6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

CITROËN E-MEHARI: VOĽNÝ ELEKTRÓN

Odporúčame

Novinka E-MEHARI je úzko spätá s históriou automobilky CITROËN, no jasne ukazuje jej smerovanie do budúcnosti. Odkazuje na model Méhari z roku 1968, no ponúka oveľa viac: kabriolet so 4 miestami, 100 % elektrický pohon, optimistický, moderný a zábavný dizajn. V spolupráci so spoločnosťou Groupe Bolloré chce značka CITROËN potvrdiť svoju ambíciu ponúkať odlišné a veselé vozidlá.

Prepojené s okolitým svetom, bezstarostné, uvoľnené a tak trochu aj trúfalé. Na popísanie nového vozidla značky CITROËN sa núka mnoho prívlastkov. Model E-MEHARI sa vyznačuje odvážnymi farbami, výraznými tvarmi a to všetko presne v duchu značky CITROËN. E-MEHARI je presne to vozidlo, ktoré osloví ľudí hľadajúcich niečo, čím sa odlíšia, prejavia optimistický pohľad na svet, nastolia trendy a zároveň budú chrániť svoje okolie.

E-MEHARI je neporovnateľné vozidlo, ktoré nevydáva hluk a nevytvára stres. Dokonalý voľný elektrón automobilového sveta!

JEDINEČNÁ OSOBNOSŤ

Exteriér vozidla E-MEHARI potvrdzuje príslušnosť k značke CITROËN. Dokazuje to viacero prvkov ako napríklad:

  • výrazný pohľad, ktorý vytvárajú svetlá vo dvoch úrovniach, čo je poznávací znak automobilky s dvojitým šípom;
  • jedinečný optimistický dizajn s teplými farbami, mäkkými tvarmi a usmievavou prednou časťou;
  • vycibrený štýl, symbol radosti, ktorý prináša nový pohľad na potešenie s automobilom.

Charizmatickú dopĺňajú aj neprehliadnuteľné farby. E-MEHARI ponúka široké možnosti individuálnych úprav:

–   4 farby karosérie: modrú, ktorá zvádza cestovať, oranžovú, ktorá nabíja energiou a optimizmom, osviežujúcu žltú a elegantnú béžovú.

–   2 farby strechy: čiernu a červeno-oranžovú.

–   2 poťahy interiéru: veľmi prirodzený béžový a druhý, červeno-oranžový, s nádychom funkčných materiálov. Jeho potlač v stredovej časti prezrádza inšpiráciu vodnými športami. Oba poťahy sú dokonalo nepremokavé. Odvážnejšie kombinácie čakajú na tých, ktorí hľadajú zábavné, expresívne a farebné vozidlo.

E-MEHARI sa vyznačuje zdvihnutou karosériou, ktorú podčiarkujú čierne prvky: rozšírenie blatníkov, spodná časť karosérie a nárazníky. Nepopierateľná spojitosť so svetom dovoleniek a zábavy.

E-MEHARI ťaží zo sviežeho dizajnu, ktorý priťahuje ľudí hľadajúcich odlišné a sympatické vozidlo.

NÁDYCH ORIGINALITY

Originalita modelu E-MEHARI pramení a odvoláva sa na ikonu značky CITROËN, nezabudnuteľné vozidlo Méhari. To sa svojim vzhľadom a každodennými schopnosťami nezmazateľne zapísalo do automobilovej histórie. Rovnako ako pôvodné Méhari z roku 1968, aj E-MEHARI:

–   ponúka odnímateľnú strechu s jednoducho odopínateľnými prackami a veľkými oknami. Strecha sa dá poľahky odnímať z ktorejkoľvek strany.

–   poskytuje 4 plnohodnotné miesta vrátane sklopných zadných sedadiel;

–   dostal zdvihnutý podvozok, aby sa dostal všade, kam potrebuje;

–  využíva panely karosérie z termoplastu: plastického materiálu, ktorý nepodlieha korózii, nevyžaduje si ošetrovanie laku a vďaka svojej pružnosti odoláva malým ťuknutiam;

–   zjednodušuje používanie: zvonku aj zvnútra ho stačí vystriekať prúdom vody.

Motív dverí s výraznými zámkami odkazuje na pôvodný model Méhari a jeho zvlnenú karosériu. Aj farby exteriéru korešpondujú s tými, ktoré používal pri predstavení Méhari.

Všetky prepojenia s mýtickým modelom Méhari, ktorý poznačil svoju dobu, podčiarkujú výraznú identitu a jedinečnosť vozidla. Ideálneho pre tých, čo hľadajú originalitu, zábavu a niečo nanajvýš autentické.

ZÁŽITOK Z NESPÚTANEJ JAZDY

E-MEHARI je jednoduché a nespútané vozidlo. Zároveň však využíva najmodernejšie technológie. Na plne elektrický pohon využíva batérie, ktoré vyvinula francúzska spoločnosť Groupe Bolloré: batérie LMP® (Lítium-kov-polymér) umožňujú veľký dojazd, vysoký výkon, spoľahlivosť a bezpečnosť.

Výhodou batérií LMP® je ich vysoká energetická hustota a bezpečnosť prevádzky. Ide o takzvané suché batérie, čo im prináša mnohé výhody, najmä minimálnu citlivosť na zmenu klimatických podmienok. Vďaka nim sa vozidlo rozbehne na rýchlosť 110 km/h a v meste sa dostane do vzdialenosti 200 km.

Na plné nabitie batérií zo 16 A siete (domáca sieť, alebo verejné nabíjačky typu Autolib) stačí 8 hodín. Na nabitie z domácej 10 A siete potrebuje 13 hodín.

E-MEHARI vytvára pocit slobody a nevídaného pokoja: vozidlo sa úplne potichu vydá s vetrom opreteky a posádka si užíva akceleráciu. A to všetko v tichu elektrického vozidla.

E-Méhari sa širokej verejnosti po prvý raz predstaví 9. až 11. decembra v parížskom sídle spoločnosti PSA Peugeot Citroën na Avenue de La Grande Armée. Ideálne prostredie na jeho predstavenie v Eco Diving Center predstavuje klimatická konferencia COP 21.

TECHNICKÉ ÚDAJE

ROZMERY

Dĺžka: 3,81 m

Šírka: 1,87 m

Výška: 1,65 m

Objem batožinového priestoru: 200 dm3 až 800 dm3 (so sklopenými sedadlami)

POHON A BATÉRIE

Maximálny výkon: 50 kW (68 k)

Nominálny výkon: 35 kW (48 k)

Typ batérií: Lítium-kov-polymér

Kapacita: 30 kWh

VÝKON

Maximálna rýchlosť: 110 km/h

DOJAZD

Mesto: 200 km

Mimo mesta: 100 km

Zdroj: Citroën

Reklama