/
/
/
Ocenenie Connected Car of the Year pre triedu S

Ocenenie Connected Car of the Year pre triedu S

Reklama

Nová trieda S je celkovým víťazom
• Ceny pre Mercedes-Benz Intelligent Drive, ako aj Magic Body Control, COMAND Online a aplikáciu Digital DriveStyle pre smartfóny
• „Pionier-Award“ za asistenta núdzového brzdenia

Mercedes-Benz triedy S je auto najlepšie zapojené v sieti a získava cenu „Connected Car of the Year“. Toto je výsledok ankety, ktorej sa zúčastnilo 320 000 čitateľov magazínov AUTO BILD a COMPUTER BILD. Pre triedu S to znamená, že žiadne iné auto nemá tak veľa špičkovej techniky.

Šesť ďalších cien od čitateľov pre Mercedes-Benz

V oblasti informačnej a zábavnej techniky získava Mercedes-Benz tri ďalšie ceny. V kategórii „Najlepšia navigácia“ čitatelia ocenili aplikáciu Digital DriveStyle pre smartfóny. V kategórii „Najlepšia integrácia internetu“ získal cenu multimediálny systém COMAND Online od Mercedes-Benz, takisto aj v kategórii „Najlepší informačný a zábavný/multimediálny systém“.

Za „Najlepší asistenčný systém pre bezpečnosť“ zvolili čitatelia Mercedes-Benz „Intelligent Drive“. Zlúčenie údajov z rôznych snímačov, ako napríklad snímky z radaru alebo zo stereokamery, umožňuje vozidlu podstatne lepšie rozpoznávanie okolia. Pomocou neho možno rozpoznať nebezpečné situácie ešte skôr, ako vzniknú – a zabrániť tak nehodám. V kategórii „Najlepší asistenčný systém pre komfort“ ocenili čitatelia Magic Body Control, ktorý skenuje vozovku pred sebou a zmenou nastavenia podvozka v reálnom čase kompenzuje nerovnosti vozovky.

Redakcie AUTO BILD a COMPUTER BILD hodnotili aj inovácie uplynulých rokov. Za asistenta núdzového brzdenia, zavedeného v roku 2006, získal Mercedes-Benz cenu „Pionier-Award“.

Udeľovanie cien na Consumer Electronics Show v Las Vegas

Cena „Connected Car of the Year“ bude 7. januára 2014 v rámci Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas oficiálne odovzdaná Prof. Thomasovi Weberovi, ktorý v predstavenstve Daimler AG zodpovedá za výskum koncernu a zároveň vedie vývoj divízie Mercedes-Benz Cars. Na CES, celosvetovo najdôležitejšom veľtrhu pre zábavnú elektroniku, Mercedes-Benz predvedie, ktoré aspekty vozidiel inteligentne zapojených v sieti sú realitou už dnes – a čo sa stane skutočnosťou „zajtra“.

Zdroj: Mercedes-Benz

 

Prečítať celý text

Reklama