/
/
/
Subaru XV e-BOXER

Subaru XV e-BOXER

Reklama

Pohon e-BOXER pre najlepšiu rovnováhu medzi vynikajúcimi jazdnými výkonmi a zníženou spotrebou paliva
• Globálna platforma Subaru zabezpečuje najvyššiu úroveň komfortu a bezpečnosti
• Asistenčná technológia vodiča EyeSight v Európe ako štandardné vybavenie všetkých verzií
• Symetrický pohon všetkých kolies (SAWD) a režim X-Mode sú takisto súčasťou sériovej výbavy, garantujú výnimočné jazdné vlastnosti a zvýšené schopnosti SUV

Vďaka kombinácii kompaktnej karosérie s robustným a športovým dizajnom a so skutočnými schopnosťami SUV, založenými na originálnom systéme SAWD, ponúka Subaru XV to najlepšie zo segmentu crossover SUV. Je skvelé v mestskej premávke aj pri výjazdoch mimo civilizáciu. Od svojho uvedenia na trh v roku 2011 sa stalo obľúbenou voľbou zákazníkov, vďaka čomu je dnes kľúčovým modelom značky. V súčasnosti je európskym bestsellerom, v roku 2018 si pripísalo viac ako 40 % z predajného mixu Subaru v Európe.
XV, postavené na globálnej platforme Subaru (SGP), prinieslo nové dynamické hodnoty, ktorých výsledkom je vynikajúca ovládateľnosť a stabilita, lepšie parametre prevencie nehôd, riadenie s lepšou odozvou, výnimočne nízke vibrácie a vysoký jazdný komfort.

Najnovšie Subaru XV využíva pohonný systém novej generácie, ktorý kombinuje elektromotor s dvoma základnými technológiami Subaru: motorom BOXER a symetrickým AWD.

Keďže bezpečnosť je najvyššou prioritou Subaru, nové XV e-BOXER sa štandardne dodáva s celým radom asistenčných a bezpečnostných prvkov pre vodiča, ako je napríklad technológia EyeSight či Subaru Rear Vehicle Detection.

Od príchodu novej generácie v roku 2017 získalo Subaru XV na celom svete významné ocenenia za bezpečnosť. Bolo najbezpečnejším autom predávaným v Japonsku v roku 2017, keď pokorilo dovtedy nepredstaviteľné skóre 199,7 bodu v programe JNCAP. K tomu pridalo rating Top ASV +++ pre roky 2018-2019 za preventívnu bezpečnosť.

V Európe dosiahlo Subaru XV maximálne päťhviezdičkové celkové hodnotenie v rámci testov Euro NCAP, ktoré potvrdilo ocenením Best in Class 2017 ako najbezpečnejšie malé rodinné auto.

Nové Subaru XV je príjemným spoločníkom v každodennom živote a spoľahlivým partnerom pri outdoorových výletoch. Je na to aj správne vybavené vďaka minimálnej svetlej výške 220 mm, symetrickému AWD a režimu X-Mode.

Najdôležitejšie vlastnosti Subaru XV e-BOXER

• Vylepšené jazdné výkony a efektívnosť pohonu e-BOXER
• Lineárne zrýchlenie s výbornou odozvou
• Viac výkonu a vysoko citlivé dávkovanie krútiaceho momentu
• Hladká jazda a prirodzený pocit pri brzdení
• Úspora paliva

Nový model si zachováva pohon SAWD, ku ktorému pridáva pohonné ústrojenstvo e-BOXER. Tvorí ho 2,0-litrový horizontálny štvorvalcový motor s priamym vstrekovaním, ktorý obsahuje 80 % nových komponentov, v kombinácii s elektromotorom v prispôsobenej prevodovke Lineartronic, čím sa dosahuje plynulejšie, o 30 % lineárnejšie zrýchlenie a vysoko citlivé dávkovanie krútiaceho momentu.

Systém Subaru e-BOXER prispôsobuje rozdelenie výkonu medzi benzínovým motorom a elektromotorom tak, aby zodpovedalo podmienkam jazdy, pričom si volí medzi tromi režimami: jazdou na benzínový motor (Engine driving), jazdou na elektrinu (EV driving) a jazdou na benzín s podporou elektromotora (Motor Assist driving).

