/
/
/
Nissan uvádza model X-Trail s novým preplňovaným zážihovým motorom DIG-T 160

Nissan uvádza model X-Trail s novým preplňovaným zážihovým motorom DIG-T 160

Reklama

  • Rad vozidiel X-Trail sa rozrastá o verziu s novým preplňovaným zážihovým motorom DIG-T 160 s objemom 1,6 litra.
  • Motor spoľahlivo spĺňa novú prísnu emisnú normu EURO 6.
  • Motor vykazuje spotrebu paliva od 6,2 l/100km a emisie CO₂ od 145 g/km.
  • Ide o najrýchlejší model X-Trail v aktuálnom ponukovom rade – z 0 na 100 km/h zrýchli za 9,7 sekundy.
  • X-Trail s motorom DIG-T 160 je možné objednať u všetkých autorizovaných predajcov Nissan.

  Spoločnosť Nissan rozširuje ponuku modelov X-Trail uvedením verzie s novým vyspelým zážihovým motorom DIG-T 160. Nový štvorvalcový preplňovaný motor s objemom 1,6 litra spoľahlivo plní prísne požiadavky emisnej normy EURO 6. Spája v sebe razantný výkon, nízke emisie CO₂ a výnimočnú úsporu paliva.

Foto: Nissan
Foto: Nissan

  Motor DIG-T 160 bol vyladený špeciálne pre model X-Trail. Disponuje vyspelou technológiou preplňovania a ďalšími funkciami navrhnutými na maximalizáciu výkonu a zároveň úsporu paliva. Môže sa pochváliť výkonom 163 k (120 kW) pri 5 600 ot./min. a krútiacim momentom 240 Nm v rozpätí 2 000 až 4 000 ot./min. Tieto úctyhodné parametre odrážajú úspechy spoločnosti Nissan v úsilí o zmenšovanie rozmerov. Dokazujú, že silná akcelerácia a jazdná flexibilita nie sú podmienené veľkým objemom.

  Takisto ako vo všetkých motoroch nového modelového radu X-Trail je aj nový DIG-T 160 vybavený systémom Štart/Stop a prináša vysokokvalitné jazdné vlastnosti, ktoré sa vyznačujú plynulosťou a rýchlou odozvou, na aké sú zákazníci pri značke Nissan zvyknutí. Vozidlo dosahuje akceleráciu z 0 na 100 km/h len za 9,7 sekundy, čo z neho robí najrýchlejšie vozidlo X-Trail v modelovom rade. Jeho maximálna rýchlosť je 200 km/h.

Foto: Nissan
Foto: Nissan

  Ešte pôsobivejšie sú pri motore DIG-T 160 spotreba paliva a hodnoty emisií. Vozidlá vybavené týmto novým motorom vykazujú pri kombinovanom cykle EÚ spotrebu iba 6,2 l/100 km a emisie CO₂ od 145 g/km.

  Nový motor DIG-T 160 je k dispozícii vo verzii s pohonom predných kolies a je vybavený šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

  Príchod novej hnacej jednotky DIG-T 160, je prvým zážihovým motorom v ponuke pre model X-Trail.

Foto: Nissan
Foto: Nissan

  V štandardnej výbave má systém Štart/Stop a je vybavený množstvom technológií na úsporu paliva, okrem iného regeneratívnym alternátorom, optimalizovanými prevodovými pomermi a špeciálnymi mazivami s nízkou viskozitou.

  Pre zákazníkov, ktorí dávajú prednosť jednoduchosti a ľahkému ovládaniu v podobe automatického radenia, je k dispozícii motor dci 130 v kombinácii s vyspelou prevodovkou Nissan Xtronic. Prevodovka Xtronic funguje na princípe variátora a bola skonštruovaná tak, aby poskytovala plynulejšie a prirodzenejšie jazdné vlastnosti.

  Na rozdiel od bežných variátorov napodobňuje prevodovka Xtronic vozidla X-Trail prostredníctvom odstupňovaných zmien pri prudkej akcelerácii správanie klasických automatických prevodoviek s niekoľkými prevodovými pomermi. Pri miernejšom štýle jazdy sa pomery upravujú citlivo tak, aby bola zaručená celková plynulosť. Prevodovka Xtronic v sebe teda spája najlepšie vlastnosti z oboch kategórií: výnimočnú plynulosť prenosu energie pri plynulej jazde a nekompromisný výkon počas akcelerácie.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama