/
/
/
V Rumunsku bolo vyrobené päťstotisíce SUV Dacia Duster

V Rumunsku bolo vyrobené päťstotisíce SUV Dacia Duster

Reklama

Koncom novembra spoločnosť Mioveni’s Dacia Vehicle Factory oslávila výrobu päťstotisíceho Dacia Duster (4×4, Prestige, 1,3 TCE 150 CP, vo farbe červená fusion) na svojej výrobnej linke. Ide o 2. generáciu ikonického modelu pre Rumunsko a Skupinu Renault, ktorá bola uvedená na trh pred dvomi rokmi na autosalóne vo Frankfurte. Šťastným majiteľom tohto vozidla je zákazník z Francúzska.

V továrni sa každý deň vyrába 1 400 vozidiel vrátane 1 050 kusov SUV Dacia Duster. Prvá generácia Dacia Duster bola uvedená do výroby v roku 2010 a odvtedy sa v Rumunsku vyrobilo viac ako 1,7 milióna vozidiel. Hlavnými vývoznými trhmi sú Francúzsko, Taliansko a Španielsko. Vozidlá Dacia sa predávajú v 44 krajinách.

Úspech Dacia je založený na kompetentných, serióznych a zodpovedných tímoch ako v prípade spoločnosti Dacia. Duster je symbolický model značky  Dacia, vyrábaný v Mioveni, do ktorého prispievajú všetky tímy Skupiny Renault Rumunsko, ktorým by som sa rád poďakoval. Aby sme si udržali našu konkurencieschopnosť, musíme sa naďalej podporovať, byť zodpovednými a dôslednými. Vyrábame atraktívne, kvalitné
a konkurencieschopné vozidlá, ktoré naši zákazníci oceňujú. Dnes budujeme svoju budúcnosť v jednom z najväčších závodov Aliancie Renault Nissan Mitsubishi
povedal Miguel Oliver – Boquera, výkonný riaditeľ závodu Dacia Vehicle Plant.

Nový Dacia Duster je najpredávanejším SUV na trhu v Rumunsku, a druhým najpredávanejším modelom na domácom trhu po Dacii Logan. Vozilo bolo ocenené ako „Auto roka 2018 v Rumunsku“ a slávne britské noviny, The Sun, venovali počas tradičného Gala vozidlu titul „Value Car of the Year“.

Dacia Duster na slovenskom trhu

Predaje značky Dacia od jej uvedenia na slovenský trh neustále rastú. Za rok 2018 prekročila magickú úroveň 5000 vozidiel a dosiahla trhový podiel 4,8 %.

SUV Dacia Duster suverénne vedie v tohtoročných predajoch medzi SUV vozidlami Slovenska
v segmente C[1]. Zároveň je aj 2. najpredávanejším tuzemským automobilom súkromnej klientele. Trhový podiel značky Dacia narástol o +1,2 % v porovnaní s predošlým rokom. Dacia sa tak stala automobilkou
s najrýchlejšie rastúcim trhovým podielom na Slovensku. Od uvedenia na trh sa predalo už viac ako
9 000 vozidiel
modelu Duster. V tomto roku bolo už predaných 2 358 kusov1 tohto SUV. Minulý rok bolo za rovnaké obdobie predaných 1 260 vozidiel Duster. Dacia Duster zaznamenala až 87,14 % nárast predaja v porovnaní s minulým rokom.

[1] *ŠTATISTIKY ZAP, 1.1. – 31.10.2019

Factory Vehicles Dacia – továreň budúcnosti

Zamestnanci a zákazníci sú v centre transformácie závodu na výrobu automobilov Dacia. Je to moderná a flexibilná továreň s automatizovanými výrobnými procesmi. V posledných piatich desaťročiach závod vyrobil viac než 6,8 milióna vozidiel. Vyrobilo sa viac ako 8 rôznych modelov: Dacia 1100, Dacia 1300, Dacia Nova, Dacia SupeRNova, Dacia Solenza, Dacia Logan (s verziou limuzína, kombi a dodávka), Dacia Sandero a Dacia Duster. V rámci toho istého závodu sa vyrábajú aj prepravky a diely na montáž radu Global Access do ďalších závodov Skupiny Renault po celom svete. V súčasnosti každých 54 sekúnd opúšťa montážnu linku jedno vozidlo. Viac ako 90 % výroby závodu je určených na vývoz.

Dacia vyrobí ročne v Rumunsku 350 000 vozidiel, do ktorých je pridaných viac ako 500 000 motorov a viac ako 500 000 prevodoviek, z ktorých časť vyváža rumunská divízia logistiky Alliance International Logistics Network (AILN), najväčšie logistické centrum Aliancie Renault, Nissan a Mitsubishi.

Skupina Renault Rumunsko

Skupina Renault je od roku 1898 prítomná ako výrobca automobilov v 134 krajinách a v roku 2018 predala vyše 3,9 milióna vozidiel. Spolieha sa na komplementárnosť svojich piatich značiek (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine a LADA), elektrických vozidiel a jej jedinečné spojenie s Nissan a Mitsubishi. Na splnenie hlavných technologických výziev budúcnosti a uskutočňovanie stratégie rentabilného rastu má Skupina dôveru vo svojej medzinárodnej expanzii. Skupina Renault je jedinou spoločnosťou v Rumunsku, ktorá integruje všetky špecifické činnosti pre výrobcu automobilov, a ktorá vytvorila trvalý ekonomický výkon a množstvo ponúk pre rôzne špecializácie akými sú: zákaznícke štúdie, dizajn, strojárstvo, výroba, logistika, marketing, obchodné služby a financovanie. Minulý rok Skupina Renault Rumunsko prekročila v obrate hranicu 6 miliárd EUR. V srdci skupiny Global Access (Skupina ktorej sú modely Dacia súčasťou, vyrábané na priemyselnej platforme Mioveni) je Skupina lídrom na miestnom trhu so značkami Dacia a Renault. 18 800 zamestnancov Renault Group neustále inovuje ako svoje výrobky, tak aj osvedčené postupy, a je uznávaná pre svoju profesionalitu.

Zdroj: Dacia

Prečítať celý text

Reklama