6.9 C
Bratislava
pondelok, 27 marca, 2023
Reklama

Spoločnosť Nissan s kompletne modernizovaným modelom 370Z NISMO prebúdza vášne

Odporúčame

  • Nový Nissan 370Z NISMO prináša celý rad dizajnových a konštrukčných úprav
  • Súčasťou výbavy sú nové funkcie vyvinuté pre vlajkovú loď GT-R NISMO
  • Väčšia prepracovanosť, zdokonalené sedadlá a výbava naprieč celým modelovým radom 370Z
  • Predaj v Európe štartuje v septembri 2014

Spoločnosť Nissan posilnila svoj sortiment cestných vozidiel NISMO uvedením široko prepracovaného modelu 370Z NISMO. Nový Nissan 370Z ide v stopách vlajkovej lode GT-R NISMO a prináša celý rad vylepšení v oblasti dizajnu i konštrukcie. Ide o doteraz najšportovejší a najvyladenejší model radu 370Z.

Rovnako ako iné modely NISMO je aj nový Nissan 370Z NISMO stelesnením podstaty riadenia výkonného vozidla, keď je vodič v centre diania. Nový Nissan 370Z NISMO, v ktorom sa zrkadlí duch značky NISMO a 30 rokov jej konštruktérskych skúseností, bol výrazne prepracovaný a vďaka tomu ponúka výraznejší a pútavejší pôžitok z jazdy.

Zmeny dizajnu a nový aerodynamický balík

Nissan 370Z bol vždy vozidlom, ktoré pútalo pozornosť, ale vďaka odvážnejšiemu a mocnejšiemu vzhľadu je teraz vizuálne ešte atraktívnejší. Úplne prepracovaný bol predný nárazník, ktorý je vybavený väčším otvorom na nasávanie vzduchu. Ponúka aj ďalšie prívody vzduchu do podbehov kolies a svetlá na denné svietenie s diódami LED. Medzi ďalšie novinky patria čierne obruby svetlometov, špeciálna červená lišta NISMO v spodnej časti nárazníka, prepracované prahové lišty a bočné zrkadlá a špeciálny emblém NISMO. Modernizovaný Nissan 370Z NISMO ponúka aj nové 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin značky Rays v čiernej a striebornej farbe.

Zadnú časť vozidla obdarila spoločnosť Nissan novým dizajnom nárazníka a spojlera, ktorý nezaprie dizajnérsky a konštrukčný prístup vlastný tejto značke. V rámci kompletnej modernizácie aerodynamického balíka modelu 370Z NISMO dostala nová verzia menší zadný spojler, ktorý v spolupráci s novým predným nárazníkom vytvára výrazne vyšší prítlak pri jazde vysokou rýchlosťou. Prítlak je zároveň rovnomernejšie rozložený medzi prednú a zadnú nápravu, čo vodičovi na ceste dodáva pocit väčšej vyváženosti vozidla. Výpočty spoločnosti Nissan potvrdzujú, že vďaka novému aerodynamickému systému sa model 370Z NISMO môže pochváliť väčším prítlakom než ktorýkoľvek z jeho konkurentov v tomto segmente.

Interiér inšpirovaný pretekárskymi okruhmi

Spoločnosť Nissan vie, že vodiči vozidiel NISMO sa radi pretekajú. Aby vyhovel nárokom majiteľov, ktorí chcú naplno využiť výkon vozidla a schopnosti podvozka, je nový model 370Z vybavený novými sedadlami Recaro, ktoré ponúkajú výrazne lepšiu oporu i pohodlie.

Novinka, ktorá vychádza z uznávaných sedadiel Recaro Sportster, bola uspôsobená špeciálne na použitie v modeli 370Z NISMO a ponúka celý rad drobných úprav, ktorých cieľom je poskytnúť vodičom maximálnu oporu. Spoločnosť Nissan analyzovala všetky prvky sedadiel a ich umiestnenie vo vozidle, aby vytvorila dokonalú polohu pri riadení.

