/
/
/
Historicky rekordné predaje zavŕšili výnimočný rok pre spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars

Historicky rekordné predaje zavŕšili výnimočný rok pre spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars

Reklama

Rolls-Royce dosiahol historicky najvyšší ročný predaj v roku 2022 a dodal klientom v približne 50 krajinách sveta celkovo 6 021 motorových vozidiel, čo je o 8 % viac ako v roku 2021. Je to prvýkrát v 118-ročnej histórii spoločnosti, kedy predaj prekročil 6 000 kusov za jediné 12-mesačné obdobie. Hodnota Bespoke tiež dosiahla rekordnú úroveň a dopyt po všetkých modeloch zostáva silný – predbežné objednávky sú zabezpečené počas celého roku 2023.

 • Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars oznámila rekord 6 021 predaných vozidiel v roku 2022,
  o 8 % viac než v roku 2021
 • Najvyššia celková hodnota individuálnych úprav objednaných v rámci programu Bespoke
  v 118-ročnej histórii značky potvrdzuje jej postavenie ako skutočne luxusnej značky
 • Globálnym predajom dominujú Spojené štáty americké, región Číny a Európa
 • Objednávky všetkých modelov pokrývajú kapacity na väčšinu roka 2023
 • Predobjednávky plne elektrického modelu Spectre prekonali ambiciózne očakávania značky
 • Rekordné výsledky prichádzajú v čase 20.výročia plného spustenia výroby v sídle značky Rolls-Royce v Goodwoode
 • V roku 2022 bolo v Goodwoode vytvorených viac ako 150 nových pracovných miest
 • Výrobný závod dnes zamestnáva viac ako 2 500 ľudí zastupujúcich viac ako 50 národností

„Rok 2022 bol pre Rolls-Royce Motor Cars veľmi významný. Okrem toho, že sme svetu predstavili model Rolls-Royce Spectre, prvé čisto elektrické vozidlo našej značky, tak po prvý raz v histórii sme za obdobie dvanástich po sebe nasledujúcich mesiacov dodali na trh viac ako 6 000 automobilov a o všetky modely z našej ponuky bol veľký záujem. No ako sa patrí na skutočne luxusnú značku, predaje nie sú hlavným meradlom nášho úspechu: nie sme a ani nikdy nebudeme veľkosériovým výrobcom. Program Bespoke je Rolls-Royce a objednávky individuálnych úprav boli v minulom roku tiež na rekordnej úrovni, pričom požiadavky našich klientov sú čoraz viac náročnejšie na kreativitu i technickú stránku – to je výzva, ktorej sa s radosťou chopíme.“

Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars

Rolls-Royce dosiahol v roku 2022 najvyššie ročné predaje vo svojej histórii, keď svojim zákazníkom vo viac ako 50 krajinách sveta dodal 6 021 nových automobilov. To je o 8 % viac ako v roku 2021. Po prvý raz v 118-ročnej histórii spoločnosti predaj prekonal hranicu 6 000 kusov za dvanásť po sebe nasledujúcich mesiacov.

Avšak pre skutočne luxusnú značku nie sú predaje hlavným meradlom úspechu. Rolls-Royce je aj unikátny program zákazkových úprav Bespoke: celková hodnota objednaných individuálnych úprav v rámci programu Bespoke bola najvyššia v histórii. Takmer nekonečné možnosti personalizácie Bespoke vyústili do priemernej sumy okolo pol milióna eur, ktorú boli klienti ochotní zaplatiť za svoj jedinečný Rolls-Royce.

Popri viacerých individuálnych úpravách v rámci program Bespoke a tiež vozidlách zo série Collection odhalil Rolls-Royce aj ďalšiu kapitolu zo série Boat Tail so špeciálnou karosériou – jedno z iba troch vozidiel, ktoré v rámci tejto série boli a budú vyrobené. Karoséria na mieru predstavuje vrchol remeselných schopností značky a je kľúčovým prvkom dlhodobej stratégie značky. Ďalšie projekty sú už vo vývoji.

V roku 2022 Rolls-Royce dosiahol rast predajov takmer vo všetkých regiónoch sveta. Predovšetkým na Blízkom východe, v Ázii a v Pacifiku, v USA a tiež v Európe bol zaznamenaný výrazný medziročný nárast.

Blízky východ je z pohľadu značky dominantným regiónom pre tzv. „High Bespoke“ – veľký rozsah individualizácie v rámci programu Bespoke – a tak v roku 2022 Rolls-Royce otvoril súkromné obchodné zastúpenie Private Office v Dubaji, kde je vstup len na pozvánku. Je to prvé takéto obchodné miesto mimo Goodwoodu a týmto sa značka dostáva bližšie k lokálnym klientom. Ďalšie súkromné obchodné miesta budú v nasledujúcich mesiacoch a rokoch otvorené aj v iných častiach sveta.

Spojené štáty americké boli opäť celkovo najväčším trhom. Značka pritiahla novú generáciu mladých amerických podnikateľov, tvorcov bohatstva a pracovných miest, ktorí sa pre Rolls-Royce rozhodli po prvý raz.

Čína, ktorá má dôležitý strategický význam pre Rolls-Royce a je pre značku druhým najväčším regiónom z pohľadu predajov, dosiahla celkové predaje približne na úrovni rekordných výsledkov z roku 2021, a to aj napriek pretrvávajúcim nepriaznivým okolnostiam v tomto regióne.

Predaje automobilov Rolls-Royce v Európe dosiahli nový vrchol v roku 2022, a to aj napriek vážnym geopolitickým výzvam v tomto regióne. Viaceré jednotlivé krajiny a trhy dosiahli rekordné výsledky, medzi nimi sú Spojené kráľovstvo a Nemecko.

Po triumfálnom októbrovom predstavení modelu Rolls-Royce Spectre, prvého ultraluxusného elektrického super kupé na svete, presiahol počet predobjednávok najambicióznejšie očakávania spoločnosti. Prvé vozidlá budú zákazníkom dodané vo štvrtom štvrťroku 2023. Je to prvý krok značky k tomu, aby do konca roku 2030 vyrábala iba čisto elektrické automobily.

Dopyt po všetkých súčasných modeloch značky Rolls-Royce zostáva výnimočne vysoký a miera objednávok pokrýva väčšinu výrobných kapacít na rok 2023.

Bezprecedentný úspech prichádza práve v čase, kedy si spoločnosť pripomína 20.výročie oficiálneho otvorenia svojho moderného sídla a výrobného závodu v Goodwoode. V roku 2022 tu vzniklo viac ako 150 nových pracovných miest, a tak výrobný závod v Goodwoode zamestnáva viac ako 2 500 ľudí zastupujúcich viac ako 50 národností. Rolls-Royce tiež pomáha získavať skúsenosti viac ako 100 učňom a praktikantom a každoročne poskytuje tiež podobných počet miest pre odborných stážistov.

„Uspeli sme, pretože načúvame našim zákazníkom a priebežne vylepšujeme naše produkty v súlade s ich požiadavkami a vkusom. Uvedomelo tak omladzujeme našu značku pričom zachovávame jej jedinečnú exkluzivitu a zriedkavosť. Z pohľadu technológii, kvality a luxusu je Rolls-Royce stále tým najlepším z najlepšieho, ako aj vždy bol.“
Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars

 

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama