/
/
Spoločnosť Nissan vzdáva ,,Miliardu poďakovaní“ majiteľom vozidla Leaf

Spoločnosť Nissan vzdáva ,,Miliardu poďakovaní“ majiteľom vozidla Leaf

Reklama

  • Vodiči vozidla Nissan LEAF zaregistrovaní v systéme telematiky CarWings spoločne po celom svete urazili MILIARDU KILOMETROV*.
  • Celkovo tak vodiči vozidla Nissan LEAF ušetrili viac ako 180 MILIÓNOV kilogramov emisií CO₂*.
  • Po celom svete sa doteraz predalo viac ako 147 000 vozidiel Nissan LEAF.

Spoločnosť Nissan zverejnila, že majitelia jej 100 % elektromobilu LEAF v rámci systému telematiky CarWings spoločne dosiahli pôsobivú hodnotu miliardy kilometrov najazdených po celom svete. Ušetrili tým viac ako 180 miliónov kilogramov emisií CO₂*.

Tento neuveriteľný úspech prichádza takmer štyri roky po začatí predaja modelu LEAF, ktorý sa v roku 2010 stal jedným z prvých sériovo vyrábaných rýdzich elektromobilov. V súčasnosti ide o najpredávanejší elektromobil v histórii. Po celom svete sa doteraz predalo 147 000 vozidiel LEAF, z čoho 31 000 našlo svojich majiteľov v Európe.

Vďaka inovatívnej telemetrii systému CarWings, ktorým je model LEAF vybavený, mohla spoločnosť Nissan už od jeho uvedenia na trh viesť presné záznamy o celkovej vzdialenosti najazdenej každým vozidlom LEAF zaregistrovaným v systéme CarWings. Spoločnosť Nissan zaznamenáva kilometre na on-line počítadle a séria oslavujúcich videí povzbudzuje majiteľov k tomu, aby si svoje kilometre nechali započítať.

Predseda predstavenstva spoločnosti Nissan v Európe Paul Willcox uviedol: „Naším cieľom bolo, aby majitelia Nissanu LEAF, ktorí sa zaregistrujú do nášho inovatívneho systému CarWings, najazdili miliardu kilometrov do januára 2015. Veľmi nás preto teší, že sme tento významný míľnik dosiahli skôr, než sa predpokladalo. Radi by sme poďakovali každému majiteľovi Nissanu LEAF za to, že nám toto svetové prvenstvo pomohol dosiahnuť. 

Nissan LEAF bol prvým sériovo vyrábaným rodinným elektromobilom, ktorý uzrel svetlo sveta a vykazuje najlepšie štatistiky spokojnosti majiteľov v celom sortimente značky Nissan. Tento míľnik v podobe takejto neuveriteľnej vzdialenosti ukazuje, že mnohým našim zákazníkom pribúdajú kilometre veľmi rýchlo, a to v tichu a bez emisií.“

Výnimočný výsledok je dôkazom úspechu modelu LEAF a predstavuje svedectvo o tom, že spoločnosti Nissan na trhu s elektromobilmi právom patrí vedúce postavenie. Spoločnosť Nissan si v tomto smere stále udržuje poprednú priečku – uviedla totiž na trh už druhý 100 % elektromobil – model e-NV200, kompaktnú mestskú dodávku s nulovými emisiami.

Ďalšie informácie nájdete na adrese: www.nissan.eu

* Súhrnné hodnoty vychádzajú z údajov globálneho dátového centra spoločnosti Nissan (GDC) k 30. 9. 2014 (UTC). Údaje o vzdialenosti a emisiách CO₂ sú zhromažďované iba z vozidiel Nissan LEAF registrovaných do systému CarWings (asi 54 % z celkového počtu predaných vozidiel).

Zdroj: Nissan

Foto: Nissan
Foto: Nissan
Prečítať celý text

Reklama