Použitie novej škrupinovej konštrukcie namiesto tradičného rúrkového rámu umožnilo spoločnosti Nissan zlepšiť aj tuhosť sedadiel a zároveň znížiť ich hmotnosť. Vrcholom premeny interiéru je čalúnenie sedadiel z červenej a čiernej kože a materiálu Alcantara, ktoré je farebne zladené s volantom.

Neuveriteľný výkon a vylepšený podvozok

Nový Nissan 370Z NISMO je poháňaný 3,7-litrovým šesťvalcovým motorom s výkonom 344 k, ktorý ponúka čistý a nezabudnuteľný pôžitok z jazdy. Zásluhou výnimočného krútiaceho momentu pri nízkych otáčkach a širokého spektra výkonu dokáže model 370Z NISMO zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 5,2 sekundy. A vďaka dvojitému výfukovému systému NISMO ponúka model 370Z NISMO vynikajúci športový zvuk.

Nový Nissan 370Z NISMO, ktorý sa bude dodávať iba vo verzii kupé so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, disponuje zavesením kolies, ktoré sa v rámci modernizácie v modelovom roku 2015 (ďalšie podrobnosti pozri nižšie) dočkalo mnohých vylepšení. V záujme zlepšenia jazdného komfortu boli upravené charakteristiky odpruženia a tlmičov zadných kolies, zatiaľ čo úprava koberčekov a vnútorných chráničov podbehov zadných kolies ešte viac znížili hlučnosť od vozovky.

Vylepšenia celého radu 370Z

Okrem významnej modernizácie vlajkového modelu značky NISMO uskutočnila spoločnosť Nissan množstvo dizajnových a konštrukčných úprav aj v ostatných modeloch radu 370Z. Ich účelom je zlepšiť pôžitok z jazdy a ponúknuť zákazníkom za ich peniaze ešte lepšiu hodnotu.

K mnohým drobným zmenám v modelovom roku 2015 patria aj 18-palcové disky kolies s oceľovou metalízou. Kolesá, ktoré sa budú štandardne dodávať v modeloch s bežnou aj špeciálnou výbavou, intenzívne podčiarkujú športový vzhľad modelu 370Z a ešte viac zvýrazňujú jeho vynikajúcu atraktivitu.

Ďalším významným vylepšením sú nové sedadlá. Nové sedadlá Spinal boli navrhnuté tak, aby ponúkali lepšiu oporu a väčšiu tuhosť. Využívajú škrupinovú konštrukciu, ktorá je pevnejšia a zároveň ľahšia ako doterajšie modely s kovovými rámami. Výsledkom je lepšia poloha pri riadení, väčšie pohodlie pri zatáčaní vo vysokých rýchlostiach a športovejší vzhľad.

Balík modernizácií radu 370Z završuje prepracované zavesenie kolies, ktoré zabezpečuje lepšiu kvalitu jazdy a zníženie hluku v kabíne. Medzi úpravy, ktoré sa objavujú naprieč celým výrobným radom (vrátane modelov NISMO), patria prepracované charakteristiky odpruženia a tlmičov zadných kolies, nový vnútorný podbeh kolies a nové koberčeky. Spolu tieto vylepšenia dávajú vodičom možnosť vychutnať si silný výkon vozidiel 370Z bez kompromisov.

Nissan 370Z si, samozrejme, zachováva všetky prednosti, ktoré mu pomohli stať sa jedným z najsilnejších súperov vo svojom sektore. Energiu vozidlu dodáva 3,7-litrový motor V6 s výkonom 328 k, ktorý poháňa zadné kolesá prostredníctvom šesťrýchlostnej manuálnej alebo sedemrýchlostnej automatickej prevodovky. Nissan 370Z navyše zostáva jediným vozidlom vo svojom sektore, ktoré ponúka technológiu Syncro Rev Control – svetovo prvý systém plnej synchronizácie otáčok pri radení nahor aj nadol.

Ceny a špecifikácie pre jednotlivé trhy budú oznámené neskôr v tomto roku s blížiacim sa termínom uvedenia na trh.

Zdroj: Nissan

Reklama