Pri rozbehu alebo pri nízkych rýchlostiach poháňa vozidlo iba elektromotor, ide o tichú jazdu s nulovými emisiami. V závislosti od stavu vozidla a batérie môže čisto na elektrickú energiu prejsť vzdialenosť do približne 1,6 km a dosahovať rýchlosť až 40 km/h. Pri stredných rýchlostiach sa výkon elektrického a spaľovacieho motora kombinuje tak, aby poskytoval lineárne a úsporné zrýchlenie s dobrou odozvou na plyn, zatiaľ čo pri vysokých rýchlostiach poháňa vozidlo motor 2,0 DI BOXER a súčasne nabíja batériu.

e-BOXER prináša lepšiu spotrebu paliva v mestskej premávke typu stop-and-go, kde je v závislosti od štýlu jazdy vodiča možné zníženie spotreby až o 11 % v porovnaní s doterajšou verziou s benzínovým motorom 2.0L.

e-BOXER eliminuje neprirodzený pocit pri brzdení, známy z hybridných a elektrických vozidiel. Naopak, pri brzdení poskytuje vysoko citlivý a prirodzený pocit. Brzdy sa ľahko ovládajú a reagujú rýchlo a lineárne na pokyny cez pedál, čo dáva vodičovi pocit bezpečia. Obzvlášť užitočné je to v mestskej premávke typu stop-and-go, kde reakcie bŕzd umožňujú príjemný zážitok z jazdy bez stresu.

Pomocný elektromotor a batéria sú uložené v pozdĺžnej osi vozidla. Ťažší motor je umiestnený v blízkosti ťažiska vozidla, zatiaľ čo batéria a ďalšie komponenty sú usporiadané nad zadnou nápravou, čím sa dosahuje ešte nižšie ťažisko a lepšie rozloženie hmotnosti medzi prednou a zadnou časťou vozidla.

Najvyššia celková bezpečnosť vo svojej triede

• Všestranná bezpečnosť
• Zlepšená ochrana pred kolíziou
• Pokročilé bezpečnostné technológie

Nový model ponúka bezpečnú a príjemnú jazdu pre všetkých cestujúcich za všetkých okolností a vo všetkých prostrediach – nielen v núdzových situáciách. Je vybavený bezpečnostnými prvkami, ktoré ho zaraďujú na špičku segmentu práve na základe filozofie celkovej bezpečnosti Subaru.

Subaru XV bolo vyvinuté tak, aby poskytovalo ideálnu úroveň výhľadu na všetky strany. „Slepé“ miesta mimo výhľadu vodiča sú minimalizované tvarom stĺpikov karosérie a ich optimalizovaným usporiadaním, ako aj tvarom okien a umiestnením spätných zrkadiel.

Vďaka globálnej platforme Subaru poskytuje XV vynikajúcu ochranu pri kolízii s o 40 % zvýšenou účinnosťou absorpcie energie a prenosom nárazového zaťaženia. Vysoko pevný rám karosérie a zosilnený rám batérie chránia vysokonapäťové elektrické komponenty, ako je batéria, menič DC-DC a invertor.

Inovatívna a vysoko uznávaná asistenčná technológia EyeSight, ako súčasť sériovej výbavy, je zárukou mimoriadne spoľahlivej preventívnej bezpečnosti. Znižuje záťaž vodiča prostredníctvom funkcií, ako sú autonómne predkolízne brzdenie, adaptívny tempomat, udržiavanie v jazdnom pruhu a podobne.

Detekcia vozidiel vzadu (SRVD) ponúka tri hlavné funkcie, ktoré pomáhajú minimalizovať bežné príčiny nehôd: detekciu vozidiel v slepom uhle, pomoc pri zmene jazdného pruhu a výstrahu pred autami, križujúcimi priestor za vozidlom.

V sériovej výbave XV e-BOXER je sedem airbagov vrátane kolenného airbagu vodiča.

Lepší pocit dynamiky a zlepšené SUV-schopnosti

• Stabilita v priamom smere a kontrolovaná ovládateľnosť
• Potlačenie hluku a vibrácií
• Komfort jazdy
• Odolnosť SUV a vylepšený X-MODE

Štandardný stály symetrický pohon všetkých kolies, ktorý je poznávacím znamením vozidiel Subaru, poskytuje spoľahlivosť a schopnosti v každom počasí. Sériové aktívne vektorovanie krútiaceho momentu ponúka zlepšenú ovládateľnosť a lepšie vlastnosti v zákrutách.

Globálna platforma Subaru poskytuje vyššiu úroveň bezpečnosti, radosti z jazdy a jazdného komfortu. SGP prináša výrazné zlepšenie tuhosti karosérie a podvozku (tuhosť v ohybe +90 %, torzná tuhosť +70 %, tuhosť predného odpruženia +70 %, tuhosť zadného pomocného rámu +100 %)

Významnými vylepšeniami prešlo pruženie a ostatné pridružené systémy, čím sa odstránili vibrácie z riadenia, podlahy a sedadiel.

Ovládanie s výnimočnou odozvou a stabilitou umožňuje autu presne plniť pokyny vodiča. Výsledkom je menej korekcií riadenia a zníženie únavy na dlhých cestách.

Minimálna svetlá výška Subaru XV je 220 mm, čo spolu s najširším možným nájazdovým, odjazdovým a prejazdovým uhlom ponúka vynikajúce schopnosti pre širokú škálu aktivít.

Štandardnou výbavou je systém X-Mode, ktorý ovláda motor, prevodovku, pohon všetkých kolies a brzdy pre optimálnu trakciu na klzkom povrchu a strmých svahoch.

Udržiavanie rýchlosti pri zjazde zo svahu automaticky pribrzďuje vozidlo, ak je zapnutý režim X-Mode. Udržiava konštantnú rýchlosť aj vtedy, keď vodič nemá nohu na pedáli, takže sa môže plne sústrediť na riadenie pri jazde z kopca na kľukatých cestách.

Zlepšené dávkovanie krútiaceho momentu a univerzálnejšie schopnosti v teréne bolo možné dosiahnuť vďaka tomu, že X-Mode teraz využíva aj elektromotor. Do dlhých a hrboľatých svahov auto ľahko vystúpa bez toho, aby ste museli príliš tvrdo šliapať na plyn. Toto ľahko ovládateľné zrýchlenie umožňuje vodičovi sústrediť sa na riadenie, čím podporuje bezpečnú jazdu. Pri zapnutom X-Mode sa režim Motor Assist aktivuje skôr, už pri 0 km/h (štandardne od 4 km/h), čím zlepšuje výkon a zrýchlenie už od rozjazdu.

Ťažná kapacita Subaru XV e-BOXER je 1270 kg.

Pohodlie a funkčnosť

• Všestrannosť
• Funkčný dizajn
• Funkcie pre vaše pohodlie

Exteriérový dizajn nového modelu Subaru XV e-BOXER vyjadruje odolnosť a robustnosť, ako aj cool vzhľad mestského crossoveru. Dáva tušiť jeho neobmedzenú schopnosť ísť kamkoľvek.

Nakladanie a vykladanie batožiny uľahčuje naširoko sa otvárajúce veko batožinového priestoru, ľahko prístupné sú aj strešné lyžiny.

Batéria je umiestnená pod podlahou batožinového priestoru, ktorého objem tak zostal nezmenený a má kapacitu 345 litrov. Zadné sed adlá sa dajú sklopiť do roviny, čím sa dosiahne rovná ložná plocha.

Priestor v kabíne sa podarilo zväčšiť vďaka využitiu novej podvozkovej platformy. Viac miesta je teraz okolo zadných sedadiel, zväčšil sa aj priestor na nohy pred prednými sedadlami, čo vodičovi umožňuje zaujať optimálnu jazdnú pozíciu.

Farebné zladenie s oranžovými/ medenými tónmi dodáva kabíne pocit exkluzivity. Kontrast medzi sivým a čiernym podkladom a prvkami v striebornej perleti prináša do interiéru ostrý a športový vzhľad, vďaka čomu ešte viac vyniká farba prešívania. Na dekoráciách na prístrojovom paneli a dverách svieti metalická medená farba, ktorá dodáva interiéru punc kvality.

Pre Subaru XV e-BOXER je k dispozícii nová, exkluzívna farba Lagoon Blue Pearl.
Dostupná je 8-palcová navigácia a najnovší informačný systém.
Zlepšila sa konektivita pre Apple CarPlay a Android Auto.

Zdroj: Subaru

Prečítať celý text

Reklama