/
/
/
Rolls-Royce Wraith získal cenu Auto roka v časopise BBC Top Gear 2013

Rolls-Royce Wraith získal cenu Auto roka v časopise BBC Top Gear 2013

Reklama

Rolls-Royce Wraith získal cenu Auto roka v časopise BBC Top Gear 2013 a vyhral kategóriu „Rather Splendid Motor Car of the Year“ (Úžasné motorové vozidlo roka).

Po komplexnej cestnej skúške spoluredaktora Toma Forda, bolo úlohou motoristického redaktora Ollieho Marriagea zahrať sa na vodiča-kuriéra  a dopraviť vozidlo na 1530 km trase z domova na Medzinárodné predstavenie pre médiá vo Viedni za jeden deň a prísť včas na večeru.

Pri odovzdávaní ocenenia, časopis Top Gear na adresu najrýchlejšieho a najsilnejšieho Rolls-Royceu v histórii uviedol:

Je obrovský a nádherný: ohromujúce, očarujúce, nádherné auto, v ktorom chcete tráviť svoj čas. Stručne povedané, zážitok.

Od začiatku som bol nadšený, že Wraith si získal uznanie od najuznávanejších redaktorov v našom priemysle. Pri prevoze automobilu z Veľkej Británie do Viedne počas jediného dňa, Top Gear prijal zamýšľané použitie vozidla: naprieč kontinentmi, bez námahy a v tempe. Toto ocenenie potvrdzuje status modelu Wraith ako najlepšieho automobilu pre mužov na veľké cesty,

povedal Richard Carter, riaditeľ komunikácie, spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars.

A pre Rolls-Royce to tento rok nie je prvé ocenenie. Organizácia Walpole udelila tejto značke cenu Award for Excellence in the British Luxury za rok 2013, zatiaľ čo na podujatí The 2013 Centenary Alpine Trial vyhral najlepšie zlepšenie roka ‘Best Rally of the Year’ v rámci medzinárodného historického udeľovania motoristických cien.

Zdroj: Rolls-Royce

P90140659-highRes (Large)
© Rolls-Royce
Prečítať celý text

Reklama