/
/
/
Prvý kvartál značky Opel: Slovenský rekord, rast v Európe

Prvý kvartál značky Opel: Slovenský rekord, rast v Európe

Reklama

  • Nový Opel Astra sa výborne rozbieha!
  • Najlepší prvý štvrťrok značky Opel za posledných 20 rokov

Opel výborne vykročil do roku 2016: Slovenským predajcom automobilov Opel sa za prvý štvrťrok 2016 podarilo predať 1231 nových osobných a ľahkých úžitkových automobilov, čo predstavuje medziročný nárast o neuveriteľných 61 percent a najlepší prvý kvartál za posledných 20 rokov! Na výborných výsledkoch sa výrazne podieľala nová Astra, z ktorej sa za január až marec predalo 607 kusov.

„Aj keď sme Astru uviedli na trh až na prelome minulého a tohto roka, už sa dokázala prebojovať do pätice absolútne najpredávanejších modelov na slovenskom trhu. A vo svojom segmente je Astra dokonca tretím najpredávanejším modelom – hneď za dvoma modelmi značky Škoda,“ hovorí Pavel Šilha, generálny riaditeľ slovenského a českého zastúpenia automobilky Opel. „To, že Astra bude predajným hitom, naznačoval už výsledok našej marcovej kampane „Opel 24 hodín“, kedy sme za deň a noc predali 880 automobilov, pričom najpredávanejším modelom bola práve Astra s počtom 251 kusov.“

Značke Opel sa darilo aj v celej Európe: od januára do konca marca sa v Európe predalo približne 303 000 automobilov Opel, čo predstavuje medziročný nárast o 24 000 kusov, resp. o 8 percent. Opel vďaka tomu zvýšil svoj trhový v Európe na 6 percent. Nemecká automobilka po prvý raz po piatich rokoch prekonala za prvý štvrťrok hranicu 300 tisíc predaných automobilov. Rastom predaja tak Opel prekonal rast európskeho trhu, ktorý v rovnakom období vzrástol iba približne o 5 percent.

Zdroj: Opel

Prečítať celý text

Reklama