/
/
/
Výkon a štýl: Alfa Romeo a Jeep® očaria na festivale rýchlosti v Goodwoode 2019

Výkon a štýl: Alfa Romeo a Jeep® očaria na festivale rýchlosti v Goodwoode 2019

Reklama

  • Fanúšikovia dvoch prémiových značiek budú mať príležitosť v Goodwoode obdivovať výkon, štýl a technológie modelov Alfy Romeo a SUV značky Jeep®.
  • Jeep® Grand Cherokee Trackhawk a Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“: celkom 1230 k v závode do vrchu.
  • Špičkové výkonové parametre bude zastupovať tiež monopost formuly 1 tímu Alfa Romeo Racing, ktorý bude v sobotu a v nedeľu pilotovať Antonio Giovinazzi.
  • Špeciálna expozícia koncepčných vozidiel Alfa Romeo Tonale a Jeep® Renegade Plug-in Hybrid: elektrická energia v službách každodenného potešenia z jazdy a dobrodružstva v teréne.
  • Vo vyhradenom priestore sa predstaví vzrušujúce a kultové Quadrifoglio. Záujemcovia si tiež budú môcť vyskúšať offroadové schopnosti modelov značky Jeep®.
  • V expozícii značky Jeep® bude k videniu pôsobivá personalizácia v podobe špeciálnej série Compass Night Eagle a modelu Wrangler 1941 designed by Mopar®

Festival rýchlosti v Goodwoode je najväčšou oslavou motoristického športu a automobilovej kultúry a rozhodne by sa nezaobišiel bez značiek Alfa Romeo a Jeep® a ich vrcholných modelov z hľadiska čistého výkonu, ale aj inovácie a offroadových schopností. Zatiaľ čo plocha pred Goodwood House ponúkne kompletnú prehliadku modelov, preteky do vrchu budú príležitosťou pre Jeep® Grand Cherokee Trackhawk, najvýkonnejšie SUV značky Jeep® všetkých čias, a špeciálnu edíciu Giulia Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“, najvýkonnejšiu cestnú Alfu Romeo všetkých čias predviesť svoj potenciál.

Quadrifoglio: ikonický symbol výkonu

Obe prémiové značky skupiny FCA zdieľajúce snahu o dokonalosť predstavia v Goodwoode svoje najreprezentatívnejšie súčasné modely. Z hľadiska rýchlosti to bude jednoznačne monopost formuly 1 tímu Alfa Romeo Racing, ktorý bude zastupovať kráľovskou disciplínu motoristického športu. Za volant monopostu C38 usadne Antonio Giovinazzi, taliansky pilot a nedávny víťaz ceny Trofeo Bandini.

Modely špeciálnej série „Alfa Romeo Racing“ sa na festivale rýchlosti zúčastnia prehliadkovej jazdy

Špeciálne série Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“ sú oslavou zapojenia Alfy Romeo do najvyššej disciplíny motoristického športu. Tieto limitované edície modelov Giulia a Stelvio sa môžu pochváliť vyšším výkonom než štandardné, avšak nemenej úchvatné verzie Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo, ďalej špeciálnym lakovaním pripomínajúcim monoposty formuly 1 pilotované Antoniom Giovinazzim a Kimi Räikkönenom, exkluzívnymi technickými a štylistickými prvkami, akými sú rozsiahle využitie uhlíkového kompozitu a exkluzívny titánový výfukový systém Akrapovič. Úžasná a inšpirujúca je aj vystavená Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio v červenom odtieni Competizione.

Tonale: vízia kompaktného plug-in hybridného SUV Alfa Romeo

Alfa Romeo je synonymom výkonu, ktorý je v Alfe Romeo Tonale vyjadrený futuristickým štýlom zodpovedajúcim najnovšej technologickej výzve. Nové koncepčné vozidlo, ktoré bolo nedávno ocenené cenou Car Design Award 2019, sa vyznačuje osobitým talianskym dizajnom, ktorý je v dokonalej harmónii s nezabudnuteľným dedičstvom značky a očakávaním nového prístupu. Tak ako u každej Alfy Romeo, aj tu je každý detail navrhnutý s ohľadom na vodiča a potešenie z jazdy.

Rekordný výkon: Jeep® Grand Cherokee Trackhawk

Výkonová stránka značky Jeep® sa vždy týka schopnosti jednoducho zdolať aj ten najnáročnejší terén, čo je vlastnosť, ktorá je charakteristická pre všetky jej modely. Jednou z hviezd pretekov do vrchu v Goodwoode bude Grand Cherokee Trackhawk, najrýchlejšie a najvýkonnejšie SUV značky Jeep® všetkých čias. Trackhawk s motorom 6.2 V8 turbo poskytuje výkon 710 k a krútiaci moment 868 Nm. Neprekvapia prvotriedne výkonové parametre v podobe zrýchlenia z 0 na 100 km/h iba za 3,7 sekundy, najvyššia rýchlosť 289 km/h a brzdná dráha zo stokilometrovej rýchlosti len 37 m, na čom má zásluhu okrem iného brzdový systém Brembo. Nie je náhodou, že tento model nedávno stanovil svetový rýchlostný rekord na ľade, 280 km/h na ruskom jazere Bajkal.

Čistá technológia v službách offroadového dobrodružstva a každodenného potešenia z jazdy: Jeep®Renegade Plug-in Hybrid

Jednou z tém, ktorou sa inžinieri značky Jeep® nepretržite zaoberajú, je zlepšenie legendárnych offroadových schopností v kombinácii s každodenným potešením z jazdy. A jedným z výsledkov ich práce je rozvinutie novej technológie využívajúcej čistý a tichý výkon elektromotora v službách offroadovej jazdy. Nové plug-in hybridné SUV Jeep® Renegade využíva vysoký krútiaci moment elektromotora a novú technológiu pohonu všetkých kolies (eAWD).  

Off-roadové testovacie jazdy s najúspešnejším radom SUV

Jeep® taktiež ponúka priestor s prekážkami a 6metrovým mostom pre offroadové jazdy so všetkými modelmi radu (Renegade, Compass, Grand Cherokee a samozrejme Wrnagler), verziou Trailhawk, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre jazdu v teréne.

Osobitý charakter na vozovke aj v teréne

Výnimočný charakter každého SUV značky Jeep® je doslova predurčený pre personalizáciu, ktorá podčiarkuje jeho technické vlastnosti a zvýrazní výkon. Návštevníci expozície budú môcť obdivovať Compass Night Eagle a Wrangler 1941 designed by Mopar®. Prvý z modelov sa vyznačuje tmavým vzhľadom, ktorý je pre túto špeciálnu sériu typický. Vozidlo sa môže pochváliť doplnkami exteriéru v lesklo čiernom odtieni – predná časť, maska ​​chladiča, okolie hmlových svetiel, rámčeky predných svetlometov a 19palcové zliatinové kolesá s diamantovou úpravou. Čiernu povrchovú úpravu majú tiež osobité rámčeky okien a špecifické logá. Vedľa Compassu Night Eagle sa predstaví nový Jeep® Wrangler 1941 designed by Mopar®, offroad so 100percentným schválením pre cestnú prevádzku v žltom odtieni Hella Yella. Wrangler 1941 je vybavený dielmi Jeep® Performance Parts: 2palcovým zvýšením podvozku, zvýšeným nasávaním motora (voliteľne), odolnými lištami proti kameňom, čiernymi prahmi dverí, čiernym viečkom palivovej nádrže a celoročnými koberčekmi. Konfiguráciu Mopar® dopĺňa polep kapoty „1941″ pripomínajúci zrodenie modelu Willys.

Zdroj: Alfa Romeo, Jeep

Prečítať celý text

Reklama