/
/
/
Spoločnosť Nissan hodlá vyrábať nový crossover vychádzajúci z konceptu Kicks

Spoločnosť Nissan hodlá vyrábať nový crossover vychádzajúci z konceptu Kicks

Reklama

  • Novinka ponesie oficiálny názov Nissan Kicks.
  • Vozidlo sa bude predávať vo vybraných krajinách po celom svete. Ako prvá príde na rad Latinská Amerika, ďalšie regióny budú postupne preverované.
  • Investície do výroby modelu v meste Resende v brazílskom štáte Rio de Janeiro dosiahnu 750 miliónov realov (192 miliónov dolárov).
  • K rozhodnutiu spoločnosti Nissan prispel pozitívny ohlas, ktorý koncept získal na autosalónoch v São Paule (2014) a Buenos Aires (2015).
  • Začatie výroby prinesie 600 nových pracovných miest a zavedenie dvojzmennej prevádzky.

Carlos Ghosn, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Nissan Motor Co., Ltd., dnes oznámil plány tejto značky týkajúce sa výroby nového crossoveru. Ten sa bude predávať po celom svete a ako prvé prídu od roku 2016 na rad latinskoamerické trhy.

Nový model je inšpirovaný konceptom Kicks, predstaveným v roku 2014 na autosalóne v São Paule, a názov Kicks si zachová aj sériovo vyrábaná verzia.

Výroba vozidla Nissan Kicks bude prebiehať v priemyselnom komplexe spoločnosti Nissan v meste Resende v brazílskom štáte Rio de Janeiro a vyžiada si investície vo výške 750 miliónov realov (192 miliónov dolárov).

Závod bol slávnostne otvorený v roku 2014 a v súčasnosti vyrába kompaktné vozidlá March a Versa. Spoločnosť Nissan očakáva, že so začatím výroby prijme závod v Resende 600 nových zamestnancov a začne fungovať v dvojzmennej prevádzke.

„Spoločnosť Nissan vynašla prvý crossover v roku 2003 – bol ním model Murano,“ uviedol Ghosn. „Odvtedy sme sa v segmente crossoverov stali globálnym lídrom vďaka vozidlám ako JUKE, Qashqai a X-Trail, ktoré dosiahli skvelé úspechy. Model Kicks prenesie jedinečné skúsenosti spoločnosti Nissan s crossovermi do ďalších regiónov.“

José Valls, predseda spoločnosti Nissan Latin America, pri predstavení novinky uviedol, že kompaktné crossovery sú pre latinskoamerických zákazníkov veľmi atraktívne.

„Vďaka Nissanu Kicks prekročíme vymedzené hranice a zaujmeme výrazným dizajnom a výkonom, po ktorom naši zákazníci prahnú,“ dodal Valls.

141115_22_30 (1)

Koncept Nissan Kicks debutoval v roku 2014 na autosalóne v São Paule a následne sa v roku 2015 predviedol na autosalóne v Buenos Aires. Prototyp Kicks bol jedným z vývojových krokov konceptu Extrem predstaveného pôvodne v roku 2012 v São Paule. Spoločnosť Nissan odvtedy počas návrhu a vývoja vozidla ďalej odkrývala brazílsku a latinskoamerickú kultúru, štýly a farby.

„Keď náš tím zo spoločnosti Nissan Brazil nadviazal spoluprácu s japonskými kolegami s cieľom vytvoriť koncept Kicks, inšpirovaný našou krajinou a kultúrou, vznikol z toho celkom výnimočný model,“ uviedol Francois Dossa, prezident spoločnosti Nissan Brazil. „To, že sa teraz náš výrobný tím v Resende pripravuje s vychýrenou japonskou presnosťou na jeho realizáciu, nás napĺňa nadšením.“

Koncept Kicks vznikol v spolupráci dizajnérskeho strediska Nissan Design America (NDA) v San Diegu a miestneho odštepného dizajnového štúdia Nissan Design America – Rio (NDA-R). Vedúcu úlohu v celom projekte malo dizajnérske stredisko spoločnosti Nissan Global Design Center v Japonsku. Tímy sa v súčasnosti zaoberajú návrhom a vývojom modelu pre sériovú výrobu.

Okrem uvedenia na latinskoamerické trhy hodlá spoločnosť Nissan naďalej skúmať obchodný potenciál uvedenia modelu Kicks v ďalších regiónoch. To všetko zdôrazňuje úsilie tejto značky udržať si pozíciu globálneho lídra v segmente crossoverov.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama