6.9 C
Bratislava
pondelok, 27 marca, 2023
Reklama

Všetko najlepšie k narodeninám: Alfa Romeo oslavuje 111-ročnú históriu

Odporúčame

  • Prehliadky, dress code a špeciálna výstava v múzeu: Arese sa v rámci osláv 111. výročia alfy Romeo sfarbí do červena a klubom aj priaznivcom Alfy Romeo ponúkne 4 dni špecifických akcií plných vášne.
  • Vrcholom dnešného dňa bude odovzdanie prvých modelov Giulia GTA/GTAm, nových superšportových vozidiel, ktorých vznikne iba 500 kusov. Jedná sa o modely, ktoré spájajú slávnu históriu značky s jej budúcnosťou.
  • Harmonogram podujatí, ktorý je k dispozícii tu, bude pokračovať až do nedele 27. júna: od histórie až po formulu 1, pre skupiny aj rodiny. 

Keď bola 24. júna 1910 založená spoločnosť A.L.F.A., jej modely boli červené. Len niekoľko rokov predtým bola táto farba pridelená talianskym pretekárskym vozidlám. Od tej doby je červená farba neoddeliteľnou súčasťou DNA Alfy Romeo. Dnes, pri príležitosti 111. narodenín značky sa múzeum v Arese sfarbí do červena a privíta veľa nadšencov, tak ako každý rok v túto dobu. Červená, sprievod súkromných vozidiel Alfa Romeo, ktorý začne štvordňovú akciu dnes v 10:00 a potrvá do 27. júna. Červená, dress code pre návštevníkov, ako aj rúška distribuované zadarmo u vchodu pre maximálnu bezpečnosť návštevníkov. Červená, špeciálna dočasná výstava v múzeu odhaľujúca všetko, čo s týmto odtieňom súvisí vrátane modelov z rôznych období a s rôznymi vlastnosťami: od ručne lakovaných vozidiel priamo na okruhu po technológie lakovania posledných rokov, od oranžových odtieňov talianskej červenej po tmavšiu červenú Proteo, a samozrejme červenú Alfa známu pod kódom AR 501.

Odovzdanie prvých vozidiel Giulia GTA a GTAm pri príležitosti 111. narodenín

Slávnostný deň, ktorého sa zúčastnia zástupcovia klubov Alfy Romeo, aby dokázali svoju hlbokú vášeň pre značku Biscione, bude ideálny pre akciu, ktorá spája slávnu históriu s budúcnosťou. Dnes si budú môcť prvý kupci exkluzívnych modelov Giulia GTA a GTAm prevziať svoje mimoriadne vozidlá, ktorých bude vyrobených len 500. Pre týchto pár šťastlivcov bolo pripravené exkluzívne odovzdanie, ktoré je súčasťou veľmi špecifického predajného procesu spájajúceho tradíciu a inováciu. Zákazníci budú mať možnosť porozprávať sa s riaditeľmi a vedúcimi osobnosťami konštrukcie a dizajnu značky, ktorí ich zoznámia s detailmi a pozadím tohto jedinečného projektu. Zákazníci objavia DNA svojich vozidiel prostredníctvom výstavy v múzeu zameranej na hľadanie ľahkosti, ktoré viedlo počas desaťročí k väčším výkonom na okruhoch a väčšiemu potešeniu na vozovke. A predovšetkým, za volantom svojej novej Giulie sa budú môcť zúčastniť exkluzívneho sprievodu na vnútornej dráhe múzea. Tieto modely sú vybavené preplňovaným motorom 2,9 V6 Bi-Turbo s výkonom 540 k, ktorý sa môže pochváliť najlepšou výkonovou hmotnosťou (187 k na liter zdvihového objemu) vo svojej triede, čo okrem iného demonštruje jedinečnú schopnosť značky kombinovať štýl a športovosť.

Pozoruhodný výkon modelu Giulia však nie je založený iba na jeho vysoko výkonnom motore, ale aj na rozsiahlom využití ultraľahkých materiálov. Giulia GTA tak dokázala dosiahnuť hmotnosť až o 100 kg nižšiu než u verzie Quadrifoglio, z ktorej vychádza.

Špeciálne akcie pre kluby a sprievod pre všetkých nadšencov

Oslavy by sa nezaobišli bez špeciálnej akcie pre tých, ktorí chovajú k značke s logom Biscione mimoriadnou vášeň: klubov Alfa Romeo. Na 15:00 je naplánovaný sprievod špeciálne pre kluby, po ktorom bude nasledovať o 15:30 stretnutie v hale Giulia s priamym prenosom pre všetkých, ktorí sa s ohľadom na ťažkú dobu súvisiacu s pandémiou nemôžu zúčastniť osobne. Na stretnutí budú prezentované plány múzea a budú prebrané nové nápady a návrhy.

Vrcholom každého dňa potom budú sprievody pre všetky modely Alfy Romeo, akéhokoľvek veku a akejkoľvek farby. Účasť je bezplatná a je súčasťou vstupenky do múzea – rovnako ako je tomu aj u ostatných aktivít. Je však nutná registrácia prostredníctvom emailu info@museoalfaromeo.com.

Živo z Grand Prix Rakúska: Alfa Romeo je tiež formula 1

V múzeu prebehne tiež priamy prenos z Veľkej ceny Rakúska, kedy tréningy, kvalifikácia aj samotné preteky budú vysielané naživo na veľkej obrazovke v hale Giulia. V piatok 25. prebehne na okruhu Spielberg exkluzívna akcia, kde si hostia budú môcť porozprávať online s tímovými jazdcami Kimi Räikkönenom a Antoniom Giovinazzim, aby súčasne pomocou virtuálnej prehliadky objavili tajomstvo paddocku a garáží. Počas 4 dní sa predstaví tiež predvádzací monopost Alfa Romeo Racing Orlen, ktorý hrdo nesie logo vytvorené k oslave 111. výročia značky.

Alfa Romeo si aj tento rok priala vzdať hold svojej histórii, nezastaviteľnej ceste tvorenej prestížnymi automobilmi s nezameniteľným štýlom, ktoré sa preslávili po celom svete.

História Alfy Romeo je tvorená športovými úspechmi, dokonalou automobilovou konštrukciou a špičkovými technológiami, ale aj mužmi a ženami, ktorí sa zaslúžili o to, že značka má dnes miesto v srdciach fanúšikov na celom svete.

S podporou Centro Stile bolo vytvorené logo, ktoré vzdáva hold 111-ročnej histórii značky.

Logo čerpá inšpiráciu z ikonických prvkov: „Biscione“ (had) z erbu šľachtickej milánskej rodiny Visconti a kríž, symbol Milána.

V tomto prípade bol kríž upravený a nesie číslice 1, ktoré sa rozprestierajú pozdĺž línie, ako by naznačovali plynutie času z minulosti do súčasnosti a dodávajú číslu 111 dynamiku.

Toto logo bude použité tiež na monopostoch počas Veľkej ceny Rakúska, kde nahradí tradičné logo: svojou špecifickou formou a geometriou sa grafika loga a tvar vozidla budú navzájom dopĺňať, aby zdôraznili dynamický aspekt pretekárskeho vozidla.

Zdroj: Alfa Romeo

Reklama