/
/
/
Volvo predstavilo nový model S60 Cross Country na akcii Volvo Days

Volvo predstavilo nový model S60 Cross Country na akcii Volvo Days

Reklama

Nové Volvo S60 Cross Country úplne zmenilo pri svojom globálnom uvedení pohľad na segment sedanov. Ako vôbec prvé zo všetkých automobilových značiek uviedlo Volvo variabilitu jazdenia, ktorá je typická pre sériu  Cross Country do doteraz konzervatívneho segmentu vozidiel. Po autosalóne v Detroite a Ženeve sa dlho očakávaný nový model dočkal 23. októbra aj svojej slovenskej premiéry. Verejnosť sa s ním mohla zoznámiť a priamo si ho odskúšať na bratislavskom Kamzíku počas akcie Volvo Days.

Volvo Days je ďalšou zo série lokálnych akcií, ktorú značka Volvo pripravuje na Slovensku pre svojich zákazníkov a fanúšikov vozidiel značky Volvo. Po uvedení modelu XC90 koncom apríla tohto roku sa mohli návštevníci zoznámiť a zajazdiť si na kompletnom portfóliu značky Volvo v príjemnom prostredí bratislavského Kamzíka. Najväčším lákadlom okrem prémiového modelu XC90 bola zároveň slovenská premiéra modelu S60 Cross Country.

„Volvo Days je pre nás, ľudí pracujúcich so značkou Volvo, ako aj fanúšikov tejto značky, možnosť spoločne sa stretnúť, porozprávať sa a lepšie sa spoznať. Pravdaže je to možnosť, ako ukázať to najlepšie aj najnovšie z našich produktov, či už je to nový model S60 Cross Country alebo nová XC90. Práve priamy kontakt s naším zákazníkom, mimo showroom alebo servis, je pre nás a pre značku Volvo taký dôležitý. Pevne verím, že sme tento rok úspešne rozbehli tradíciu našich spoločných stretnutí a aj v budúcom roku sa zídeme  v príjemnom a inšpirujúcom prostredí, so zaujímavými ľuďmi a novými modelmi Volvo,“ povedal Peter Linczényi, Brand Director značky Volvo na Slovensku.

 

História modelov Cross Country začala v roku 1997, keď spoločnosť Volvo ako prvá medzi prémiovými automobilkami ponúkla svoje úspešné V70 vo verzii s vylepšenými terénnymi schopnosťami. Nikto nepredpokladal, aký úspech bude koncepcia „crossover“ sláviť v budúcnosti.

Volvo Days_S60 Cross Country

Nový model S60 Cross Country má oproti klasickej verzii S60 zvýšený podvozok o 65 mm a ponúka rovnaké výhody pohonu všetkých kolies (AWD) ako jeho súrodenec – model Volvo V60 Cross Country.

Vzhľadom na prémiový charakter modelu je S60 Cross Country dostupný len v najvyššej úrovni výbavy Summum a to buď s pohonom všetkých štyroch kolies, alebo len prednej nápravy. Ponúka 18- a 19-palcové disky kolies s vysokoprofilovými pneumatikami, ktoré prispievajú ku komfortu aj estetike – sú menej hlučné a lepšie chránia disky na nekvalitných cestách.

Táto dynamická koncepcia dáva vodičovi možnosť vychutnať si jazdu vďaka precízne reagujúcemu, no robustne stavanému podvozku, čo do segmentu sedanov prináša nekonvenčné spojenie športového a dobrodružného charakteru.
Pohonná sústava

Model S60 Cross Country je k dispozícii s kompletným sortimentom pohonných sústav, od výkonného variantu so zážihovým motorom T5 a pohonom všetkých kolies (AWD), schopného vyvinúť výkon až 254 konských síl, až po variant s predným náhonom a 190-koňovým vznetovým motorom D4, vychádzajúcim zo špičkovej koncepcie pohonných sústav Volvo Drive-E, ponúkajúcej nekompromisné spojenie hospodárnosti a výkonu. V ponuke bude aj variant D4 AWD s osvedčeným 2,4-litrovým 5-valcovým vznetovým motorom a pohonom všetkých kolies.

Cena modelu sa začína na 41.620 EUR (s DPH).

Zdroj: Volvo Cars

Prečítať celý text

Reklama