovni 87g CO2/km, čo ho radí na špičku triedy v oblasti spotreby paliva a emisií CO2.

Zdroj: Citroën

Fotogaléria

Reklama