/
/
/
Nové modely Porsche 718 GTS 4.0: potešenie z jazdy pre všetky zmysly

Nové modely Porsche 718 GTS 4.0: potešenie z jazdy pre všetky zmysly

Reklama

Automobilka Porsche rozširuje ponuku svojich športových vozidiel s motorom uprostred o dva výrazne športové a veľmi dobre vybavené modely: Porsche 718 Cayman GTS 4.0 a Porsche 718 Boxster GTS 4.0. Nové dvojsedadlové automobily poháňa 4-litrový a 6-valcový motor typu boxer s výkonom 294 kW (400 k), podobný ako sa nachádza v modeloch Porsche 718 Spyder a Porsche 718 Cayman GT4. Výsledkom spojenia manuálnej 6-stupňovej prevodovky a športového výfukového systému je výnimočný nárast výkonu a mimoriadny zážitok z jazdy. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 4,5 sekundy a vozidlo dosahuje maximálnu rýchlosť 293 km/h. Vďaka štandardne dodávanému aktívnemu športovému pruženiu Porsche Active Suspension Management (PASM) ako aj zníženiu svetlej výšky o 20 milimetrov či usmerňovaniu krútiaceho momentu medzi zadné kolesá Porsche Torque Vectoring (PTV) s mechanickým samosvorným zadným diferenciálom dosahuje nová generácia vozidiel s označením GTS mimoriadne dobré vyváženie medzi dynamickým ovládaním a komfortom pri každodennom jazdení. Športový charakter vozidla s motorom uprostred umocňuje aj štandardne dodávaný balík výbavy Sport Chrono s upravenou aplikáciou Porsche Track Precision App. Lákadlá modelov GTS dotvárajú čierne kontrastné dizajnové prvky a interiér čalúnený tmavým poťahom Alcantara®.

Porsche 718 Cayman GTS 4.0 bude dostupné v Nemecku za 81 926 € a to aj vrátane povinnej výbavy a 19-percentnej DPH, cena modelu Porsche 718 Boxster GTS 4.0 sa začína od 83 949 €. Oba modely budú u nemeckých predajcov dostupné od marca 2020.  

Výkonný 4-litrový motor sa v oboch modeloch Porsche 718 Spyder a Porsche 718 Cayman GT4 vyznačuje výnimočne vysokou účinnosťou. Adaptívne ovládanie valcov v prípade potreby pri nízkom zaťažení vypína jeden z dvoch radov valcov, k zníženiu spotreby prispievajú aj priame vstrekovanie paliva s piezo vstrekovačmi a variabilné nasávanie. Motor modelov GTS očarí aj výnimočnou výkonovou rezervou a okamžitými reakciami. Bez akejkoľvek námahy stúpa až do 7 800 ot./min. a vďaka štandardne dodávanému športovému výfuku s dynamickým tlmičom sprostredkuje akustické výhody mohutného 6-valcového motora. Modely Porsche 718 GTS 4.0 dostali výfukový systém s dvojitou koncovkou a zabudovaný filter pevných častíc pre benzínové motory z modelov Porsche 718 Spyder a Porsche 718 Cayman GT4. Svojim tvarom vytvára priestor pre kontrastnú čiernu zadnú zníženú časť, vyvinutú špeciálne pre modely s označením GTS. 

S mimoriadne presným ovládaním, agilným riadením a rýchlo reagujúcim zatáčaním prispieva k výnimočným jazdným zážitkom aj podvozok. Spája dynamické ovládanie s komfortom pruženia vhodným na každý deň. Súčasťou štandardnej výbavy je aj aktívne pruženie Porsche Active Suspension Management (PASM). Štandardne sa s ním spája zníženie svetlej výšky podvozka o 20 milimetrov. Na želanie dodávané športové pruženie PASM zníži svetlú výšku iba o 10 milimetrov. Medzi ďalšie prvky štandardnej výbavy patria Porsche Stability Management (PSM) so samostatne voliteľným režimom PSM Sport, balík výbavy Sport Chrono vrátane upravenej aplikácie Porsche Track Precision App, aktívne uloženie pohonu Porsche Active Drivetrain Mounts (PADM) a Porsche Torque Vectoring (PTV) s mechanickým samosvorným zadným diferenciálom.

Športové automobily s motorom v strede obúvajú 20-palcové lesklé čierne disky kolies z ľahkých zliatin Satin-Gloss Black. Vysoko výkonné pneumatiky (235/35 ZR 20 vpredu a 265/35 ZR 20 vzadu) vytvárajú rám pre upravený brzdový systém s dierovanými brzdovými kotúčmi a červenými strmeňmi. Na požiadanie sa dodáva aj karbónovo-keramický brzdový systém Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB).

Výnimočné športové postavenie modelov GTS sa odráža aj na lište spojlera, čiernych otvoroch pre vstup vzduchu predného nárazníka Sport Design, na šošovkách predných hmlových svetlometov, šošovkách zadných svetlometov a na prepracovanej spodnej časti zadného nárazníka. Športový a elegantný charakter interiéru dotvára čalúnenie tmavým poťahom Alcantara®. Nachádza sa na stredovej časti štandardne dodávaných športových sedadiel Sport Seats Plus ako aj na volante, stredovej konzole, hlavici radiacej páky a na lakťových opierkach oboch dverí. V modeli Porsche 718 Cayman GTS 4.0 pokrýva aj A-stĺpiky a strop. Na požiadanie sa do interiéru modelov GTS môžu dostať aj ďalšie farby: na výber sú k dispozícii červená Carmine Red alebo krémová Crayon. Osviežia otáčkomer, bezpečnostné pásy a všetky ozdobné stehy vrátane emblému GTS na opierke hlavy a nápisu Porsche na koberčekoch s čiernym orámovaním. Obklady interiéru ako aj stredová konzola sú vyrobené z karbónu.

Súčasťou výbavy modelov Porsche 718 GTS 4.0 je aj informačný a zábavný systém Porsche Communication Management (PCM) so 7-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením a balík Sport Chrono vrátane vylepšenej aplikácie Track Precision App. Táto aplikácia pre mobilné telefóny pochádza z motoršportu. Počas jazdenia na okruhu zobrazuje údaje o výkone na obrazovke PCM a zároveň ich aj zaznamenáva pre neskoršiu analýzu. Na požiadanie sa potom dodávajú prvky ako sú online navigácia s aktuálnymi dopravnými informáciami, hlasové ovládanie a Porsche Connect či audiosystémy BOSE® Surround Sound System alebo Burmester High-End Surround Sound System. 

Zdroj: Porsche

Prečítať celý text

Reklama