6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

CITROËN WILD RUBIS: ŠPERK SO ZNAKOM DS

Odporúčame

Po modeloch DS3, DS4, DS5 a štúdii Numéro 9, je čerstvo predstavený koncept Wild Rubis novým prírastkom do modelovej línie DS. Obsahuje DNA modelov tejto línie a pridáva k nim jedinečný a rozpoznateľný štýl, ktorý sa zaryje do pamäte a vyvoláva silné emócie. Zároveň je však rafinovaný a jedinečne spracovaný. Štúdia Wild Rubis predznamenáva budúce SUV modelovej línie DS.

Jedinečná a očarujúca nová interpretácia SUV rafinovane spája výkon a dizajn. Najnovší výtvor je výrazný, nezabudnuteľný a nasleduje históriu línie DS: je rebelský, divoký, no zároveň rafinovaný a dotiahnutý do najmenších detailov. Naozajstný šperk ozdobený hypnotizujúcim pohľadom. Štúdia Wild Rubis sa po prvý raz predstaví na autosalóne v Šanghaji a dostane plne hybridný pohon plug-in.

 NOVÉ VYJADRENIE FRANCÚZSKEHO LUXUSU

Štúdia Wild Rubis vznikla v Paríži, svetovej klenotníckej metropole a predstavuje nové vyjadrenie línie DS. Neopakovateľné tvary spájajú výrazné linky vozidiel typu SUV a rafinované prvky línie DS.

Najnovší výtvor značky je dlhý 4,7 m, široký 1,95 m a vysoký 1,59 m s nesmiernym rázvorom s dĺžkou 2,9 m. Veľké rozmery evokujú silu a výkon, no zároveň pozývajú vstúpiť na palubu. Pritom jazdnými vlastnosťami a variabilitou vyhovejú reálnym potrebám a požiadavkám klientov prémiového segmentu. Vozidlo postavené na kolesách s priemerom 21 palcov umiestnených v rohoch karosérie vyvoláva chuť vyraziť a zažiť neopakovateľnú jazdu.

Rebelská, divoká, no zároveň rafinovaná a perfekcionistka. Jej sila kontrastuje s rozkošnými líniami a zvodnými detailami. Nová ušľachtilá karoséria dostala jedinečnú bočnú chrómovanú líniu: strešné nosiče graficky vytvárajú pocit, akoby sa pod vplyvom výkonu a pohonu vznášali. Neskôr sa ponárajú do karosérie, aby spoluvytvárali tvary zadného krídla.

HYPNOTIZUJÚCI POHĽAD

Wild Rubis dostal nový tvar prednej masky, ktorá sa po prvý raz objavila na štúdii vozidla Numéro 9. Prednú časť charakterizuje mriežka chladiča s trojdimenzionálnym priestorovým tvarovaním. Na mriežke sa týči emblém DS, ktorý navyše zvýrazňuje pruh svetla.

Maska chladiča sa rozširuje a preniká smerom do svetlometov plne využívajúcich LED technológiu. Jedinečné svetlomety tvoria tri pohyblivé svetelné moduly ohraničené smerovkami skrytými na vnútornej strane, pričom ich svetlo sa dostáva na okraj vo forme vlny. Je to naozajstný šperk, ktorý dodáva štúdii Wild Rubis silný, hypnotický a jedinečný pohľad.

http://www.youtube.com/watch?v=06G4e15a46Y

NEOPAKOVATEĽNÁ STOPA

Zadnej časti dominujú svetlomety integrované do veka batožinového priestoru. Rovnako ako šperk sa ich presklenie spája s chrómom, čo vytvára jedinečnú svetelnú stopu. Hra svetla v znaku DS dotiahnutá do dokonalosti vytvára pocit hĺbky. Jedinečné tvarovanie zadnej časti podčiarkuje chrómovaná spodná časť, ktorá obsahuje dvojitú koncovku výfuku.

TO NAJLEPŠIE Z DS

Konštruktéri venovali štúdii Wild Rubis starostlivosť do najmenšieho detailu, aby sa v nej spojil historický odkaz a dedičstvo pôvodného modelu DS z roku 1955 a v najkrajšej podobe aj rafinovanosť aktuálnej modelovej línie DS. Medzi najvýraznejšie prvky patria bočná chrómová línia, najrôznejšie precízne tvarované kovové detaily, predná a zadná svetelná stopa, no zároveň aj spracovanie honosných materiálov, ktoré sa dostali napríklad na kolesá s vlnovkovým vzorom: dôkladná šperkárska práca sa prejavila na znaku DS, ktorý sa smerom k stredu kolesa zjemňuje a necháva vyniknúť farbu so štruktúrovaným vzorom. No a nakoniec aj zadné svetlomety sú šperkom zasadeným do svojej kazety ozdobenej chrómovaným emblémom DS a vytvárajú hĺbkový efekt. Tak, ako sa to po prvý raz podarilo na modeli DS3 Cabrio.

Štúdia Wild Rubis je v oblasti materiálov a farieb nespútaná a mimoriadne premyslená. Rubínovo červená farba exteriéru sa mení podľa intenzity dopadajúceho svetla a podľa toho sa viac či menej zvýrazňujú jedinečné tvary karosérie. Táto farba doplní paletu ponuky modelového radu DS, ktorý charakterizujú neopakovateľné a emblematické farby.

Zdroj: Citroën

Fotogaléria

Reklama