6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Veľkolepá oslava 110. výročia Alfy Romeo

Odporúčame

  • Alfa Romeo dnes oslavuje 110. narodeniny a pri tejto príležitosti opäť otvára dvere svojho historického múzea v Arese.
  • Návštevníci si budú môcť prezrieť aj časti múzea, ktoré boli verejnosti doteraz neprístupné. Čaká tu na nich ďalších 150 vozidiel a tiež trofeje, umelecké diela a motory.
  • Múzeum otvára súčasne aj novú sekciu „Alfa Romeo v uniforme“, ktorá je venovaná automobilom karabinierov, teda talianskej policajnej zložky.
  • Na členov klubov, fanúšikov a návštevníkov čaká veľkolepá slávnostná prehliadka na internom okruhu múzea, samozrejme pri zachovaní aktuálnych bezpečnostných opatrení.
  • Vôbec prvýkrát sa verejnosti predstaví nová limitovaná edícia Giulia GTA
  • Múzeum Alfy Romeo v Arese predstaví taktiež novú virtuálnu prehliadku „Tours of 110 Years“, ktorá bola pripravená špeciálne pre túto príležitosť a zahŕňa šesť fascinujúcich videí.
  • Fanúšikovia z celého sveta, ktorí sa nemôžu osláv zúčastniť osobne sa môžu pripojiť online, a to o 15:30 SEČ na tomto odkaze. Môžu sa tak stať svedkami aj špeciálneho želania pretekárskych jazdcov tímu Alfa Romeo Racing ORLEN, Kimiho Räikkönenena a Antonia Giovinazziho.

Alfa Romeo dnes oslavuje 110. výročie svojho založenia. Oslavuje tak míľnik, ktorého dosiahla len hŕstka automobilových výrobcov. Pri tejto príležitosti opäť otvára dvere svojho historického múzea v talianskom Arese, avšak pri dodržaní všetkých aktuálnych pokynov pre bezpečnosť a ochranu zdravia. Alfa Romeo pripravila pre návštevníkov nové sekcie, exkluzívnu virtuálnu prehliadku a rad ďalších akcií. Tí, ktorí sa osláv nemôžu zúčastniť osobne neprídu skrátka a všetko môžu sledovať online.

Múzeum Alfy Romeo, centrum osláv

Múzeum Alfy Romeo sa nachádza v Arese na okraji Milána a predstavuje skutočné centrum značky, v ktorom sa nachádza cez dve stovky historických vozidiel. Je preto prirodzeným miestom pre oslavu takto významného míľnika. Pre alfistov z celého sveta si pripravila niekoľko špeciálnych darčekov. Okrem iného otvára verejnosti aj svoj depozitár, ktorý ukrýva ďalších 150 vozidiel, a aj rad trofejí, umeleckých diel a motorov pre cestné vozidlá, lietadlá aj lode. Kolekcia je rozdelená do 18 tematických celkov, od najstarších modelov, akým je 20/30 ES až po formuly 1 a Indy.

Kolekcia novo zahŕňa:

  • Koncepčné vozidlá, akými sú napríklad Caimano a Protéo
  • Prototypy, akými sú modely Scrabble a Sprint 6C
  • Historické športové modely, napríklad typ RL, modely 6C Vittoria Jana a tiež novšie pretekárske a cestné vozidlá

Zbierka zahŕňa aj pozoruhodné hnacie ústrojenstva, napríklad z modelu 4C 1500 z 30. rokov a motor formuly 1 Turbo 415Ts.

Príbeh spojený s národom

V rámci osláv sa verejnosti predstavuje aj nová sekcia „Alfa Romeo v uniforme“, ktorá je venovaná vozidlám karabinierov, talianskej národnej polície. Tieto vozidlá sú svedectvom historického a veľmi úzkeho puta medzi Alfou Romeo a policajnými zložkami, ktoré využívali najznámejšie modely Alfy Romeo. Zmienku zaslúži napríklad model 1900 M „Matta“, ktorý v roku 1951 zvíťazil vo svojej kategórii na Mille Miglia, Giulia, najznámejšia zo všetkých Gazzell, alebo tiež Alfa Romeo 75, Alfetta Alfa 90 či vzácna Giulia Giardinetta. Nová sekcia múzea nazvaná „Alfa Romeo v uniforme“ rozpráva príbeh o vozidlách, ale aj o histórii talianskeho národa.

Historická skratka pre budúcnosť: GTA

Nová limitovaná edícia Giulia GTA pripravená špeciálne pre oslavu 110. výročia značky má v Arese svoju prvú verejnú premiéru. Z technického hľadiska a koncepcie bola nová Giulia GTA inšpirovaná Giuliou GTA z roku 1965. Model Gran Turismo Alleggerita (GTA) vtedy vyvinulo závodné oddelenie Alfy Romeo, Autodelta. Vozidlo vychádzalo z Giulie Sprint GT z roku 1965, ktorá slávila športové úspechy po celom svete.

Nová Giulia GTA vychádza z modelu Giulia Quadrifoglio a je vybavená výkonnejšou verziou zážihového preplňovaného motora 2.9 V-6 bi-turbo s výkonom 540 k. Vďaka rozsiahlemu využitiu ultraľahkých materiálov sa hmotnosť znížila o 100 kg, vďaka čomu dosiahla výkonová hmotnosť najlepšej hodnoty v triede, a to 2,82 kg/k. Okrem toho vozidlo zahŕňa aj špecifické technické riešenia pre zlepšenie aerodynamiky, ovládateľnosti a presnosti.

Virtuálna prehliadka „A Tour of 110 Years“

Alfa Romeo pripravila pre svojich fanúšikov virtuálnu prehliadku nazvanú „A Tour of 110 Years“, ktorá zahŕňa šesť videí pripomínajúcich najvýznamnejšie okamihy histórie značky. Videá sú rozdelené do nasledujúcich oblastí:

1. Úvod a panoramatický pohľad na múzeum

2. „Timeline“ popisujúca priemyselný vývoj značky

3. „Beauty“ kombinujúca štýl, dizajn a životný štýl

4. „Speed“ so zameraním na technológie, preteky a potešenie z jazdy

5. Exkluzívna sekcia „Storage“ predstavujúca kolekciu vozidiel a predmetov, ktoré verejnosť doteraz

    nemala možnosť vidieť

6. „Archive“ predstavujúca fotografie, videá, technické výkresy, skice a výrobné záznamy

Vášnivá účasť

Alfa Romeo pozýva všetkých fanúšikov, či už verných alfistov alebo príležitostných nadšencov, aby sa pripojili k oslavám 110. výročia značky prostredníctvom sociálnych kanálov značky, a to o 15:30 SEČ na tomto odkaze. Pre tých, ktorí môžu múzeum navštíviť osobne pripravila Alfa Romeo rad exkluzívnych podujatí vrátane slávnostnej prehliadky na vnútornom okruhu múzea. Všetky aktivity sa samozrejme držia aktuálnych pokynov pre bezpečnosť a ochranu zdravia.

Od Fariny a Fangia po Räikkönena a Giovinazziho

Alfa Romeo je výrobca, ktorý vyhral vôbec prvú Grand Prix a tiež prvý ročník majstrovstiev sveta Formuly 1. Úspech Nina Fariny za volantom monopostu Alfa Romeo Gran Premio Tipo 158 Aletta z roku 1951 zopakoval o rok neskôr Juan Manuel Fangio sedlajúci Alfettu 159. Účasť Alfy Romeo vo vrcholnej disciplíne motoristického športu pokračuje aj dnes vďaka tímu Alfa Romeo Racing ORLEN F1. Neprekvapí tak, že Alfe Romeo osobne poprajú všetko najlepšie aj jej jazdci, majster sveta Kimi Räikkönen a rastúci taliansky talent Antonio Giovinazzi.

Traja mimoriadni partneri

Švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek Eberhard & Co. posilnil svoje puto s Alfou Romeo tým, že vytvoril novú limitovanú edíciu hodiniek oslavujúcu 110. výročie značky. Jedinečné a nadčasové hodinky kombinujú všetku techniku ​​a štýl charakterizujúce produkty spoločnosti Eberhard & Co. so športovým a očarujúcim duchom modelov Alfa Romeo.

Taliansky výrobca bicyklov Compagnia Ducale pripravil pre významný míľnik značky Alfa Romeo elektrický horský bicykel Alfa Romeo 110th Anniversary e-MTB, ktorý kombinuje silu, športovosť a pohodlie asistovaného pohonu. Technickú výnimočnosť reprezentuje výkonná a tichá 500wattová batéria, ktorá je plne integrovaná v ráme bicykla, štýlovú jedinečnosť potom výrazné sfarbenie, ktoré bolo navrhnuté v spolupráci so štylistickým centrom Alfy Romeo, vlastnou konštrukčnou a dizajnérskou kanceláriou značky.

Spoločnosť Audes Group je držiteľom oficiálnej licencie pre výrobu oblečenia Alfa Romeo. Toto partnerstvo začína kolekciou oblečenia k 110. výročiu značky. Audes Group – oficiálny držiteľ licencie – navrhuje, vyrába a distribuuje svoje kolekcie Alfa Romeo po celom svete.

Zdroj: Alfa Romeo

Reklama