6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Spoločnosť Nissan prináša hráčom víziu na rok 2020

Odporúčame

  • Virtuálne supervozidlo stvorené na oslavu 15. výročia vzniku legendárneho jazdného simulátora Gran Turismo sa stalo skutočnosťou na Festivale rýchlosti v Goodwoode.
  • Model Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo bol v Goodwoode predstavený vo štvrtok 26. júna o 13:00 
  • Štvorsedadlové virtuálne supervozidlo s vyspelou aerodynamickou karosériou
  • Podvozok s pohonom všetkých kolies, aktívne odpruženie
  • Virtuálna verzia na stiahnutie od júla

Vízia značky Nissan v podobe supervozidla blízkej budúcnosti, ktorá pôvodne vznikla ako modelová štúdia mladých návrhárov spoločnosti Nissan a neskôr dostala formu virtuálneho modelu pre počítačovú hru PlayStation® Gran Turismo 6®, sa z virtuálneho sveta sťahuje do reality.

Koncepčný model v skutočnej veľkosti bol predstavený vo štvrtok 26. júna v rámci Festivalu rýchlosti v britskom Goodwoode.

Model Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo sa zrodil vo fantázii mladých návrhárov spoločnosti Nissan, ktorí dostali voľnú ruku pri tvorbe skvelého supervozidla pre vlastnú virtuálnu stajňu v hre Gran Turismo.

Návrh tímu z divízie Nissan Design Europe so sídlom v britskom Londýne bol ale natoľko sľubný, že do jeho ďalšieho vývoja sa zapojil aj konštruktérsky tím z Japonska.

Vozidlo, ktoré preberá dizajnové prvky súčasných pretekárskych modelov, bolo kompletne vytvorené pomocou najnovších digitálnych návrhárskych nástrojov. Jeho prvým a doteraz jediným zhmotnením je aktuálny koncepčný model.

Vozidlo Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo vzišlo zo štýlovej štúdie vytvorenej mladými návrhármi spoločnosti Nissan z celého sveta. Každý z tímov reagoval na výzvu tvorcov simulátora Gran Turismo 6, ktorí požiadali celkovo 28 rôznych výrobcov o vytvorenie vozidla snov na oslavu 15. výročia vzniku hry.

Štvorsedadlové vozidlo spoločnosti Nissan preberá technológie známe z pretekárskych okruhov (najmä riadenie toku vzduchu) a prináša ich do prostredia cestných vozidiel.

Do dizajnu virtuálneho vozidla sa rovnakou mierou premietajú emócie a vietor. Jeho výkon by teda vďaka úzkej spolupráci so skúsenými technikmi pre oblasť aerodynamiky a konštrukčnými tímami z Japonska mal byť maximálne realistický.

Elegantné štýlové prvky evokujú niektoré aspekty z histórie pretekárskych modelov značky Nissan, ale podávajú ich vo futuristickom vyhotovení.

Fyzickú podobu vozidla uvideli ako prví návštevníci Festivalu rýchlosti v Goodwoode, ale jeho prvými „vodičmi“ budú hráči GT6. Model Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo si bude možné stiahnuť v júli, a to v desiatich rôznych odtieňoch.

„Je to v súlade s filozofiou spoločnosti Nissan,“ hovorí Koji Nagano, viceprezident divízie Nissan Design Europe. „Vozidlo, ako je Nissan CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo, by si v skutočnosti mohlo dovoliť len málo ľudí. Vďaka hre Gran Turismo ho ale bude môcť šoférovať ktokoľvek a zažiť na vlastnej koži, čo sa skrýva za sľubom spoločnosti Nissan prinášať vzrušujúce inovácie.“

Vyjde teda v roku 2020 na goodwoodsky kopec sériová verzia? To sa uvidí… každopádne sa čoskoro môžu začať diať veľké veci. Medzitým si nadšenci môžu dramatický vzhľad a bezkonkurenčný virtuálny výkon vozidla vychutnať v pohodlí svojich kresiel!

Zdroj: Nissan

Reklama