/
/
/
Land Rover a Virgin Galactic – jedinečný pohľad do zákulisia

Land Rover a Virgin Galactic – jedinečný pohľad do zákulisia

Reklama

  • Partnerské spoločnosti Land Rover a Virgin Galactic napredujú v oblasti testovania a vývoja nových vozidiel – na zemi aj vo vesmíre.
  • Nový model Discovery Sport vstupuje do záverečnej fázy vývoja, v rámci ktorej sa testujú flotily prototypov na celom svete.
  • Land Rover je prvý globálny partner spoločnosti Virgin Galactic pri jej priekopníckom programe komerčných letov do vesmíru.

Land Rover a Virgin Galactic, ako globálni partneri v oblasti inovácií a bádania, pootvorili dvere do sveta testovania a vývoja prototypov. Obidve značky po prvýkrát porovnávajú existujúce paralely, ako aj komplexnosť testovania a vývoja nových vozidiel. Land Rover a Virgin Galactic sa v rámci uvedeného partnerstva navzájom delia o svoje hodnoty a skúsenosti, vďaka ktorým sa obom značkám podarilo vyvinúť prelomové technológie pre využitie na zemi i vo vesmíre.

Toto priekopnícke partnerstvo, zverejnené v apríli tohto roka, sa z pohľadu spoločnosti Land Rover pozitívne podpísalo na prebiehajúcom vývoji nového modelu Discovery Sport, zatiaľ čo spoločnosť Virgin Galactic sa výraznejšie priblížila k spusteniu celosvetovo prvých pravidelných letov do vesmíru.

V čase, keď nový Land Rover Discovery Sport vstupuje do záverečnej fázy testovania, dávajú spoločnosti Land Rover a Virgin Galactic (ktorá pokračuje vo svojich leteckých testoch a konštrukčných programoch pred spustením svojho programu komerčných letov do vesmíru) nahliadnuť do zákulisia svojich testovacích a vývojových programov.

Murray Dietsch, programový riaditeľ Land Rover, v tejto súvislosti povedal:

Land Rover vyznáva rovnakú filozofiu zameranú na konštruktérstvo ako partnerská spoločnosť Virgin Galactic. Vychádzame z konkrétnej myšlienky a na nej staviame, pričom celé roky návrh cibríme a podrobujeme virtuálnemu testovaniu ešte skôr, než sa prvé prototypy vôbec dotknú asfaltu. V rámci prehlbovania nášho vzájomného partnerstva s Virgin Galactic bude fascinujúce úzko spolupracovať s ich tímom a skúmať sféry spoločného záujmu v oblasti konštrukčných činností a odborných znalostí“.

Prototypy modelu Discovery Sport prešli v rámci testovacej fázy zhruba 1 200 000 km v jedných z najdrsnejších a najnáročnejších terénov a klimatických podmienok na svete. Celkovo sa vyrobilo 181 prototypov, ktoré sa podrobili viac ako 11 000 testom počas svojho životného cyklu v najrôznejších kútoch sveta, aby sa do maximálnej možnej miery zabezpečila odolnosť konštrukcie a dizajnu vozidiel.

Virgin Galactic, v očakávaní spustenia celosvetovo prvej pravidelnej linky letov do vesmíru, neustále posúva existujúce hranice a vyvíja nové, priekopnícke inovácie, ktoré menia naše vízie na skutočnosť,“

uviedol George Whitesides, generálny riaditeľ spoločnosti Virgin Galactic.

V rámci konštrukčných činností a dizajnu kladieme, rovnako ako Land Rover, hlavný dôraz na precíznosť, vynachádzavosť a bezkonkurenčný dizajn.“

Poznámky:

  • Prototypy modelu Discovery Sport prešli počas fázy testovania a vývoja vozidla približne 1 200 000 kilometrov.
  • Vozidlo bolo testované pri brodení do hĺbky 600 mm.
  • Vozidlo bolo testované pri teplotách od -36 °C v Severnej Amerike až po 42 °C v dubajskej púšti.
  • Vozidlo sa celkovo podrobilo 9 767 testom.
  • Automobil počas testovania prekonával 40-stupňové stúpania a 45-stupňové klesania.

Partnerstvo spoločností Land Rover a Virgin Galactic

Spoločnosti Land Rover a Virgin Galactic oznámili svoje globálne partnerstvo v apríli 2014 v kontexte plánovaného uvedenia vesmírnej lode SpaceShipTwo spoločnosti Virgin Galactic, prvej komerčnej vesmírnej lode pre turistov na svete, a predstavenia nového koncepčného vozidla Discovery Vision spoločnosti Land Rover. Partnerstvo reprezentuje spoločnú víziu priekopníckeho ducha, technických inovácií a zmyslu pre dobrodružstvo, pričom zároveň stelesňuje vzájomnú túžbu posúvať hranice cestovania pre budúcu generáciu.

Spoločnosti Land Rover a Virgin Galactic sa v rámci svojej spolupráce delia o odborné znalosti v oblasti konštruktérstva a dizajnu v záujme výskumu a vývoja, potenciálnej spolupráce pri budúcich dizajnoch, exkluzívnych projektov a intenzívneho zážitku spotrebiteľa s obidvomi značkami. Obe značky sa snažia inšpirovať súčasných mladých ľudí, aby sa vo svojich kariérach zameriavali na strojársku výrobu, vedu a techniku, čo pomôže zmeniť spôsob, ktorým definujeme cestovanie budúcnosti.

Svetová premiéra modelu Discovery Sport sa uskutoční 3. septembra 2014.

Zdroj: Landrover

Foto:

Video:

http://youtu.be/gaHEDz-hyBQ

http://youtu.be/-hUbQIT0dnQ

http://youtu.be/QeToVUoi5Cc

http://youtu.be/NogjJl1PAC0

Prečítať celý text

Reklama